Kukuruz 2014

Ja sam moj BC sejao 05.04 i dosta bolje ide od 6030 imam i njega ali slabije napreduje i u porastu od nicanja je slabiji od BC neznam sta je i zasto je to tako.Ide on nije da ne ide ali ga BC prevazisao inace lep ti je kukuruz,prva klasa svaka cast.
 
Ja sam moj BC sejao 05.04 i dosta bolje ide od 6030 imam i njega ali slabije napreduje i u porastu od nicanja je slabiji od BC neznam sta je i zasto je to tako.Ide on nije da ne ide ali ga BC prevazisao inace lep ti je kukuruz,prva klasa svaka cast.

Fala! :ppozdrav:
Patio je i ovaj dosta (niske temperature itd.), a i malo je redje od optimalnog...
Ovaj je posejan na +80 m, ipak to nije neka nadmorska visina, pa i to igra ulogu kod ove semenske kuce - bar ja tako mislim. BC nikad nismo imali (sejali).
Da li imas rednu prskalicu? (mislim na te sto prskaju samo red (4 ili 6 redi), vec ne celu povrsinu).
 
Nemam ali planiram da skarabudzim tj da napravim grane koje bi montirao na moje bure posto mi se moje grane lako demontiraju na dva leptir srafa.Didis da imam trave u redovima tj izmedju kukuruza iako sam prskao ali krenula opet jer je njiva dosta jaka tj djubrena i ide trava ai pogoduje joj vreme sto se za kukuruz ne moze reci.Mada ovo sto ima od trave to je pirevina ili zubaca i ima troskavca neznam da li znas sta je to ono sitno kao tepih sto zna da bude hoce da se javi u mladoj detelini.Sve skupa ne ide visoko e sada da li ce posle sta drugo da se javi od mene mu je to za ovu godinu.Spartao sam ga i oprskao,djubra ima i odvise kisa mu dobro dosla pitanje je ako bude susa od tolikog djubra sta ce da bude
 
Nemam ali planiram da skarabudzim tj da napravim grane koje bi montirao na moje bure posto mi se moje grane lako demontiraju na dva leptir srafa.Didis da imam trave u redovima tj izmedju kukuruza iako sam prskao ali krenula opet jer je njiva dosta jaka tj djubrena i ide trava ai pogoduje joj vreme sto se za kukuruz ne moze reci.Mada ovo sto ima od trave to je pirevina ili zubaca i ima troskavca neznam da li znas sta je to ono sitno kao tepih sto zna da bude hoce da se javi u mladoj detelini.Sve skupa ne ide visoko e sada da li ce posle sta drugo da se javi od mene mu je to za ovu godinu.Spartao sam ga i oprskao,djubra ima i odvise kisa mu dobro dosla pitanje je ako bude susa od tolikog djubra sta ce da bude

Da, bas to sam video, i predpostavljao sam da je zbog djubrena, t.j. + N (dubrenje sa pilecem djubretom obicno to izaziva). Mislim da znam na sta mislis (kod nas se kaze "jegecske" (Aptenia Cordifolia a ovaj drugi naziv bas se i ne koristi :osmeh:) za taj korov, koji se javlja i u mladoj detelini, mada na fotografiji bas i ne vidim... :sta:)
Ne znam da li vredi skarabudziti. Mozda je jednostavnije (a' mozda i nije skuplje) kupiti od kolege. (Nadam se da nece biti reklama, coveka ne poznajem, samo sam slucajno setio da ima i ovde na forumu medju oglasima, i ako pravi neko moze da posuzi kao "sema"):

http://poljoinfo.com/showthread.php?10905-Redna-prskalica
 
Rana setva

9W2jXDb.jpg
 
Mindjusar- Gledam ove tvoje slike i nezna se sta je kod tebe bolje,dal Psenica,dal Kukuruz ili Soja... Svaka CAST imati takve useve (bez travke jedne)!!!!!!!!

Bravo!!! ::svaka cast::
 
Pre neki dan sam rasipacem bacio Forte N20 Fertil na kukuruze ne pitajte me kako zasto eto tako je moralo danas odem da vidim malo su mu listovi pozuteli a kukuruz je 7 8 list,hoceli se regenerisati?
 
Poslednja izmena:
hoce ne brini, i kod nas je jedan tako razbacao.. pre nedelju dana listovi su bili zuti vise od 50% danas kada sam prosao pored te njive listovi su samo tek po malo zuti na krajevima
 
Pre neki dan sam rasipacem bacio Forte N20 Fertil na kukuruze ne pitajte me kako zasto eto tako je moralo danas odem da vidim malo su mu listovi pozuteli a kukuruz je 7 8 list,hoceli se regenerisati?
Pa kod nas velike gazde i kombinat tako radi već koju godinu zaredom.Ne verujem da bi to radii da imaju neke štete na prinosu.
 
Pre neki dan sam rasipacem bacio Forte N20 Fertil na kukuruze ne pitajte me kako zasto eto tako je moralo danas odem da vidim malo su mu listovi pozuteli a kukuruz je 7 8 list,hoceli se regenerisati?

LIstovi ce biti zuti nekoliko dana jer je vestacko djubre dospelo u zavoj na stabljici. Najcesce se desava kada se baca Urea. U svakom slucaju nista ne smeta kukuruzu niti ce imati kakve posledice na prinos. A biljka ce se u potpunosti oporaviti.
 
Hvala kolege jako je interesantno to sto je to djubrivo krupno i u neku biljku nije upao pa je kukuruz normalne boje al gadno izgleda kad se gleda sa uvratina,sad ce komsije kasti vid ovaj slepac sta je uradio osurio kukuruz nema od njega nista:haha:
 
Nazad
Vrh