Kukuruz 2014

Da li neko zna da mi kaže da li je bitno okopavati ručno (motika) kukuruz , a da bude baš od 4-6 listova?
Imam, za svoje potrebe posejano , ne bih da bacam fungicide, ručno ću okopati..pa me interesuje da li ima veze ako ,recimo..(kao sada..zbog ove kiše) , zakasnim sa ručnim (motika) okopavanjem, iako kukuruz istera na 7-8 listova?

Znači, da li ima veze ako zakasnim sa okopavanjem motikom, ako kukuruz istera na 7-8 listova?
Pravilo je da se prvi put okopava sa 4-6 listova.

Imenjace za..bi ti ovaj posao i uzivaj tamo u nekom kaficu u ladovini uz ladno pivo. Nesto ti sugradjani daju lazne informacije o tom kopanju.
Svaka logika govori da ako kopas nema nikakve veze velicina kukuruza vec velicina korova. Sto su manji lakse ih mozes okopavati!
 
bgp8ux.jpg
2u4rmg3.jpg
dkc 5276 i korimbos
21e5d2s.jpg
a ovo je kasius postrno sijan

- - - - - - - - - -

malo su ga jedino vrane proredile ali i ovo što ima je dobar sklop
 
Dobro, izvinjavam se što sam Vam svima povredio sujetu.
Pitao sam kulturno i normalno.
Iako sam napisao da sam posejao za svoje potrebe, to nije umanjilo vašu posesivnu žeđ tj. 'kamena s'ramena' , (što se prostakluka tiče) da Vam tu ne može niko parirati.

Meni su, prošle godine, u ZemunPolju rekli da se KAN baca izmedju 4. i 6. pera i da se tada okopava,odnosno šparta.
Kasnije sam zvao (to je bilo,takodje, prošle godine) pitao sam da li znači da ga išpartam..a bio je odmakao,jer sam nameravao i drugi put da ga išpartam, rekli su da nema efekta.A tada sam ga bio išpartao na vreme 4-6 pera.
Zbog toga pitam.

Zaista, još jednom se izvinjavam svima Vama, nadobudnim seljacima što nemate pametnija posla već da neukost iskazujete virtuelnim putem, eto..ukazala Vam se prilika.
 
Dobro, izvinjavam se što sam Vam svima povredio sujetu.
Pitao sam kulturno i normalno.
Iako sam napisao da sam posejao za svoje potrebe, to nije umanjilo vašu posesivnu žeđ tj. 'kamena s'ramena' , (što se prostakluka tiče) da Vam tu ne može niko parirati.

Meni su, prošle godine, u ZemunPolju rekli da se KAN baca izmedju 4. i 6. pera i da se tada okopava,odnosno šparta.
Kasnije sam zvao (to je bilo,takodje, prošle godine) pitao sam da li znači da ga išpartam..a bio je odmakao,jer sam nameravao i drugi put da ga išpartam, rekli su da nema efekta.A tada sam ga bio išpartao na vreme 4-6 pera.
Zbog toga pitam.

Zaista, još jednom se izvinjavam svima Vama, nadobudnim seljacima što nemate pametnija posla već da neukost iskazujete virtuelnim putem, eto..ukazala Vam se prilika.

Ne trebas se izvinjavati samo voditi racuna sta se pise! U prvom napisanom postu tri puta si napomenuo kopanje rucnom MOTIKOM i nikako spartanje pa si dobio odgovor a sad u 4 navrata napominjes spartanje?!!!
 
Zapravo, ja i ne špartam, već izmedju redova prodjem ručnom frezom, a izmedju biljki (od biljke do biljke) kako drugačije, nego motikana?
Daj, uozbilji se.
Ne vidim u čemu je problem, osim to što sam pitao..ali sam shvatio , jer ste svi jednoglasno potvrdili ,da to i nije bitno.
 
Da li neko zna da mi kaže da li je bitno okopavati ručno (motika) kukuruz , a da bude baš od 4-6 listova?
Imam, za svoje potrebe posejano , ne bih da bacam fungicide, ručno ću okopati..pa me interesuje da li ima veze ako ,recimo..(kao sada..zbog ove kiše) , zakasnim sa ručnim (motika) okopavanjem, iako kukuruz istera na 7-8 listova?

Znači, da li ima veze ako zakasnim sa okopavanjem motikom, ako kukuruz istera na 7-8 listova?
Pravilo je da se prvi put okopava sa 4-6 listova.
ti si pitao za fugicide a sad kazes herbicid?
a kanda i brises i prepravljas postove? :sta:
 
Hajde ovako..da bude jasnije, jer vidim da sad više i nije bitno šta sam napisao, već kako sam napisao..

Prošle godine sam sejao kukuruz..iz ZemunPolja su mi rekli da se okopava (šparta,frezira, motikom okopava) prvi put od 4-6 listova.
Tada se i baca KAN.
To sam prošle godine uredno ispratio.

