Kukuruz 2014

Moj BC odlican malo ga zakacio led ali nije opasno.Lepo napreduje dobio je talisman i plamen i nesto za bubu.Za tri dana ide mu spartanje.Drugi deo parcela za pet ili sest dana prskam taj sam sadio malo kasnije nenadano u pitanju je 6030.Lepo izgleda za sada
 
Jedno pitanje koliko je pametno drljacom razbijati pokoricu u kukuruzu ubeđuje me jedan covek da je to dobar nacin cak bolji nego da se šparta meni nelogicno ici drljacom po niklom kukuruzu .
 
Na ovoj parceli smo izvukli dva jako duboka Dondi kanala jos jesenas. Da nije bilo tih kanala verovatno bi najveci deo kukuruza nastradao. Bice i ovako stete ali sta je tu je.

Sirokolisni korovi su prskani taj dan kada su pocele ove velike kise. Radjeno je sa 0.2 L Matona + 0.4 L Plamena + lepak 0.2 % po KJ. Parcela je oko 55 KJ od cega je pola prskano po suvom a druga polovina po kisi. Vlazni su bili korovi od kise koja je pocela da pada i celo vreme je padala dok sam radio tu drugu polovinu. Apsolutno nikakve razlike nema, podjednako je uspelo prskanje.



ax1kx1.jpg
 
Dušane, piše na deklaraciji, ali je drugačiji naziv- boca obična (!?), gledaj latinski naziv i pokušaj da popamtiš tih par biljaka koje su zajebanije, Xanthium strumarium je lat. naziv, i piše da je skida. I ja sam radio danas sa Monsoon-om, prvi put, videćemo kako šljaka. Birao sam da ide samo u čistijim njivama, ali u jednoj njivi imam par oaza palamide i kojekavih širokolisnih, druga god. odkad sam vlasnik, mislio sam da sam ih suzbio prošle godine... Kako god, herbicid je već bio u prskalici i opalio sam po njima, videćemo šta će biti za nedelju dana...
Inače, slični su nam kukuruzi i po veličini a bogami i po onim tamno- ljubičastim flekama po starijim listovima. Kod mene sam ubeđen da nije u pitanju sortna osobina jer na različitim hibridima imam tu pojavu, a jedino što im je zajedničko je to da su doživele stres, pipa ih je grickala. Ti listovi su te boje, ima i gde im vrh otpada. Gde je kritično, idem split aplikaciju i u njoj Bioplant Flora x2;


Zorane, žao mi je, šta drugo da kažem....
 
Ove godine kukuruz vam nekako zdepast . Dobar je al nizak a ima duge listove . Vidi se da je imo stres i usporen rast , prema broju listova trebao u normalnijoj godini bi bio viši.
 
Danas po 645 put ove godine završena sjetva kukuruza,ja ga više ne sijem ove godine i ne presijavam pa nek ide u p.m.Jel ko razmišljao kako ćemo za sjemena iduće godine,ja sam uzeo za iduću 2015 jer biće guravo,sve je otišlo u p.m.Kad pogledam ovu katastrofu i ne radi mi se ništa.
 
Mog komšiju , koji uzima od pionira preko hiljadu vrećica , zvali iz pionira da slobodno vrati kolko mu ostalo .Navodno izraz pomoći , al kasnije mu priznali da već vide da će faliti sjemena za sledeću godinu jer su poplavljena neka polja sjemenskog kod Sl Broda i Županje .
 
Meni svi kukuruzi deluju lepo jer ih ja više nemam pa lajkujem svima koji ih imaju. Svaka čast Dule. J...š čičak.

Zoki druze izdrzi,sopstvena muka je najteza ali nije lako procitati ovakav tvoj post,proci ce i ova godina pa u nove pobede...ko zna sta ce sve biti do berbe...koliko se klima izmeni samo fali grad na celoj povrsini Srbije posto je ovo sve nekako globalnih razmera,pa mozemo svi pod ruku...strasne dve-tri godine,od ekstremnih susa do ekstremnih poplava
 
KISKUN 4410

2nb4t93.jpg


KISKUN 4297 ponovna setva

2jb8nxx.jpg


- - - - - - - - - -

Jedno pitanje koliko je pametno drljacom razbijati pokoricu u kukuruzu ubeđuje me jedan covek da je to dobar nacin cak bolji nego da se šparta meni nelogicno ici drljacom po niklom kukuruzu .
slobodno, i kod nas ljudi to rade ali samo sa lakim drljacama tzv "propelka" ne ide duboko par santima samo da razbije pokoricu i pun gas i nikako nemoj gledati nazad,na njivu izadji tek posle par dana, i NARAVNO to mozes raditi na tek izniklom kukuruzu 1-2 lista ako je veci lomices ga
 
@Dusane to ja pricam svima i to vec godinama...Svi hvale Laudis,OK,jeste najbolji ali i najskuplji i to kad imas problematicne njive,nepovoljne vremenske uslove,prerastao kukuruz i korove.Ove kombinacije Dikamba i prosulforuna resavaju sve do 5-6 lista bez problema,samo treba na vreme prskati i ucinak vidis i sam...Odnese sve i za mnogo manje para!Po meni ako ne sejes repu na tim parcelama Peak je prvi izbor i za ubuduce,em sto brzo resava korove,em sto ima delovanje preko zemljista,Dikamba gasi pozare za njim i po meni ova kombinacija je Zakon! Lep ti je kukuruz,ja ujutru idem da isprskam drugi split od sirka i mislim da ce za 10-ak dana da dobije spartanje i to mu je to!
 
Nazad
Vrh