Kukuruz 2014

Kako može da pukne ? Da ganije crv pregrizo ? U toj fazi koji pukne na 2cm iznad zemlje il više podmladiće se.
 
Kako može da pukne ? Da ganije crv pregrizo ? U toj fazi koji pukne na 2cm iznad zemlje il više podmladiće se.
znam samo da ima puknutih mozda 2-3% sto i nije toliko strasno ,ali na jednoj slici se vidi zito koje nije nigde poleglo....e da bilo je jakog udarnog vetra kako su rekli za Sombor meteorolozi
 
Isto tako od pucanje kukuruza pogotovo u još kasnijim fazama može biti izazvano upotrebom 2.4d herbicida , naglim porastom a smanjenim djubrenjem kalijumom , ubušivanjem plamenca , al sve to kasnije.
 
Traktorist, meni se to desavalo posle prskanja, kada je vec bio u fazi 5-6 listova, sav se iskrivio I lomio se na dodir kao da je od stakla, ali izvukao se sa umanjenim prinosom (20%)
 
Što se tiče kukuruza sijan je 7,8 i 9 maja i svi Pioner sorte izlaze a ZP je 80% istrunuo tako da sa ovom renomiranom kućom raskidam za uvijek.Isti uslivi sve isto ovaj na ovom kijametu izlazi a gospodin trune.
 
Bili smo danas malo vredni i u odvodnjavanju kukuruza:

Ovu drenažu smo kopali drugar, burazer i ja:

Za ovu drugu drenažu su nam u ispomoć došli drugarov ćale i moj ćale, i mnogo brži i dublje smo je ukopali:

A evo i koja slika:

rkr693.jpg


293ehdx.jpg

976tlu.jpg
 
I ja sam juce ceo dan bio na tom poslu ,samo na jednoj njivi nisam smeo da otvaram jer je visi nivo vode u kanalu nego na njivi.
 
Zna li se razlog zbog cega je zakljucana tema o ceni kukuruza , ja sam mislio da forum nije ista firma kao produktna berza izgleda da sam bio u zabludi. izvinjavam se sto je van teme ali gde da pitam
 
  • Like
Reagovanja: aca
Kolege potreban mi je mali savet.Kukuruz sam posejao 30-og Aprila i 1-og Maja,posto je bilo trave isprskan je totalom odmah posle setve.Sada ima 3 lista i ponegde pocinje da nice nova trava,koja je jos jako mala.Da li je bolje da zbog ovih pljuskova i pokorice prvo spartam,pa posle prskam ili da prvo prskam,pa kasnije spartam?
 
Kolege potreban mi je mali savet.Kukuruz sam posejao 30-og Aprila i 1-og Maja,posto je bilo trave isprskan je totalom odmah posle setve.Sada ima 3 lista i ponegde pocinje da nice nova trava,koja je jos jako mala.Da li je bolje da zbog ovih pljuskova i pokorice prvo spartam,pa posle prskam ili da prvo prskam,pa kasnije spartam?

Prvo spartanje, pa dan posle prskanje. Ali moze jos malo da se saceka (da kukuruz bude do 5-6 lista - zavisi od preparata), da izadju korovi, pa tad spartati i prskati. Pa sacekati otpr. 2 nedelje, pa drugo spartanje, i ako je potrebno korekcija sa rednom prskalicom.
 
Kolege potreban mi je mali savet.Kukuruz sam posejao 30-og Aprila i 1-og Maja,posto je bilo trave isprskan je totalom odmah posle setve.Sada ima 3 lista i ponegde pocinje da nice nova trava,koja je jos jako mala.Da li je bolje da zbog ovih pljuskova i pokorice prvo spartam,pa posle prskam ili da prvo prskam,pa kasnije spartam?

Sacekaj jos neki dan da krenu korovi pa oprskaj, kasnije ospartaj. Ili ospartaj pa sacekaj da krenu korovi pa isprskaj... Ako budes spartao pa posle toga odmah prskao, korove koje je zatrpao spartac nece dotaci otrov od prskanja pa ce ubrzo krenuti...
 
Poslednja izmena:
da sam na tvom mestu ja bih sada ospartao najvise zbog pokorice i to ce sigurno "pogurati" kukuruz, a kasnije 6-7 list prskati u zavisnosti od trave, a izacice jos sigurno neke .. eqvip laudis cheef calisto..
 
Nazad
Vrh