Kukuruz 2014

ili su mi kukuruzi veliki ili mi je žena mala :osmeh:
najmlađi član porodice i moja lepšsa polovina
160620141047.jpg
 
Ima li efekta prskati kukuruz protiv plamenca ako susedne parcele niko ne prska jer ako ja potamanim u svojoj njivi svu gamad one ce doleteti iz susednih njiva i đabe trud i muka :sta:
 
Da,u pravu si-ne znaci,ali svakako nije svejedno koju hemiju ces koristiti,gledajuci na to losije je ici npr Decisom,jer on nema duze delovanje,vec kontaktno i to jako kratko deluje,ali je izuzetno agresivan po te napasti.mi smo prosle godine isli deo Avauntom i Coragenom-a ove lebajcidom,za sad.

- - - - - - - - - -

Koja je populacija polozenih jaja,recimo u % ?
Položenih jaja jako malo,možda na 1-2% biljaka,ali plamenca jaako puno
 
Maticu tebe cekam da vidim slike pajdasa.Vidim da je u dobrom stanju nego kako si ti generalno zadovoljan BC hibridom i Pajdasem kojeg si sadio.Drugo je gledati ne ekranu drugo je reakcija onoga koji je sadio.Meni se BC pokazao neverovatno dobar na nasem tipu zemlje.Interesuje me sta ti imas da kazes.Imam i NS 6030 ma ni da pridje ali opet videcemo u berbi ako sve bude OK na kraju kandzija puca
 
Minđušar je napisao: Ja ću danas prskati sa Coragen 0.15l/ha + Opera 1.25l/ha


Ista meta isto odstojanje, samo odrađeno ranije zbog nižeg klirensa traktora. Uz insekticid i fungicid dodan Kristalon specijal 3x18 2,5 kg/ha i stimulator rasta K&A Impulsive 1 l/ha. Prije toga je već dobio jednu turu iste kombinacije folijarnog gnojiva.
 
Krajišnik tek ću da vidim kakav je ako godina bude normalna.Imao sam ga 2012-te i bio je da kažem solidan.Prošle godine sam imao B.C Klipan i nisam zadovoljan sa njim nikako.
 
Nazad
Vrh