Kukuruz 2014

@ Krajisnik Ta creva sam stavio na svaku diznu da ne bi islo preko lista,vec da curi dole po zemlji.
@ draganNb Ovo je prvi put da radim,ali sam se dobro raspitao i receno mi je da necu pogresiti.
 
Cemu to sluzi i zasto prskas to samo po zemlji??? :sta: Prvi put vidim tako ensto jer to prehrana neka???
 
Ovako je najbolje kako si uradio , jer uan prvenstveno i nije namjenjen kao folijarna nego kao klasična zemljišna prihrana .
Sve je to dobro nego nešto mi to malo izgleda za prihranu ? Kolko to dodje azota po hektaru recimo ?
 
Nije malo,ima upustvo na Azotarinom sajtu,tamo pise 60 litara po lancu,ja sam isao 70 litara.Tako mi je predlozio clan Garisa.Ne znam tacno koliko je azota,nisam racunao.
 
Evo moga BC hibrida izuzetno se pokazao u ovoj poplavi,u ovoj pokorici i svim ostalim nesrecama koja nas je zadesila.Izlupao ga led,napale bube nedaj boze nikome.Sve se presadjivalo po ataru po dva puta i opet su njive lose ustvari stavio sam slike.Ali moj BC se izvukao kao retko koji.Njiva je djubrena pred oranje sa cisternom i osokom a pre godinu dana sa farmerskim pilecim djubrom.Orano u prolece bez bacanja bilo kakavog djubra naravno,dobio je pre dvadesetak dana talisman i plamen.Inace njiva je sa jako puno zubace ali nadam se da mu nece preterano smetati.Samo neka ga Bog ne umlati.Ja sam izuzetno zadovoljan kada vidim ovu jad na njivama.
P35svGE.jpg
 
NS 6030 (to sto se vidi do bandere, a od bandere je neki drugi fao 600 kukuruz). Sejan 29. 03. 2014. Nasa parcela je sa desne strane. Verovali, ili ne, ali ova druga sa leve strane je komsijina. :haha:

 
Nazad
Vrh