Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
DKC 4943 fao 400, setva 05.04. na tri različite parcele. Predusev soja, sejano na razmak od 19 cm. Djubrenje predsetveno NPK 3X16 250 kg/ha i urea takodje 250 kg/ha. Tretiran monsoon-om u petom listu 1,5 l/ha i jednom ošpartan. Dobio je nekoliko vanrednih kiša u pravo vreme. Slikano juče, danas je dobio još neku sitnu kišicu.



]
 
Ja sam gledao par ogleda iz brazila gde skidaju komplet lisce posle oplodnje klipa.Cak u jednom seku stablo iznad klipa.Po njima skoro da nema umanjenja prinosa.Iz stabla se puni klip.Odbacivanje lisca I jeste mera da se sva snaga ulozi u produzetak vegetacije I dalju reprodukciju stvarajuci zrna u klipu.Sve je to meni cudno ali tako kazu.
To je jedno a ovi sto ni nemaju klipa je vec nesto drugo.Po meni cemo u mom kraju vrlo lako zaboraviti 2012 kao losu godinu za kukuruz.

Trenutno nesto tako se radi u Savi Kovacevic imaju oglede evo vec drugu godinu pokrivaju metlice papirnatim vrecicama,onda klipove isto pokrivaju papirnatim vrecicama zakidaju listove i stosta jos sad sta poksavaju ne znam,a nikako da zateknem nekoga na tom oglednom polju da ih pitam sta pokusavaju i dali im uspeva.
 
Danas obilazio njive, evo parcele gde je na repistu sejan Debakl 5830 I Pionir P0837, razlika je drasticna, prve dve slike de dkc, treca je pionir,
dkc-5830-1.jpg
dkc-5830-2.jpg
p0837.jpg

A dekalba imam posejano 25 kj ....:udri::udri::udri:
 
@DusanA
Sto ne zoves Dejana promotera da mu pokazes?!
Kod mene je bio prekjuce. Prvo je poceo vise da trazi kod komsijiskih kukuruza pa onda da me ubedi kako je kod Dekalba ipak stvoren neki klipcic dok ga nisam vodio na drugim mestima i pokazao mu 5031 i 4717 koji uopste (osim 4-5 m po krajevima) nije izbacio klip i podgoreo od glave do pete!
Tek je onda rekao da u zivotu jos nije video tako nesto!
 
Kod nas DKC nema nijedan ogled.Ali i bez tabli se tacno vidi koji su DKC hibridi....ubedljivo najgori,bez konkurencije!Sto se mene tice,nikada vise!
 
Nisam sad dugo prolazio izmedju Begeca i Glozana na velikoj krivini je bio sejan ogled DKC-a proletos, ne znam da li su se usudili da pobodu table.
 
@DusanA
Sto ne zoves Dejana promotera da mu pokazes?!
Kod mene je bio prekjuce. Prvo je poceo vise da trazi kod komsijiskih kukuruza pa onda da me ubedi kako je kod Dekalba ipak stvoren neki klipcic dok ga nisam vodio na drugim mestima i pokazao mu 5031 i 4717 koji uopste (osim 4-5 m po krajevima) nije izbacio klip i podgoreo od glave do pete!
Tek je onda rekao da u zivotu jos nije video tako nesto!
I šta ako je video i čudio se?Zaboravio je na to dok je u auto seo.Setiće te se iduće godine kad krene prodaja semena.
 
Smiljan123 jel ima tu klipova ja ih ne vidim?
Darko svaka cast za pionircice stvarno dobri. Jesu oni dobili kisu u junu i julu kad nisu podgoreli? Ili su pored neke vode pa imaju svako vece dobru rosu.
 
Sad ove nedelje su dobili kiše a pre toga više od mesec dana nisu imali kiše. Ali ovo je ravnica blizu reke Peštan gde su zaista velike rose i jako visok nivo podzemnih voda.

Imaju na prethodnim stranicama slike kako izgledaju na pesku a kako na brdu izgleda ZP555 na jednoj parceli gde će prinos biti smešan dok se na drugoj odlično drži.
 
Šta znam, imam dkc 5276, za ovu godinu je ok. Nego je zp 555 podbacio na jednoj parceli a na drugoj koja je 50m dalje je ok.
 
Ljudi shvatite da kukuruz ne odbacuje staro lisce.
Kukuruz kako raste tako akumulira hranu i vodu u listovima, tako kad dodje do susenja donjih listova tu kukuruz prenese hranu i vodu u klip. Svaki list je kao neki rezervoar hrane za novu biljku.

Druze, jel to vazi i za zaperke koji se formiraju kod kukuruza? I da li prvo iz njih isisa vodu? Ako su i oni kao neki rezervoar, onda su ti zaperci mac sa dve ostrice. Svakako pozeljni.
 
K'o da je taj promoter kriv sto je DKC izgoreo.
Peet jesi ga zvao prethodnih godina dok si obarao rekorde da ga pocastis malo ?
Nije kriv sto je izgoreo, samo neka ubaci te slike na promocijama. Tad samo zna da sere kako je dkc najbolji i ovo i ono. Kad sam mu rekao da sam imao u ogledu prosle godine 5031 i kws konfites i da je kws pobedio pun je bio odgovora da nije kws bolji nego ja nisam dobro uradio jer sam posejao na 24cm.
 
Svako treba da je gazda svoje zemlje i sam da zna koliki je max. sklop koji ta njiva moze da podnese, gde moze na 20, a gde mora na 25, na koji deo atara moze soja da prodje i gde moze u jednoj od 5 godina.
Uvek nam drugi krivi.

@Kris zavisi od kupca, neki bi i kobilu pokidali, a kod nekog npr JX 95 ore sa 3 brazde godinam i nista mu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh