Kukuruz 2014

Oko ove obrade za setvu sada, nikako ne cekati da se potpuno osusi i zapece.Nego izabrati po mogucnosti neki laksi traktor i preci to jedanput da se otvori vlaga i brze osusi zemlja.Inace kasnije sleduje beton.
 
Korovi izbrisani,sutra verovatno krece spartanje.

img201405251552341.jpg

img201405251553531.jpg

img201405251554231.jpg
 
Hoce ne brini,samo mu daj neku prihranu preko lista cim se moze u njive...Bioplant flora,Rusko tecno djubrivo,sa bazi huminskih kiselina sa mikroelementima u tim situacijama mu dodje kao spas...Ja sam radio neki rasad od kog su mi svi rekli da nema nista i da je gotov,2 puta sam ga isprskao tim djubrivom,bio rasad samo takav,niko nije verovao da je to isti onaj kog su svi odpisali.
 
Maloprije nas je pomlatio grad, hoće li se ovo oporaviti?


Pa dali ima nesto da nas zobidje????
Ma oporavice se to.
E sad sta reci, a ne pogresiti, bolje sto se to desilo sad ,nego da su kukuruzi bili veci, vislji, stariji, teze bi se ili nikako ,oporavili.
Mada ni sad nije trebalo, ali oporavice se, mozda malo kasniti, ali i to zavisi od padavina u junu i nadalje.
 
Danas presejavao jednu parcelu... Prosao sam jednom drljacom samo ali nisam unistio sav kukuruz koji je ostao posle poplave...

da li ce ga unistiti preparat za prskanje pre nicanja??? Ili da ubacim Total??? Njiva je IZUZETNO cista i nema ni travke jedne samo malo Kukuruza koji je ostao... Sta mislite koliko totala bi ga unistilo sa preparatima za prskanje pre nicanja??? Ne bi da ulazem previse u Total samo zbog tog kukuruza koji je ostao jer druge trave nema...

Hoce li biti Dovoljno 2-3l totala ili mora vise???
 
Lijepo vidjeti ovaj kukuruz na ovim slikama. Na mom kraju ljudi po dva puta presijavali. Od silnih kiša. Nedavno sve poplavili. Tako da će neki i treći put da presijavaju. Ono što nije poplavilo tek je krenulo da niče.
 
Nazad
Vrh