Kukuruz 2014

Moze li mi neko reci posle koliko dana smem prskati kukuruz, danas je prskan monosanom(herbi 500), 2 l na hektar, kukuruz ima 2-3 lista, planiram da ga ponovo prskam maisterom, njiva je puna palamide, stira, uglavnom sirokolisni korov? ne vidi se red od trave, nisam mogao da gledam tako jos 15 dana koliko treba maisteru da odradi, ovako nadam se monosan za 2-3 dana da ce bar osusiti deo korova? molim za savet
 
Danas radjen drugi tretman kukuruza sa kelvinom 0,7lit plus 1lit calisto plus lodin 0,5lit po he.Nastavak u petak i kraj za ovu godinu.
wu1mdt.jpg
 
Verovatno si mislio na Chief 1l/ha. Ako ides sa Calistom 1l/ha nece biti ni kukuruza ni trave:haha:
 
Sta mislite, da li je ostalo nesto od herbicida u zemlji kojima je prskano na crno, posle ovih obilnih padavina + 2 dana bila pod vodom njiva?.. Spartao bih, nema korova, herbicidi dali efekta, ali napravilo pokoricu kao beton. Bojim se da ne razbijem takozvani film herbicidni. A i zivo me interesuje posle ove vodene katastrofe, sta je sa ureom, koja je ubacena pre setve.
 
Upravo to radim danas (izmedju ostalog radi se više poslova odjednom , frka) , evo došo kući na kavu . isti slučaj jedna njiva zadnje sijana zakorilo , vidjeću kako će ispasti , uglavnom idem plitko brnačom (drljačom) .
 
Evo mog Pajdaša, sijan 07.04. na tek uzorano lucerište. Veoma dobro napreduje, imao je težak start jer mu je bilo suvo (sada to djeluje tako daaaaaleko...) a toku poplava koje su nas sve snašle i on je sav bio potopljen, cijela parcela od pola hektara je bila pod 15-20cm vode iako je samo 50m (vazdušnom linijom) od rijeke Modran/Janja kojoj je inače falilo nekih pola metra da se izlije i odnese cijelu parcelu (odnijela mi je oko 250 kvadrata zemljišta). Ako se neko sjeća rijeke Janje koja je napravila poplavu u Bijeljini, e to je ta rijeka. Nakon što sam sa brda vidio da je kukuruz u vodi (nije se uopšte vidio), po onoj kiši i vjetru (zadnji dan potopa) sam sa ocem iskopao oko 65-70m kanala dubine od 40 do 80cm, prateći najniže tačke kako bi voda išla u rijeku. Nisam ni znao da je "ravnica" toliko neravna dok nisam počeo da kopam i "mamim" vodu da izlazi. Nakon čitavog dana kopanja, voda je krenula i izlazila je naredna 3 dana bez prekida iz mog kukuruza, 0.7ha lucerke koja je odmah uz tu parcelu kao i dvije susjedne parcele.

Kukuruz je danas kultiviran, razbijena mu je kora koja bila kao beton i dobio je prihranu u vidu nekih (preračunato) 400kg KAN po hektaru. Inače sam za 3ha kukuruza koliko imam kupio paletu sa 1250kg KAN (Lukavac) za prihranu, 1080kg UREA je otišlo na oranje pod spremač i nešto više od 1000kg ruskog 16-16-16 unesenog sijačicom u toku sjetve.

2j3qsdw.jpg


2jffxg5.jpg
 
Nazad
Vrh