Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Juce sam bio na zimskom Pioneer skupu,imaju veoma dobre hibride,veoma kvalitetne i veoma skupe,hibridi iz agrimax palete koštaju 53€ i to je cijena koju je juce rekao njihov predstavnik a koliko ce se nasi lokalni prodavci nadovezati na tu cijenu to cemo tek da vidimo.U to ime evo i jedna fotografija
16443818_1386679048040030_1069794098_o.jpg
[/URL]screenshot program[/IMG]
 
Aqua max ne agrimax.A po pitanju onog Amera rekordera mogu reći da su se složile neke kockice i da ga je os.alo samo tako.
 
Citao sam juce do 2h nocu u vezi onog Americkog rekorda, googla, citao clanke i ostalo. Problematicno u tome je mnogo sto-sta. Najproblematicnije je sto oni napisu recimo 40-50k biljaka/akra ili 100-120k biljaka/ha a meni to sa njihovih slika sve izgleda redje, ne gusce od 80.000/ha. Svi znamo kako izgleda kukuruz 80.000/ha to je gusto gusto. Da se na to doda jos 50% biljke bi se gurkale bukvalno. Dalje sto sam primetio sve to sto oni pricaju je promocija nekih kompanija BASF, tretmani semena, JD mehanizacije, AgriGolda (nose majice sa time, kackete), Dekalba. Cak je toliko ocigledno to, da u izjavi jednoj pise prvo sam sejao Pionir, pa DKC a sada je nauka otisla dalje pa sejem Agrigold.

Za Pionir da li se nosite mislju da jedan te isti hibrid da bi ga osvezili promenu ime i onda ga predstave kao nov. Da tipujemo koji od novih hibrida sa 4 cifre oznakom je b23?:osmeh: Ja tipujem na p0725 da je to isto.
 
Sve je to čista propaganda ali eto i kod nas domašen prinos od 25 tona.Setva žitaricom ili rasipačem kao mišlinger. :haha:
 
Bolje onda da nam kazu to lepo, ovako samo moramo da ucimo nove nazive hibrida, a sve teze i teze :haha:
 
Ja cu sijat samo 300 i 400 grupe sjemena...Probat cu sa malo guscim sklopom....dosad je to bilo 24 do 25 centi
Svidio mi se NS 3014 koji sam pokasno posijo (presijavo jednu njivu) i dao je prave klipove a stigo u berbi kad i ZP 434
 
Ja sam odustao od ZP 600 jer se stvarno mnogo kruni pri branju beračem. Zato sam nastavio sa ZP 606. Stvarno je dobar i što kažu zrno ko nokat na palcu. Sad se dvoumim između 555 i 560. Videću na koji će pasti izbor.
 
15 tona po ha kod nas je odličan prinos a uglavnom u godinama kao prošle se dostiže 10-14 tona sa nekom normalnom agrotehnikom (bude pojedinih odskakanja sa većim prinosom) i uglavnom znate kako takvi usevi izgledaju (tojest kako treba da izgledaju) prilikom skidanja, e pa to sad treba pomnožiti sa 2 i malo jače da bi dostigli 30 i više tona po ha (pa makar imao u skidanju i preko 30% vlage), razumem da je njiva na sprat ali ovako nemogu ni da zamislim kako to treba da izgleda njiva sa tim prinosom dok se sam neuverim, ali no, papir trpi sve a istina je tamo negde.
 
kolega Matic zahvaljujem vam se na ispravci,ja sam godinama sijao Pioneer i dava je odlicne rezultate kako u normalnim tako i u onim nenormalnim uslovimam,medjutim ono sto je problem Pioneera poslednjih par godina je da su bezobrazno skupljiu od svoje konkurencije,te sam se ja zbog toga prebacio na druge sjemenske kuce,prije 3 godine sam sijao Osjecki kukuruz,pretprosle BC i KWS a prosle AS,ono sto mogu reci da prinos i kvalitet zrna nisu nista losiji nego kod Pioneera,cinjenica je da je veliki broj sjemenskih kuca prisutan u regionui svi oni se bore za trziste tj vecinski udio u njemu,samim time ne smiju da kiksaju i da izbacuju planski neku losu genetiku.I jos sto sam primjetio kod Pioneera a sto je kod nas prosle godine bilo izrazeno,je da sjemenskog kukuruza je bilo puno loma kod sjemenskog kukuruza,cak i kod sjemena za ogled
 
Nema na čemu.BC hibride sam sejao i kovao u zvezde jer su bili dobri ali sam 2015 primetio da mešaju seme svih fao grupa što je nedopustivo a prošle 2016 su samo potvrdili i učvrstili moje sumnje i zapažanja tako da sam ih otkačio i izbacio iz setvene strukture do daljnjeg.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh