Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bio mi pre neki dan promoter pionira i prica kako su na oglednom polju,mislim u staroj pazovi,pokidali svo lisce sa stabljika da dokazu kako pioniri moze da da dobar rod i bez lisca... Sta reci a ne zaplakati.

Reci mu slobodno da laže. Prolazim često tuda. Ogled im je po uređenosti stvarno za primer, ali ostalo kao i svima...
 
Bice ove godine ogleda da kukuruz u zalivanju moze da formira klip bez listova i kod proizvodjaca ogledi da bez zalivanja moze da ima sve listove a klipa da nema.
 
Pretpostavio sam.Tog čoveka jednostavno ne mogu da svarim i podnesem jer ima takve izjave da ni malo dete ne može u to da poveruje.Nama je Voja promoter i mnogo je drugačiji čovek.
 
Ove godine bolji prinos cu imati suncokreta nego kukuruza. Suncokreta ce biti od 1000 do 1500 kg po jutru kako koja njiva. Mozete zamisliti kakvi su kukuruzi.
 
Bio mi pre neki dan promoter pionira i prica kako su na oglednom polju,mislim u staroj pazovi,pokidali svo lisce sa stabljika da dokazu kako pioniri moze da da dobar rod i bez lisca... Sta reci a ne zaplakati.

Ja sam gledao par ogleda iz brazila gde skidaju komplet lisce posle oplodnje klipa.Cak u jednom seku stablo iznad klipa.Po njima skoro da nema umanjenja prinosa.Iz stabla se puni klip.Odbacivanje lisca I jeste mera da se sva snaga ulozi u produzetak vegetacije I dalju reprodukciju stvarajuci zrna u klipu.Sve je to meni cudno ali tako kazu.
To je jedno a ovi sto ni nemaju klipa je vec nesto drugo.Po meni cemo u mom kraju vrlo lako zaboraviti 2012 kao losu godinu za kukuruz.
 
2013 sam imao jednu parcelu kojoj je grad ošišao gotovo svo lišće.Ostala samo 3 lista gore na vrhu pa se nisam nešto preterano proslavio prinosom.
 
Druze moj ja kazem sta sam gledao.Po meni mozda tu ima malo istine a mnogo vise umanjenja prinosa.Licno cu imati njive bez roda.Presevao suncokret.Iako je dkc 4717 strefilo ga je kad ne treba.Normalne setve ce imati prinose ali stvarno ne mogu da realno procenim koliko.
 
Za ceo jun nam je palo 20lit iz dva puta.U julu nije skupilo ni toliko iz par puta.Dzaba sva agrotehnika.Sreca pa nisam jako nadjubrio urejom I isao san ili an u spartanju.Gde je to odradjeno u vecim kolicinama kukuruz bukvalno nema lisca a tek gde po neki pabirak.Teska ce ovo jesen za razduzivanje biti za veci deo Banata.
 
Ljudi shvatite da kukuruz ne odbacuje staro lisce.
Kukuruz kako raste tako akumulira hranu i vodu u listovima, tako kad dodje do susenja donjih listova tu kukuruz prenese hranu i vodu u klip. Svaki list je kao neki rezervoar hrane za novu biljku.
 
Kod nas pocela berba.
GbUW.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh