Kukuruz 2014

Gospodo,mislim da ste promašili temu,pa se polako vratite na kukuruz a sejalice su svoje završile za ovu godinu.
 
Spartanje kukuruza koji je sejan u korovu.
ezuhuje3.jpg
 
Tacno je da kompresor pravi pritisak. U pocetku mi je pritisak bio izmedju 5-6bara ali mi je 130 l odlazilo na 80 ari. Posle toga sam smanjio pritisak na "ris ventilu traktora" i sada mi je izmedju 3.5-4.5 sto je sasvim dovoljno da sa 130l isprskam 120 ari. Dizne su dvojka ,4 kom i mogu reci da prave odlicnu maglu. Sigurnosni ventil nemam ali imam manometar na traktoru koji meri pritisak u vazdusnom sistemu iz koga uzimam vazduh, tako da on ide do 4.5 bara i onda iskljuci sve do 3.5 kada ponovo ukljuci
 
Brate kako moze da baci tri zrna to mi nije jasno.Ajde dva pa i nekako ali tri zrna pa jel moguce da toliko omasis plocu i velicinu semena.Koliko brojeva ploca mora da bude veca da bi progutala tri zrna.Ima li takava sejacica uopste cistac ikakav ili ide na slobodno ulaganje pa sta prodje

Možda je farbao seme furadanom pa se zalepe po dva tri zrna...

Ja sam danas ošpartao moje kukuruze, i utisci su mi šareni... Kukuruz je dosta nejednak, npr. na istoj parceli ima kukuruza preko kolena, a ima i onih upola manjih. Razlike su bez pravila, na jednoj parceli je u prvoj polovini njive kukuruz boli glava koliko je dobar, a na drugoj polovini (po dužini) je osrednji. Onda na jednoj drugoj parceli imam primer gde je razlika red do reda oko 30-40% u porastu (odokativno), kao da su dve njive jedna pored druge... I na kraju zagonetka, imam jednu njivu malu (67 ar) koja je sa nezgodnim položajem i na nezgodnom mestu, pa je malo kubura za berač i zato na njoj sejem uglavnom žito i soju. Poslednjih nekoliko godina je isključivo soja, koju ne đubrim. I na toj njivi je kukuruz toliki da bi za koji dan bilo problem špartanje. U čemu je fora, njiva ne đubrena više godina, sojina slama sa nje odnošena za potrebe grejanja, isto seme, ista obrada, čak je i blizu sa ostalim mojim kukuruzima (faktor vremenskih prilika je isti), a kukuruz drastično bolji?
 
@dukej
Kako ove godine imam kukuruze na 4 preduseva zakljucio sam da na soji je najbolji mi kukuruz. Pa na suncokretu i psenici je slican, a na repi je katastrofa. Sve je sejano u 3 dana, sve je isti hibrid i djubriva su u 5-10kg/kj identicna. Moj zakljucak je da teorija da soja ostavlja azota u zemljistu je 100% tacna. Sto se tice nejednakosti izmedju 2 susedna reda najcesce se radi o nejdenakoj pripremi.
 
Nazad
Vrh