Kukuruz 2014

Evo ja sam nešto iskopao na netu, nadam se da se vidi

kukuruz_t6.jpg
 
I kod nas ko preseva treci put.::lose::

Ja obicno sejem na 25,pa sam nesto proveravao(kontrolisao)otislo mi mnogo semena ove godine u prvom sejanju na jednoj njivi,bilo je dosta duplih jedno pored drugog.Sejano sa Nodetom,posle je burazer presejao sa dvorednim i to je sad odlicno.:ppozdrav:
 
Ja ne presevam ovih dana,ja tek mogu da udjem na neke njive gde je Kolubara dva puta plavila,uzet je neki ns 4010 ili 4012,u ponedeljak da posejem prvi put,ne mogu tacno oznaku da se setim,ispravite ako znate. Ima presejanih njiva i one su nikle,za ovo cemo videti kako ce biti.
 
ljudi jedno pitanje.trebam da bacim 100 kg/k.j. AN-a, u ponedeljak sam mislio da bacim.kukuruz je veliki toliko kada se gleda sa puta kao da se zatvorio ali kad se udje u njivu nije bas tako vidi se zemlja.da li moze da se baci ili ne?sta ce da mu bude?
 
Ako vec prihranjujes u toku vegetacije, onda samo u toku spartanja sa depozitorima za djubrivo.
 
upravo sam se vratio sa njiva, nigde nisam nasao polozena jaja od kukuruznog plamenca a samo jednu biljku na jednoj parceli sam nasao da ima ubusenje i video crva, e sad da li je vec izlezena prva generacija pa ne vidim ili nije veliki napad.......ko ce ga znati.............inace pre neki dan dok sam spartao komsija prskao velike kukuruze kad je prosao prskalicom strasno je smrdilo/gusilo.....najverovatnije insekticid
 
znaci ne smem nikako sad da ga bacim?da li bi se oporavio kukuruz ako bi sad bacio?koliko vremena bi mu trebalo?

- - - - - - - - - -

vidim druze to je super stvarali nemam od koga da uzmem takav ciklon s tim lulama... :( jel precizno baci djubre kad sew koriste te lule?
 
Samo piči ako nemaš depozitor na špartaču , može i ciklonom. Najbolje bi bilo prije kiše da smanje gubici djubriva. Jedno deset dana nemoj ići u kukuruz ako imaš slabo srce. Ja ako tako radim obično odma odem na more , kad se vratim sve u redu , nebude štete nikakve skoro.
 
jel dajes garanciju da moze?si bacao nekad na tako veliki kukuruz?rekao mi jedan covek koji radi u polj.apoteci da moze da se jako osteti kukuruz i da na kraju budu pabirci (jako mali koren)?sta ti mislis?
 
Ja danas obišo jednu njivu , N01 i Pako , negdje u desetom peru , ništa naročito , fali sklopa , već izbušen od plamenca , moraće jedna "ljuta papričica" da radi . Nego na uzglavnici par kukuruza izbacilo metlicu , a nisu ni do pojasa ??!!
Jedino može biti da je bilo u sijačici bijelog domaćeg pa je na početku izbacilo , ili je neka degeneracija.
 
Nazad
Vrh