Kukuruz 2014

Treba potrefiti,a posle ide ok ja ni kardan nisam koristio samo ponekad ukljucio za svaki slucaj, vestak kroz reseto iskljucivo puniti .Nemam merac za brzinu ali sam isao 8 zec 1400obr. mot.mtz82
 
jel dajes garanciju da moze?si bacao nekad na tako veliki kukuruz?rekao mi jedan covek koji radi u polj.apoteci da moze da se jako osteti kukuruz i da na kraju budu pabirci (jako mali koren)?sta ti mislis?

Garanciju ne dajem , jedino ako slijedi neka nagrada . Jesam radio više puta i ureom i ANom i Yarinim Kanom (Extran). Probaj za ovu godinu na manjoj površini pa ćeš znati.
 
pajedino da bacim na sve ili nista da ne bacam....znaci bacao si na tako velike kukuruze sa ciklonom i sve je bilo u redu?
 
pajedino da bacim na sve ili nista da ne bacam....znaci bacao si na tako velike kukuruze sa ciklonom i sve je bilo u redu?
Na kraju je mozda i bilo u redu a medju vremenu pola sela ce se smejati a druga polovina zaliti kako si sredio kukuruze.Kao kad sam ja radio soju sa Pledgeom pre par godina
 
Da bacao sam , obično su bili od 8 do 11 pera , bude ožegotina lista kolko oćeš ali kasnije to sve nestane i bude sve u redu . Nemoj po rosi ili iza kiše.
Ovde kod mene u većini tipova zemlje prihrana je obavezna , po mogućnosti dva puta . Od prošle godine radim jednim mojim patentom , to nisam nigdje vidio , daleko mi je najbrži a odlični rezultati. Stari olt dvoredni špartač sa depozitorom , poskidane motike ostali samo ulagači i to dva bočna , srednja baterija komplet skinuta . Ulagači idu u svaki drugi red po sredini , znači iza točkova traktora , spojeno po jedno crijevo na ulagače . Faktički završavam 4 reda u jednom prohodu , može se ići i kad je manji kukuruz , idem trećom kolko god brzo .
Inače više puta sam probavao prihranu da svaki red kukuruza dobije djubrivo sa jedne strane u sredini ili sa obe strane i nema nikakve razlike čak je u lošoj zemlji bolje.
 
Ja sam dugi niz godina bacao ureu ciklonom ali ne u tom porastu. Kukuruzu ništa neće faliti jedino ako je rosa može da se zalepi nešto uree na list kukuruza i malo požuti i to oko 1cm do 2cm u prečniku ali i to vrlo retko i samo ako je rosa ili ima kapljica vode. Inače ja sam čak punio listove ureom i to šakama svaki list i sredinu ( za probu jedan struk). Ništa se nije desilo posmatrao sam danima. Od rose se urea topila i polako klizila niz struk kukuruza. Jedino su listovi rubno bukvalno izgoreli i to celom dužinom oko 3mm sa strane svih listova po obodu i to je tako bilo do kraja rasta tog struka. Taj struk kukuruzaje dao solidan koren i ako je pretrpeo taj napad ureom. E sad neznam u tom porastu bi trebalo dići ciklon visoko iznad biljaka da bi se izvršilo pravilno rasporedjivanje uree. Znači ja sam za takvo bacanje, prihranjivanje.
 
Ja sam juce zavrsio setvu za ovu godinu.Inace juce je posejan KWS Krabas u prasinu.Suvo kao u Sahari.Videcemo sta ce biti...
 
Mislim u normalnom roku idealno bi bilo sama sjetva da bude u suvo a poslije da kiša zalije . Mislio sam samo na sjetvu , a poslije zna se "kolko kiše tolko zrna više".
 
zenit n.s
10453274_669762556411695_459514065_n.jpg
 
Da li neko zna da mi kaže da li je bitno okopavati ručno (motika) kukuruz , a da bude baš od 4-6 listova?
Imam, za svoje potrebe posejano , ne bih da bacam fungicide, ručno ću okopati..pa me interesuje da li ima veze ako ,recimo..(kao sada..zbog ove kiše) , zakasnim sa ručnim (motika) okopavanjem, iako kukuruz istera na 7-8 listova?

Znači, da li ima veze ako zakasnim sa okopavanjem motikom, ako kukuruz istera na 7-8 listova?
Pravilo je da se prvi put okopava sa 4-6 listova.
 
Nazad
Vrh