Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da nisu mozda taljigama vukli jedan po jedan klip vukli kuci?
 
Izgleda nije do hibrida, nego do kombajna ako je istina da ga zivotinje vole onda je jasno da Zmaj jede kukuruz u zetvi, nista nafta.




- - - - - - - - - -

Nadjena dokumenta i za 2014 godinu:
whicro.jpg
 
kazem kad sam izracunao povrsinu i prinos tako ispadne....
a sklop je isao kao i drugi hibridi sto sam sejao na 19cm
 
OK, ali u prethodnom postu nisi spominjao nikakvo računanje pa se stekne utisak da si retko sejao.....

Za razliku od tebe meni je prošle godine ZP 555 dao preko vagon klipa, tu je negde i 606...
 
prosle godine sam imao pola DKC a drugu polu Pionir
Dekalb je po meni dosta bolji i ove godine 80% Dekalba sejem
 
Ove godine je rekord u prinosu kukuruza u usa ostvario jedan lik koji je imao rekorde 2013 pa se sad opet vratio na prvo mjesto , prinos je oko 32-33t/ha . Nije ovaj put ni dekalb ni pionir nego agrigold , to je ista kompanija kao i LG . Jako zanimljivo da je isti čovjek postavio i rekord u prinosu soje prošle godine od 10.8t/ha.
 
Taj rekord - da li je prosek ili je na jednom hektaru? Baš se pitam šta mu je sve dao da bi rodio toliko. Zalivao je sigurno, mada je opet mnogo.
 
@MomoSaric
Ajde malo vise o tome, verujem da ljude zanima. Linkovi, forumi, clanci. Ja sam citao pre nekoliko godina o tome i secam se slike dva brata onako u farmericama, neki P je bio u pitanju.
 
U par crta : tip se zove Randy Dawdy pa guglajte : kaže posvećuje pažnju detaljima , dalje dole je na jugu SADa , gdje nije tipični kukuruzni region , ali je zato kombinacija mnogo sunca i navodnjavanje . Pazi kad se sije početkom marta a skida u oktobru -novembru . Navodno tretira nekim bio preparatima koji ubrzavaju nicanje . kaže ako nije sve niklo u par sati da treba pretanjirati ko oće rekord. Koristi neke sonde za vlagu zemljišta i navodnjava tačno kad i kolko treba . .... Jedna zanimljivost kad je krenuo na tom mjestu sa poljoprivredom prije neznam kolko godina , odnio zemlju na analizu i rekli mu da ima najlošiju zemlju u toj regiji ??
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh