Kukuruz 2014

NS6030 danas drugi put ospartan.
wp20140605003.jpg

wp20140605006.jpg
 
postovani clanovi, danas bio da spartam kukuruze, i primetio sam da ima dosta nejednako ulozenih semena,i da je sejalica bacila po 2 3 zrna u istu rupu, sta moze biti uzrok i kako podesiti da baca po jedno zrno? da jos istaknem da su brisaci bili podeseni na pola,i da je lepila po jedno zrno a kad se pusti u zemlju baca cesto po 2 3 zrna zajedno,kako to resiti?
29ger8k.jpg
 
imam ploce originalne 5,5mm i isti problem se desava, i kad sejem neidem brze od 6-7kmh, i obrtaje ne dajem preko 1600 ,i ove nove ploce sto sam kupio nisi bas ravne kad se gleda popreko, imaju neka izoblicenja na onom srcu dok su originalne ravne
 
A kako podesavate skidace zrna ?
Verovatno ih na uvratinama podesavate na manjem gasu,a sejete na vecem i onda u njivi brisac ne skine sva zrna,podesite na istim obrtajima na kojima i sejete.

A prva mi je godina da sejem tom sejalicom.


Ali - ako sam dobro informisan - imate dobrog "instuktora", "saleratar"-a :osmeh: :ppozdrav:::super::

Inace potpuno se slazem u vezi skidaca i brzine setve u toku podesavanja istih, ali nesto je obrnuto... "milanches" kaze da ima ponekad 2-3 zrna, a' ako bi podesio na manjim brzinama skidace (da ostaje samo 1 seme na svakoj rupi) bilo bi negde da nema zrna (zbog trzanja padne zrno), a ne da ima 2-3 zrna na jednom mestu.
 
postovani clanovi, danas bio da spartam kukuruze, i primetio sam da ima dosta nejednako ulozenih semena,i da je sejalica bacila po 2 3 zrna u istu rupu, sta moze biti uzrok i kako podesiti da baca po jedno zrno? da jos istaknem da su brisaci bili podeseni na pola,i da je lepila po jedno zrno a kad se pusti u zemlju baca cesto po 2 3 zrna zajedno,kako to resiti?
29ger8k.jpg
jos zategnuti skidace?
 
Danas mi pricao drugar,da on seje kukuruz sa podignutim brisacima i nema ni jednu rupu a da mu ubaci 2 ili 3 zrna zajedno, ja sam kupio nove ploce, valjda su 22 otvora 4,5 mm i ako podignem brisace onda lepi 50 posto 2 zrna po rupi a kad zategnem brisace onda ima i praznih rupa, sta da uradim jos, a masina je bila remontovana pre 3 godine?
 
@Milanches razbusite rupe i spustite brisace.
Baca nisam seksperimentisao u kukuruzu celu njivu,soju jesam i mozda je cak i bolje sejala sa dvorednim plocama jer nije imala kad da uhvati po 2 zrna.

- - - - - - - - - -

@Ida kakva je to prerada na spartacu ?
 
Isti problem i ja mucim sa Oltovom Pneumatskom vec drugu godinu... (pozajmljujem je) Ide ona lepo ali na nekim mestima ne poseje recimo 5-6 zrna pa sve to ispusti na jedno mesto!!!!!!!!!

Kad je isporbavan na pocetku njive ma sve ide ok ali u toku rada to se desi!!! Zasto nemam pojma!!! A desi se vise puta da baci po 2-3 zrna na jedno mesto...
 
Brate kako moze da baci tri zrna to mi nije jasno.Ajde dva pa i nekako ali tri zrna pa jel moguce da toliko omasis plocu i velicinu semena.Koliko brojeva ploca mora da bude veca da bi progutala tri zrna.Ima li takava sejacica uopste cistac ikakav ili ide na slobodno ulaganje pa sta prodje
 
Nazad
Vrh