Kukuruz 2014

Sejao sam 2011 ,1 VI .Potraži u temi kukuruz 2011.
 
Jel` sejao neko kukuruz krajem maja i pocetkom juna,ako jeste kakva su iskustva. Ja imam da presejem parcele koje su bile pod vodom planiram hibride 200 i 300 grupe pa me zanima ima li nesto od toga, osim dodatnog troska.
samo posej nema sta da izgubis druge nema,jeste da je doadatni trosak ali sve je bingo evo ja sam danas posejo sunockret presejvao nisam hteo kukurz ,samo gas pa sta bude nazad nema sta da radis kad je takvaa situcaija
 
Šta mislite šta mi je bolja solucija posle skidanja ječma, tanjiranje i klasična setva ili direktna setva? Da li tu postoji mogućnost da stigne za vršidbu ili da ga planiram za silažu? Koji hibrid da tražim?
 
as 72
wp20140527004.jpg
ns 6030
wp20140527005.jpg
ns 6030
wp20140527006.jpg
 
Najbolja bi bila direktna sjetva , ito da se ječam vrše tako da se skidaju samo klasovi , odma se povalja teškim valjko strnje i direktna sjetva , pa bi taj "malč" kolko tolko čuvao vlagu . Samo čime to uraditi ako nemaš?
 
Jel` sejao neko kukuruz krajem maja i pocetkom juna,ako jeste kakva su iskustva. Ja imam da presejem parcele koje su bile pod vodom planiram hibride 200 i 300 grupe pa me zanima ima li nesto od toga, osim dodatnog troska.
Ovde kod nas se seju u maju,sve zavisi do polozaja njiva,trosak je sve veci,nema nazad za ovu godinu,a za sledecu ga necu sejati sigurno.Mislim da je ovo zadnja godina da sejem kukuruz.Smucio mi se,a trosak je sve veci.
 
Sa lakom drljacom predji.Neka polja vise na lancima.
Realno,takvi poslovi ni ne bi trebali da gazde od useva rade.Jer on ce stalno kukati kako i biti mu zao.
Ovako,plati se nadnicar,objasni se i gas.
 
Ram od drljace ne trebas da je suvise podignut, jer tako neces uraditi nista posto je jaka pokorica. Spusti ti njega da se lagano oslanja na polja, a smetati kukuruzu nece sigurno. A ako je kukuruz jos u fazi koplja bice to OK, ako je pak otvorio listove ispod kore i jos krenuo u stranu od njega onda nema nista.
 
Najbollja borba protiv pokorice je da se spriječi na vrijeme , znači ako su uslovi ( hladna kiša na već vlažno tlo , pa onda toplo ) ići sa drljačom ili čime god čim se počne stvarati . Ja sam imo problem na jednoj njivi i drljača nije ni mogla , samo piše , srećom pade uveče kiša i niče sve super.
 
Iz ove manje bare je 16. i 17.5. ove godine pumpa (1100 l/min) izvlačila vodu 16 sati. Ne pamti se kad je u našem ataru ikad ovako ležala voda. Kukuruz malo dobio po tamburi, al ništa strašno.


2qdsz1g.jpg
 
Nazad
Vrh