Kukuruz 2014

i ja sam sejao pocetkom aprila, moguce da je i to....mada sam razmisljao da je zbog lose pripreme i sejanja sto kaze momo....u glavnom, je l ce se on izjednaciti, oporaviti kako god? nekako ruznjikavo zigleda malo.... :(
 
i ja sam sejao pocetkom aprila, moguce da je i to....mada sam razmisljao da je zbog lose pripreme i sejanja sto kaze momo....u glavnom, je l ce se on izjednaciti, oporaviti kako god? nekako ruznjikavo zigleda malo.... :(

Kako gde je bilo vlage tako je nikao kukuruz, onaj koji je bio na suvom nije krenuo do kise i normalno da zaostaje za onim koji je od pocetka bio u vlaznom...Izjednacice se polako...
 
Jutros na brzaka isao da obidjem atar,jos nije sjajno kako bih zeleo,ali kukuruz izgleda mnooogo bolje nego prosli vikend kad sam vecinu prospartao.
s2v9l0.jpg

r8e1rb.jpg

Ono iza sto se crni kao more je moj kukuruz. :osmeh:
8x3669.jpg

Sad iz blizine:
4qqu6d.jpg

an0w9y.jpg
 
Prosle nedelje nisam imao srca da gledam kako je bio nejednak.Onaj koji je prospartan prosle nedelje kao da je dobio infuziju koliko bolje izgleda,ogled je tek juce dobio spartanje.
 
Ljudi mislim da je ove godine spartanje znacilo bas kako rekoste pravu infuziju u porastu kukuruza.ja sam moj oprskao preko lista i 12 dana posle sam ga ospartao.Svaki dan raste vidno nisam mogao da verujem.Danas sam trebao drugi deo sto je kasnije sadjen da oprskam ali me zeznu kisa evo i sada rosi majku joj.Nije kriticno za travu ali nebi bilo lose da se oprska nevolim da kasnim ali sada morace da se ceka bar tri dana.Vec cetiri dana oblacno koda ce govna da padaju nisam smeo da prskam najgore sto sam lamen uzeo nesmem ni da cekam mnogo.Nikako ova kisa neda da radimo
 
Slazem se oko spartanja, samo sto mislim da nije dobio infuziju nego kilo jagnjetine sa raznja, salate, hleba i na kraju piva :osmeh:
Salu na stranu, ali vidno mu je pomoglo spartanje.
 
Inace kod nas su kukuruzi u katastrofalnom stanju ajd sto su nejednaki ajd sto nisu nikli zbog semena ili ptica ali je pokorica uradila svoje.Nejednak je apsolutno svugde.Evo slike faktickog stanja sa nekoliko njiva kod mene u ataru.Moj BC je ugrabio nemam slike danas idem da ga vidim jel ima kakvi novosti.
e5mseu.jpg


 
Nazad
Vrh