Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pionir 9911
Photo0468.jpg
Photo0470.jpg

9903
Photo0471.jpg
Photo0472.jpg


Oplodnja prošla nekako ima klipa ali pitanje je šta dalje:sta:
 
Pa dalje mozete da se nadate necemu.
U odnosu na one u severozapadnom delu Srbije, i ostale koji su dobili mnogo vise padavina, nesto manjim prinosima, a u odnosu na srednji Banat i ostatak Srbije koji nisu dobili skoro nista kise i nemaju klipove uopste, ili samo teraju nozeve od kojih nema nista, mnooogoo vise. Ove godine je sve bolje od nista.

p.s. ako su svi takvi kao na slikama, ocekuj od 2,5 do 4,5t po kj.
 
Danas sam obišao moj ZP 606, sejan na 24,5 cm ali je sklop lošiji zbog slabije energije u nicanju (kora + hladno vreme). Mislio sam da će mu taj lošiji sklop sad biti prednost, i zaista mnogo lepše izgleda od amerikanaca (manje je podgoreo), ali kad sam ušao u njega mal se nisam šlogir'o. Skoro da nema klipova, ili uopšte nema klipa na stabljici - a to je većina, ili se tek nazire ali sa jako maaalooom svilom. Ne da je odsečena, već je mala nikakva. Ni metlice nisu k'o svet, uopšte nisu izašle iznad lišća, već se onako prepliće sa listom ali je razvijena i po zemlji ima dosta polena. U prvi mah sam pomislio da tek treba da istera i metlicu i svilu, ali ovakvo stanje je više od nedelju dana i sve mi se čini da će biti skroz jalov.
 
Danas sam obišao moj ZP 606, sejan na 24,5 cm ali je sklop lošiji zbog slabije energije u nicanju (kora + hladno vreme). Mislio sam da će mu taj lošiji sklop sad biti prednost, i zaista mnogo lepše izgleda od amerikanaca (manje je podgoreo), ali kad sam ušao u njega mal se nisam šlogir'o. Skoro da nema klipova, ili uopšte nema klipa na stabljici - a to je većina, ili se tek nazire ali sa jako maaalooom svilom. Ne da je odsečena, već je mala nikakva. Ni metlice nisu k'o svet, uopšte nisu izašle iznad lišća, već se onako prepliće sa listom ali je razvijena i po zemlji ima dosta polena. U prvi mah sam pomislio da tek treba da istera i metlicu i svilu, ali ovakvo stanje je više od nedelju dana i sve mi se čini da će biti skroz jalov.

Takoje bilo i kod ovih iz fao300-400 (Pionir) pre deset - petnaest dana sve nejednako neki ima klip neki nema, metlice isto i eto danas sam obišao i vidim da svuda ima klip možda jedno 1-2% jalovih.Imam jednu njivu sa ZP 427 nju nisam gledao otiću ovih dana da vidim kakva je situacija kod njega.
 
Amerikanci (Pionir 9911 i DKC 5031) su se bar oprašili i u najvećoj vrućini, ali ne verujem da će i od njih biti nešto ako se obistini prognoza:



Oni za sad imaju klipiće malo duže od kutije cigara, a debljine palca. Listovi su im skuvani skoro do samog klipa, čak ni list ispod samog klipa nije potpuno zelen već napola žut, a oni niži još više žuti (tu mislim na 2-3 lista ispod klipa, oni niži su potpuno suvi), potpuno zeleni su samo oni iznad klipa ali koliko ja znam ti iznad klipa ne hrane klip.
 
19.03. --------- 4 litre
06.04. --------- 4
18.-21. 04. ---- 34
23.04. --------- 1
29.04. --------- 1
30.04. --------- 3
04.05. --------- 5
05.05. --------- 15
06.05. --------- 2
07.05. --------- 8
09.05. --------- 2
13.05. --------- 2
22.05. --------- 11
23.05. --------- 30
24.05. --------- 3,5
01.06. --------- 12
07.06. --------- 9
08.06. --------- 8
23.06. --------- 3
26.06. --------- 5,5
01.07. --------- 1
12.07. --------- 7
13.07. --------- 3
 
dukej@Te količine padavina su najverovatnije kući kod tebe u dvorištu...u ataru to malo drugačije izgleda...ima delova koji su dobili više a ima delova atara koji su dobili manje od toga...:ppozdrav:
 
Dukej to ocajno izgleda jer tek je polovina jula, on treba jos 60 dana da izdrzi, a padavina malo + velike temperature.

Kad padne manje od 5 litara a temperatura 35 kao da nista nije ni palo. To ispari za 2 sata sve.
 
Ajde kolege koji ste koristili Laudis ove godine reci te mi kakvi su vam kukuruzi ja gledam moje svi su jednako patuljasti jedino na jednoj njivi gde sam koristio jako malu kolicinu Laudisa tu je lepo visok,a gde sam isao full dozu 1l/kj tu je jedva 170-180cm visine!
 
ne verujem da će i od njih biti nešto ako se obistini prognoza
Na zalost, meteorolozi uvek dobro pogode kada ce biti vrucine, kao sto lose pogode kada ce biti padavina. Nekako pogode u stepen tu vrelinu, a ne mogu da pogode u 10 litara kise...

Imao sam bas lepog zp 606 i 666. Junacki se borio, moram da mu odam priznanje. Pomogla mu rana setva i hlad koji je sam sebi pravio. Ali, eto, prodjoh sa 17 litara u predhodna dva meseca na ovu vrelinu..
 
Ajde kolege koji ste koristili Laudis ove godine reci te mi kakvi su vam kukuruzi ja gledam moje svi su jednako patuljasti jedino na jednoj njivi gde sam koristio jako malu kolicinu Laudisa tu je lepo visok,a gde sam isao full dozu 1l/kj tu je jedva 170-180cm visine!
Našima ništa ne fali. Samo oni na repištu su neujednačeni. Išli smo samo sa laudisom zaštitu od korova.
 
Ajde kolege koji ste koristili Laudis ove godine reci te mi kakvi su vam kukuruzi ja gledam moje svi su jednako patuljasti jedino na jednoj njivi gde sam koristio jako malu kolicinu Laudisa tu je lepo visok,a gde sam isao full dozu 1l/kj tu je jedva 170-180cm visine!

Koristio minimalnu dozu od 1,5 litar po hektaru u 11-12om listu, spalio sav moguci korov osim divljeg ovsa, a kukuruz je izrastao preko 2 metra, tako da sam prezadovoljan.
 
Isto kod mene ima dosta prigovora na Laudis gdje su bili veći kukururuzi kod tretmana . Ja sam primijetio sa Mezotrionom velike probleme gdje je bio malo veći kukuruz , čak ogromne probleme ali su s poklopili sa još nekim nejasnim stvarima pa nemogu da kažem.
 
Kod mene najbolji kukuruz gde je islo dikamba i nista vise kasnije. A najlosiji gde je mezotrion 0.27 + grid 20g/ha+ nikosulfuron 1l/ha, mada je tu repa sa dobrim prinosom i posle toga zemlja tesko se povrati.

Za laudis u odnosu na kukuruze ne vidim neku razliku gde sam isao 1-1.5-2l/ha.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh