Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Smiljan123 jel ima tu klipova ja ih ne vidim?
Darko svaka cast za pionircice stvarno dobri. Jesu oni dobili kisu u junu i julu kad nisu podgoreli? Ili su pored neke vode pa imaju svako vece dobru rosu.
Nema jos....tek sad krecu...kasna sjetva a i kasna grupa
 
K'o da je taj promoter kriv sto je DKC izgoreo.
Peet jesi ga zvao prethodnih godina dok si obarao rekorde da ga pocastis malo ?
Nisam obarao rekorde bilo ih je sa vecim prinosima! Ja se ne grebem ni kod koga!
On je pozvan da vidi to sto jos nije video!
Kao drugo rekao sam mu da na promocijama kad zavrsi svaku pohvalu o semenskoj kuci i hibridima lepo pokaze ljudima par slika koje je slikao i da im kaze da u slucaju takvih godina uzimaju rizik na svojim ledjima!
Ti ces sad da me naucis jer ja ne znam kakva mi je zemlja i sta gde treba posejati?!
Nije susa kriva. Jok! Ja sam, jer eto ne znam neke osnovne stvari a ti znas!
Treba jos mnogo godina da tece voda kroz Dunav da i ti nesto iz prakse saznas! A setices se ti sigurno kad budes dobio po usima! Mozes ti biti pametan kad si u 10 navrata a mozda i vise puta dobio kise u Junu i Julu!
 
Poslednja izmena:
razlika se vidi drastično sa dkc kuruzima ali svuda,osetljiv na nemanje vlage jasno ko dan,znači da koliko god ga ovaj evropejac sa ursuzom hvalio da je samo zbog njega 2012 god imao kuruza samo znači da tada i nije bila neka suša,u delu atara gde je bilo kiše dkc samo taki (4943 i 4795) a gde je kiša promašila katastrofa.
 
razlika se vidi drastično sa dkc kuruzima ali svuda,osetljiv na nemanje vlage jasno ko dan,znači da koliko god ga ovaj evropejac sa ursuzom hvalio da je samo zbog njega 2012 god imao kuruza samo znači da tada i nije bila neka suša,u delu atara gde je bilo kiše dkc samo taki (4943 i 4795) a gde je kiša promašila katastrofa.
Kod njega je 12-te otprilike bilo kao kod nas sad. A 12-te kod nas nije bilo kukuruza ni od jedne semenske kuće (tek nešto stidljivo od jedne) kao što je sad kod njih.
 
Ja sam na svim promocijama pitao ljude iz semenskih kuca da li oni pristaju da dodju kod mene, ja im pokazem parcelu i da uzmem od njih seme koje oni kazu i da uradim agrotehniku po njihovom i da li ce tada da mi garantuju prinos koji spominju na tim predavanjima. Naravno niko nije hteo. Dakle samo marketing i nista vise. A svakako zavisimo od ovog gore kako ce da odvrce slavinu. Ako ima vode svi su dobri. Naravno ako im se da sta i koliko treba.
 
Trenutno nesto tako se radi u Savi Kovacevic imaju oglede evo vec drugu godinu pokrivaju metlice papirnatim vrecicama,onda klipove isto pokrivaju papirnatim vrecicama zakidaju listove i stosta jos sad sta poksavaju ne znam,a nikako da zateknem nekoga na tom oglednom polju da ih pitam sta pokusavaju i dali im uspeva.
To je semenska proizvodnja, ukrstanje roditeljskih linija
 
Malopre sam se vratio sa obilaska nekoliko parcela u razlicitim delovima atara,bez obzira sto sam poneo aparat za slikanje,nije mi bilo do slikanja.Tek toliko da se zna ja ocekujem prinos sa mojih parcela od 5 do 10 klipova po jutru.Sejani su od tri semenske kuce hibridi, grpe zrenja 400-500-600.Pionir,kws,singenta.Svi su podjednako podbacili bez obzira sto su predusevi duvan,psenica,beli luk,jecam,nigde nije kukuruz na kukuruz,predsetveno baceno 120kg ure-e po jutru.Posejano prva polovina aprila,ja msm 10-og,al nevredi.Najebali smo ga posteno ove godine.Toliko od mene.
 
znu3rn.jpg
Slabo ...... a ima puno jalovih gde nema klipa ....
 
Kod pionira gledao sam parcelu sa ogledom najbolje klipove je izbacio i nalio P0216 pa onda podjednaki 9911 i 9903 zatim nešto lošiji 0423 i 0412 .Ove hibride koje sam do sada nabrojao su bez jalovih biljaka znači svuda ima klip ,negde veći negde manji ali ga ima, dok ovi kasniji iz fao 600-700 su najgori. Male lutke sa nedovršenom oplodnjom dosta biljaka bez ikakvog klipa.Uglavnom ove godine raniji hibridi(ko je još rano posejao pun pogodak) mnogo bolji od kasnijih.Mislim da je slična situacija i kod drugih semenskih kuća.
 
Poslednja izmena:
Danas prolazim pored oglednog polja BC hibriba i bas stanem da ga malo bolje pogledam,ono sto me je iznenadilo je dan nema ni jedan podgoreo list dok su parcele pored njega prilicno podgorele,nisam pogledao klipove jer je nepristupacan prelaz parceli.
 
Slikao danas popodne jedan sa manjim propustima u agrotehnici, hibrid ne znam. Slikano sa strane pa se vidi i susjedni kukuruz. Oprskan je inace bi korov bio 2m visine.

11m6get.jpg
[/IMG]
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh