Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
d28dff3c0654f531a65a55b18e24f34f.jpg
44ca09d9e8f752be363f60a5b34fb646.jpg
ffadc6be745a5317159d41f4d406049e.jpg
b9b3581a2804839c6199fc29523dfd80.jpg
010aaf26fd3133bae9fd84e5673f4acd.jpg

Slike su od pre 3 dana,1241 am, setva 9 april na 21 cm. Bit za koji svežih slika pošto moram soju malo da oplevim koja je blizu.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Ne mogu da se seti tacno u kojoj temi je bilo proletos pametovanja ako dodje susna godina parcele koje su dobro posoljene i natorene da se pre useru od onih posnih, jer logika da ako ''dobro nahranjenom ne das vode on brze klone'' A sad se ti kukuruzi u dobro nahranjenim zemljama poznaju iz aviona i obecavaju nekakav prinos, eto pametnjakovici :cvetic:
 
Ne mogu da se seti tacno u kojoj temi je bilo proletos pametovanja ako dodje susna godina parcele koje su dobro posoljene i natorene da se pre useru od onih posnih, jer logika da ako ''dobro nahranjenom ne das vode on brze klone'' A sad se ti kukuruzi u dobro nahranjenim zemljama poznaju iz aviona i obecavaju nekakav prinos, eto pametnjakovici :cvetic:

Slikacu ti ja jednu jednu moju parcelu koja je djubrena sa osokom(4cisterne po jutru) i stajnjakom(4 prikolice stajnjaka po jutru),jos baceno 150kg ureje po k.j Istero je neke klipice ali je isto podgoreo do samog klipa. :osmeh:
 
Ne mogu da se seti tacno u kojoj temi je bilo proletos pametovanja ako dodje susna godina parcele koje su dobro posoljene i natorene da se pre useru od onih posnih, jer logika da ako ''dobro nahranjenom ne das vode on brze klone'' A sad se ti kukuruzi u dobro nahranjenim zemljama poznaju iz aviona i obecavaju nekakav prinos, eto pametnjakovici :cvetic:
Sta te cudi dragane ovde ne ni da se zaliva kad je susna godina a kaolmoli.djubri
 
Slikacu ti ja jednu jednu moju parcelu koja je djubrena sa osokom(4cisterne po jutru) i stajnjakom(4 prikolice stajnjaka po jutru),jos baceno 150kg ureje po k.j Istero je neke klipice ali je isto podgoreo do samog klipa. :osmeh:
Kod mene se poznaje svaka parcela koja je dobila 40t/kj stajnjaka i pride 100kg/kj MAP-a, a tek gde je kokosinjac isao tu je festival.
Imam i primer sa V-djubrivom, kupim jesenas 1kj zemlje, setvena struktura za prolece suncokret, zaorem nekog NPK 200kg/kj, komsija u prolece izvede geometra i na jednom kraju pokaze da ide na mene 3m, a ja idem na drugok komsiju za slicnu sirinu, posejali smo svo troje suncokret, bez obzira kako su sad parcele uokvirene, usev se poznaje-ocrtava onako kako je jesenas djubreno, a ocigledno da sam samo ja zaoravao :ppozdrav:
 
Kod mene se poznaje svaka parcela koja je dobila 40t/kj stajnjaka i pride 100kg/kj MAP-a, a tek gde je kokosinjac isao tu je festival.
Imam i primer sa V-djubrivom, kupim jesenas 1kj zemlje, setvena struktura za prolece suncokret, zaorem nekog NPK 200kg/kj, komsija u prolece izvede geometra i na jednom kraju pokaze da ide na mene 3m, a ja idem na drugok komsiju za slicnu sirinu, posejali smo svo troje suncokret, bez obzira kako su sad parcele uokvirene, usev se poznaje-ocrtava onako kako je jesenas djubreno, a ocigledno da sam samo ja zaoravao :ppozdrav:
ja sam 2012 ostao bez roda zbog puno azota.Svaka njiva gde sam u red spuštao san je izgorela.Nije bitno zaorano osnovno đubrivo već unos pred setvu i u spartanje.I ove godine su prve izgorele njive gde je bačeno puno ureje ili ili u spartanju Ana ili Sana.Lepo se vide primeri po ataru.Čak su pojedine potpuno bez klipa.
 
Kod mene se poznaje svaka parcela koja je dobila 40t/kj stajnjaka i pride 100kg/kj MAP-a, a tek gde je kokosinjac isao tu je festival.
Imam i primer sa V-djubrivom, kupim jesenas 1kj zemlje, setvena struktura za prolece suncokret, zaorem nekog NPK 200kg/kj, komsija u prolece izvede geometra i na jednom kraju pokaze da ide na mene 3m, a ja idem na drugok komsiju za slicnu sirinu, posejali smo svo troje suncokret, bez obzira kako su sad parcele uokvirene, usev se poznaje-ocrtava onako kako je jesenas djubreno, a ocigledno da sam samo ja zaoravao :ppozdrav:

Imao sam takav slucaj isto bilo susa , otac kaze ne djubri toliko puno sa stajnjakom izgorice kukuruz, to se upravo i dogodilo , sada do 30t max po kj stajnjakom, a ako mora stajnjak u rano prolece van, ide samo suncokret, njemu to cak odgovara. Ako nema kise onda je vaznije gustina kukuruza , sto gusci crpi vise vode pa pre potrosi rezerve u zemljistu , redji ima sansu da da veci prinos a uvijek se u gusci prinos baca vise umjetnog nego u rjedji.


A takodje mjesanje baba i zaba , baceno umjetno pod brazdu u jesen ima efekta u susi jer jos ima vode da ga biljka koristi , baceno u proljece i ako nije bilo dovoljno kise da ga spere nize taj deo zemlje se osusi i biljka ga ne koristi a u dubljim slojevima nema hraniva.
 
I ja imam jednu njivu gde mi je ostallo ureje od pre setve pa sam bacio posle u redove spartacem i tu se bas drasticno vidi da mu nije prijalo. Izgoreo je jos pre mesec dana a druga njiva preko puta nije dobila u spartanju i izgleda mnogo bolje.
 
Kod nas je došlo do izražaja to što smo niski.Tačnije što imamo bare od njiva.Da je normalna godina imali bi vode u doljama.
 
Kako ste generalno zadovoljni sa 9241 aq,znam da je losa godina ali u poredjenju sa drugim hibridima me zanima,razmisljam sledece godine u teskoj zemlji da posejem sve njega...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh