Kukuruz 2014

Stanovnici na uglavnom ranijim hibridima pionira,ima ih svukud,al ovo je strašno

Picture2754-2.jpg

Picture2755-1.jpg

Picture2758-1.jpg

15062014173.jpg

15062014170.jpg

15062014171.jpg

Picture2759.jpg

Picture2760-1.jpg

Picture2761-1.jpg

Picture2762-1.jpg

Picture2763-1.jpg


...a naoko lepi,u pi...ku strininu
 
I za ocekivati je da ih bude puno jer zime nije bilo a prosle godine njih je bilo na svakom klipu.Zanimljivo mi je samo da na agroupozorenju kazu da ih ove godine ima malo.Jel tooni sire lazne informacije ili sta?
Suzbijanje je jako tesko,jer im segeneracije preplicu i posto u okolini svuda imapuno kukuruza dolecu bez obziraprskao ili ne.
 
Da razjasnimo to sa 'stručnjacima' iz ZP-a..pošto ste , očigledno, veći stučnjaci od njih.
Dakle..tada mi je kukuruz bio odmakao poprilično..nisam imao nameru da ga uredjujem (špartam,freziram, okopavam motikom..ovo uvek naglašavam,jer vidim da je stručnjacima ovde bitno i kako se piše,a ne šta se radi..), pa sam kasnije mislio da još jednom prodjem frezom izmedju redova,jer je trava bila izrasla..ali daleko ispod nivoa kukuruza..i tada mi je rečeno da nema efekta.Tačnije, čovek je rekao da postoje periodi kada se kukuruz okopava..tj. kada je bitno odraditi te tretmane.
Naravno,sada se igramo pokvarenih telefona,jer vi nikada niste do sada tako radili,a ja za svoje potrebe sejem koliko mi treba, pa iz tog razloga i pitam.

Uzivajte, osim osnovnih, postoje i ezoterične sfere do kojih je neuporedivno teže doći nego okopavati kukuruz.. frezom, špartačem,motokom, herbicidom.. :D

Iskren savet sam ti dao da kukuruz mozes da kopas kad hoces i koliko hoces, a ti mi ne verujes. Bukvalno od nicanja do berbe mozes da ga kopas svaki dan, samo ako hoces. Pusti price tih strucnjaka koji se ocigledno sprdaju sa tobom.
 
Docemo do situacije da nista nije moguce proizvesti bez inskticidom, fungicidom i herbicidom (osim ako ne freziras kao kolega koji ima dilemu kada je momenat za kopanje). Samo se povecava ulog i rizik, a cena kukuruza niska::lose::

@Gorski Car
Vidis da nema smisla odgovarati coveku. Ili on nas zeza ili stvarno funkcija motike je tako komplikovana:sta:
 
Docemo do situacije da nista nije moguce proizvesti bez inskticidom, fungicidom i herbicidom (osim ako ne freziras kao kolega koji ima dilemu kada je momenat za kopanje). Samo se povecava ulog i rizik, a cena kukuruza niska::lose::
Ja mislim da smo mi vec dosli u tu situaciju.


Jedino mi krivo sto nisam POP bio(a vec sam se rano ozenio)Bolelo bi me uvo i za plamenca i cenu i traktor i kombajn...i ostalu pratecu poljoprivrednu opremu.:haha:
 
Dobro, izvinjavam se što sam Vam svima povredio sujetu.
Pitao sam kulturno i normalno.
Iako sam napisao da sam posejao za svoje potrebe, to nije umanjilo vašu posesivnu žeđ tj. 'kamena s'ramena' , (što se prostakluka tiče) da Vam tu ne može niko parirati.

Meni su, prošle godine, u ZemunPolju rekli da se KAN baca izmedju 4. i 6. pera i da se tada okopava,odnosno šparta.
Kasnije sam zvao (to je bilo,takodje, prošle godine) pitao sam da li znači da ga išpartam..a bio je odmakao,jer sam nameravao i drugi put da ga išpartam, rekli su da nema efekta.A tada sam ga bio išpartao na vreme 4-6 pera.
Zbog toga pitam.

Zaista, još jednom se izvinjavam svima Vama, nadobudnim seljacima što nemate pametnija posla već da neukost iskazujete virtuelnim putem, eto..ukazala Vam se prilika.
Druze jel ti ovde zajebavas ili je nesto drugo u pitanju?Ja sam kao dete kopao kukuruz,moji su kopali decenijama koliko ja znam moze da se kopa odmah posle nicanja a najkasnije pred berbu jer kada se obere obicno se ne kopa.Sto se tice djubriva KAN mozes bacati u setvi,moze pre setve,mozes zaorati u jesen mozes bacati i u njivi i pored njive,nikad nije kasno ja ga bacam cesto,bas sam jutros obavio tu radnju,ako su ti strucnjaci iz ZP rekli to sto su rekli onda smo mi stvarno propali nacisto.sve mogu da razumem,da je u pitanju hrbicid pa i da poverujem ali mi pricamo o motici pa valjda je normalno da kopas kada ima travu i dok je kukuruz normalne velicine da bi moglo da se udje u isti.
 
I za ocekivati je da ih bude puno jer zime nije bilo a prosle godine njih je bilo na svakom klipu.Zanimljivo mi je samo da na agroupozorenju kazu da ih ove godine ima malo.Jel tooni sire lazne informacije ili sta?
Suzbijanje je jako tesko,jer im segeneracije preplicu i posto u okolini svuda imapuno kukuruza dolecu bez obziraprskao ili ne.
Zato koristis hemiju koja ,pored digestivnog i kontaktnog delovanja,ima "gasnu fazu" pa ce,nakon sto se njiva poprska,izbegavati tu njivu,jer im-po Srpski"smrdi" ali cak ni ovim,verujem nista nije zagarantovano do samog kraja.
 
Znas li ti koliko traje to produzeno delovanje?Vrlo kratko a oni dolecu li dolecu.Sigurno da je bolje prskati ali uraditi jednom ili dva, je bolje i ne uraditi.

- - - - - - - - - -

Zato koristis hemiju koja ,pored digestivnog i kontaktnog delovanja,ima "gasnu fazu" pa ce,nakon sto se njiva poprska,izbegavati tu njivu,jer im-po Srpski"smrdi" ali cak ni ovim,verujem nista nije zagarantovano do samog kraja.
Agasna faza ne znaci da ima produzeno delovanjevec da preparat prilikom tretiranja ima sposobnost da putem pare dopre do svakog dela biljke.
 
Upravo tako Slobo . Kod mene isto ima već useljenog plamenca , biće zajebano. Čini se da je prva generacija jaka i skoro mjesec dana ranije . Dal je razlog blaga zima ili vlažno ljeto? Već sam pripremio "ljutu papričicu" , ko što ti kažeš sa "gasnim efektom" jer to jedino može da ga nadje ušuškanog u "fišeku" kukuruza , a to je Lanate.
( OBAVEZNO KORISTITI ZAŠTITNU MASKU ITO PRAVU NPR VOJNU , A NE IGRAČKE I NE ULAZITI U POLJE PAR SATI !)

Jedan problem je što će to dodatno poskupiti proizvodnju , a drugi je kako ući kasnije u kukuruz , ili već u koga je prerastao? Biće ili tražiti prihvatanje bio-tek sjemena ili se manuti proizvodnje , jer se nećemo uklopiti , a naš narod i stoka će opet u nedostatku klasičnih jesti GM žitarice.
 
Ja sam prošle godine za svoje potrebe posejao nešto malo kokičara (3ara) i napao ga je bio plamenac, dosta je bio izbušen, puno one sitne pleve i prašine..nisam ništa tretirao, i na kraju sam ipak bio prezadovoljan prinosom.
 
Upravo tako Slobo . Kod mene isto ima već useljenog plamenca , biće zajebano. Čini se da je prva generacija jaka i skoro mjesec dana ranije . Dal je razlog blaga zima ili vlažno ljeto? Već sam pripremio "ljutu papričicu" , ko što ti kažeš sa "gasnim efektom" jer to jedino može da ga nadje ušuškanog u "fišeku" kukuruza , a to je Lanate.
( OBAVEZNO KORISTITI ZAŠTITNU MASKU ITO PRAVU NPR VOJNU , A NE IGRAČKE I NE ULAZITI U POLJE PAR SATI !)

Jedan problem je što će to dodatno poskupiti proizvodnju , a drugi je kako ući kasnije u kukuruz , ili već u koga je prerastao? Biće ili tražiti prihvatanje bio-tek sjemena ili se manuti proizvodnje , jer se nećemo uklopiti , a naš narod i stoka će opet u nedostatku klasičnih jesti GM žitarice.
Lanate ti nece resiti plamenca i nisam siguran da ima gasnu fazu.Gasnu fazu imaju actelic i nurel d.Ja ti preporucujem da ides fastacom.
 
Pricao sam za jednim zastitarom u vezi Opera+Fastak u kukuruzu. Po njegovom misljenju nema svhre prskati sad kada je kukuruz da se moze gaziti traktorom. Vec obicno se potreba javlja u julu i prvoj polovini avgusta. Na zalost mi nemamo mehanizaciju koja moze u tom uzrastu gazi kroz kukuruze a ne pravi stetu.
 
Da za Operu je definitivno rano . Za insekticide konda nije. Prošle godine sam na 2 mjesta probao sa Operom u klasu i nije bilo efekta . Smisao fungicida u kukuruzu je kasna aplikacija i da produži vegetaciju koju skraćuju bolesti lista. Izgleda da se kod nas još uvjek nisu pojavila gljivična oboljenja lista kukuruza u toj mjeri (vjerovatno će ito ubrzo) . Mindjušar obavezno javi uporedne rezultate.
 
Znas li ti koliko traje to produzeno delovanje?Vrlo kratko a oni dolecu li dolecu.Sigurno da je bolje prskati ali uraditi jednom ili dva, je bolje i ne uraditi.

- - - - - - - - - -


Agasna faza ne znaci da ima produzeno delovanjevec da preparat prilikom tretiranja ima sposobnost da putem pare dopre do svakog dela biljke.
Da,u pravu si-ne znaci,ali svakako nije svejedno koju hemiju ces koristiti,gledajuci na to losije je ici npr Decisom,jer on nema duze delovanje,vec kontaktno i to jako kratko deluje,ali je izuzetno agresivan po te napasti.mi smo prosle godine isli deo Avauntom i Coragenom-a ove lebajcidom,za sad.

- - - - - - - - - -

Promena plana,prskamo samo sa KONZULom,jer nema bogzna šta položenih jaja :osmeh:
Koja je populacija polozenih jaja,recimo u % ?
 
Nazad
Vrh