Ove godine sam zakasnio, ostalo mi je semena od prošle godine..sve je super niklo, ali me interesovalo da li BAŠ mora da se okopava od 4-6 listova, ili moze i kasnije?

To pitam, jer sam prošle godine zvao da pitam u Institutu u ZemunPolju, jer sam nameravao i drugi put da ga okopam (freziram, špartam, ručno okopavam motikom..znači, nebitno kako)..i tada mi je rečeno da nema efekta jer, iako je trava bila veća..bitno je da je kukuruz odmakao,a to što bih špartao ne bi kukuruzu ništa značilo,samo bih potrošio vreme i gorivo.

Nadam se da je sada jasnije zbog čega sam pitao da li je bitno BAŠ od 4-6 listova , ili je sve totalno nebitno..tj. tako kako sve svi jednoglasni izjavili.
 
Zapravo, ja i ne špartam, već izmedju redova prodjem ručnom frezom, a izmedju biljki (od biljke do biljke) kako drugačije, nego motikana?
Daj, uozbilji se.
Ne vidim u čemu je problem, osim to što sam pitao..ali sam shvatio , jer ste svi jednoglasno potvrdili ,da to i nije bitno.

Veoma kulturno.pa ko se upeco upeco se.:osmeh:
 
Potvrdjuješ, u pokušaju da demantuješ sam sebe?
Dobro je..u redu je..jasno je da nema potrebe obraćati pažnju na 4-6 listova što se okopavanja kukuruza tiče.
Hvala.
 
To pitam, jer sam prošle godine zvao da pitam u Institutu u ZemunPolju, jer sam nameravao i drugi put da ga okopam (freziram, špartam, ručno okopavam motikom..znači, nebitno kako)..i tada mi je rečeno da nema efekta jer, iako je trava bila veća..bitno je da je kukuruz odmakao,a to što bih špartao ne bi kukuruzu ništa značilo,samo bih potrošio vreme i gorivo.

Jako neozbiljan savet strucnjaka iz Zemun Polja! Savetovali su te da ostavis kukuruz u korovima iako je odmakao jer im je zao tvog vremena ili novca!!! Oni skolovani ljudi cisto sumnjam da daju takve savete!
 
Baš tako.
Vi svi, jednoglasni, tvrdite da nije bitno 4-6 listova, a sada tvrdite da jeste bitno 4-6 listova.
I ja našao gde da pitam za savet.
 
Da li neko zna da mi kaže da li je bitno okopavati ručno (motika) kukuruz , a da bude baš od 4-6 listova?
Imam, za svoje potrebe posejano , ne bih da bacam fungicide, ručno ću okopati..pa me interesuje da li ima veze ako ,recimo..(kao sada..zbog ove kiše) , zakasnim sa ručnim (motika) okopavanjem, iako kukuruz istera na 7-8 listova?

Znači, da li ima veze ako zakasnim sa okopavanjem motikom, ako kukuruz istera na 7-8 listova?
Pravilo je da se prvi put okopava sa 4-6 listova.

Mozes da kopas kad god ti je volja bez obzira na broj listova...
 
Jako neozbiljan savet strucnjaka iz Zemun Polja! Savetovali su te da ostavis kukuruz u korovima iako je odmakao jer im je zao tvog vremena ili novca!!! Oni skolovani ljudi cisto sumnjam da daju takve savete!
Možda su stručnjaci mislili da ih zajebava takvim pitanjem?
 
Da razjasnimo to sa 'stručnjacima' iz ZP-a..pošto ste , očigledno, veći stučnjaci od njih.
Dakle..tada mi je kukuruz bio odmakao poprilično..nisam imao nameru da ga uredjujem (špartam,freziram, okopavam motikom..ovo uvek naglašavam,jer vidim da je stručnjacima ovde bitno i kako se piše,a ne šta se radi..), pa sam kasnije mislio da još jednom prodjem frezom izmedju redova,jer je trava bila izrasla..ali daleko ispod nivoa kukuruza..i tada mi je rečeno da nema efekta.Tačnije, čovek je rekao da postoje periodi kada se kukuruz okopava..tj. kada je bitno odraditi te tretmane.
Naravno,sada se igramo pokvarenih telefona,jer vi nikada niste do sada tako radili,a ja za svoje potrebe sejem koliko mi treba, pa iz tog razloga i pitam.

Uzivajte, osim osnovnih, postoje i ezoterične sfere do kojih je neuporedivno teže doći nego okopavati kukuruz.. frezom, špartačem,motokom, herbicidom.. :D
 
GoranG,Mi smo prskali vec podobru povrsinu kukuruza koji je bio tako izbusen-plamenac pocinje svoj nakazni posao...a "jajasca" su vec itekako prisutna.lose nam se (opet) pise,a kukuruz dzabe.
 
Nazad
Vrh