Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas malo ulazio u kukuruz i mogu reci da ima slicnosti sa 2012 godinom , jedino sto onda unutra nije bilo nikakvih klipova vec jalov samo sa krajeva parcele. Sada je sa krajeva da se moze kuhati, formirana zrna u mlijecnoj zriobi a unutra parcele tek se oprasio. Nije vazno kad je sijan u istom stadiju je i ovaj od 13.4 i ovaj od 2.5

Slika izvana mislim da je 9903

sqnkgh.jpg
[/IMG]

Unutra je stanje ovakvo tek oplodjeni klipovi

2q3puvs.jpg
[/IMG]


Pretpostavljam da je posledica tog izbacivanja klipova u isto vrijeme da smo u maju dobili jako malo kise, i uvrtanje listova je pocelo jako rano , izgleda je vec bio zedan , onda kad je pocelo klasanje , pala je ona kisa 26.6 oko 55l na ove kukuruze , jedan dio atara gdje je losija zemlja (depresija) palo oko 70l , kod zetve kombajni zapadali na najnizim djelovima parcela. Od onda je palo nekoliko puta po 2 -3 litre jedanput 4l. Kukuruz jos ne pokazuje da uvrce listove ali za nekoliko dana kad skoce temperature bi moglo i to da se desi, ovdje nije zemlja jako ispucala , moze sa nogom u dva tri puta iskopati 15cm dubine u kukuruzu i zemlja je kao prasina , suha , na koliko je vlaga trebalo bi provjeriti , ali prije kise 26.6 smo busili rupe za stupce i zemlja je bila suha do 30-40-tak cm , oranicni sloj.

Slikano izmedju 3 i 4 sata popodne.

Inace ovaj sijan na 24cm je u boljem stanju od ovog na 22cm , vecinom sve fao 300 i 400 , kasnije ne sijem od 2012 jer i 2015 je bila pusiona sa kasnijim fao grupama.
 
Ja ni u jednu moju njivu nisam usao posle špartanja.Samo sam prolazio pored njih u toku zetve i posle kad sam balirao slamu. Situacija je loša, i verovatno bih se jos vise nervirao. Ukoliko bude neke kise, icicu, a ako ne bude, onda cu ici tamo negde u septembru da vidim kad moze kombajn da pocne da radi.
 
Propenpope
Gde je u kom ataru?
Koji predusev?
U Dolovu, nešto je predusev suncokret 6,5 lanaca na 6 je predusev kukuruz (druga godina),
ostalo mi još 4 da obidjem, ali ovde gde je bio suncokret je blagi užas, jedan pionir 1241 na nekih 2,5 lanca se još drži 0725 posustaje dosta ga je patuljastog ima jalovog....,1535 je najlosiji a pre mesec i po je bio silan, modar, zelen, jak.... Ostao mi je da obidjem još 4 lanca Konsens pa videćemo.....

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
 
U Dolovu, nešto je predusev suncokret 6,5 lanaca na 6 je predusev kukuruz (druga godina),
ostalo mi još 4 da obidjem, ali ovde gde je bio suncokret je blagi užas, jedan pionir 1241 na nekih 2,5 lanca se još drži 0725 posustaje dosta ga je patuljastog ima jalovog....,1535 je najlosiji a pre mesec i po je bio silan, modar, zelen, jak.... Ostao mi je da obidjem još 4 lanca Konsens pa videćemo.....

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
I meni je najgori kukuruz gde je predusev suncokret, kuk na kuk ne sejem. Susa je tako da ima dosta i do zemljista....
Najbolje mi se drzi kukuruz gde je prosle godine zito bilo.
Hemija jeste kvalitetna ali bile su pune doze ponarucito equipa! drugo najgori je kukuruz u ataru gde se kasnilo sa prskanjem i gde je korov bio prerastao..
 
"Biće nešto i od mojih kukuruza ne sekiraj se ti ništa za mene...aj zdravo:osmeh: "


Ajde molim Vas koje dizne ima koji od Vas, da i mi ostali naučimo nešto, npr. koje su bolje
lp
 
Danas kod mene sledi navodnjavanje,nema vise cekanja... Dkc je toliko los da bi ga istarupirao...
 
Vidim to i na vockama (ali samo ponegde) to su neke bele vaske lete u vazduhu bas puno na nekim mestima izgleda kao buđ ali mislim da neće biti posledica

Послато са LG-K350 уз помоћ Тапатока
 
Kod mene toga ima ove godine na smokvama i vinovoj lozi, a vidio sam i na nekom korovu poput onog divljeg krompira.
Što kaže @Ras izgleda kao buđ, ali veće bube skaču sa jednog na drugo mjesto poput skakavca. Nemam pojma šta je, ali za sad nema neke vidljive štete.
 
To je bela vas, uglavnom ih ima na cvecu i travama... Ima je ove godine dosta pa i u kulturama. U mene na soji
 
Nema nikakve poruke u vezi hibrida . Valjda se vidi da je lose . Slucajno sam stavio u naslov naziv hibrida a trebao sam samo godinu i lokaciju . Nisam dobro agrotehnicki odradio .
 
Uvaticu se ja za znaš šta :osmeh: . Ma ima nekih klipčića . Oplodjeni su dobro a inače to je ekstra brzi hibrid pa i nebude krupan , ali izgorio je kao što se i vidi . Kod komšija okolo je još gore , a to je inače ekstra teška i niska zemlja , nisam tu očekivao da tako izgori . Dal je dobar za ovu godinu ili nije to ćemo znati kad predje preko vage , ako bude prelazio .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh