Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne očekujem ništa .Da je pala kiša ,možda bi se nakupilo 2-3 t/kj ali pošto nas je kiša i ovog puta puomašila ,šta očekivati ?

Kod nas je palo juce oko 35lit,ista je situacija kao i kod tebe sad ova kisa mozda ce mu malo pomoci da napuni zrna nista drugo,podgoreo je do klipa,ja sam ga posejao 20aprila dosta je nizak ali po prognozi mislim da cu imati do 2t sad cemo videti na kraju vaga ce pokazati.
 
image.jpg

BC 282 12.5. na 17,5cm
 
To što je komuša manja od klipa je posledica da kad je trebalo komuša da raste upao je u sušni deo i prestao sa rastom a kasnije je dobio neku vlagu i počeo je da gura u klip koji sad izlazi
 
Ma ljudi imam kisomer,uclanjen sam na serbianmeteo forumu, ali to su bile nenormalne provale oblaka, i ja prvo nisam verovao na toliku sumu padavina, ali se ispostavilo da je tako.
Pa i nije bila susa bas toliko intenzivna kao u banatu, uglavnom su sada sve pukotine popunjene, napolju je jako blato, bas se lepi.
Bice roda,bar se ja tako nadam.
Jako dobro naliveno zrno,klipovi srednje krupni, do krupni..
Ali mene iznenadjuje to da one male jalove stabljike pocinju da formiraju klipove :kisa:
 
Kako da nije urodila. Zadnja prava kisa pala 25. maja, a posle toga do danas zajedno nije palo 30 litara u 10x.
 
Iz tvojih usta, u Bozije usi. Rana setva, imao vodu i hranu, dosta sunca pa je porastao veliki. Cuvao hlad u njivi dok nije naisla velika zega. To ga je malo spasilo.
 
Kada gledam ove vaše slike, kao da su od prošle godine. Kod nas nema ovakvih "kapitalaca", ni da ih tražim svećom.
Inače u ataru stanje žalosno, od onih koji još nešto i obećavaju, pa do onih koji se već komotno mogu tarupirati, što su koliko čujem već neki i krenuli da rade.
 
Bio mi pre neki dan promoter pionira i prica kako su na oglednom polju,mislim u staroj pazovi,pokidali svo lisce sa stabljika da dokazu kako pioniri moze da da dobar rod i bez lisca... Sta reci a ne zaplakati.
 
Bio mi pre neki dan promoter pionira i prica kako su na oglednom polju,mislim u staroj pazovi,pokidali svo lisce sa stabljika da dokazu kako pioniri moze da da dobar rod i bez lisca... Sta reci a ne zaplakati.
Gde su to uradili kad ja nisam nigde video ove godine table ni kws ni pionir niti jedna druga štose dosad reklamirale semenske kuće . Možda kod Miškovića gde tifoni i kišna krila rade non stop.
Dali se još negde pojavili raspucani vrhovi i oboleli kod zp 666 i zp 6661 . Dali je to razlog štonas ove godine dva puta pogodio novi sad i beograd ili u prevodu grad
DSC_0060.jpg
[/URL][/IMG]
DSC_0070.jpg
[/URL][/IMG]
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh