Kukuruz 2014

Kod mene će biti presejavanja jedne njive oko 1,5 kj iduće nedelje, posle ovih kisa sto najavljuju, pa me interesuje koji hibrid, tj. koju fao grupu najbolje da odaberem za krunjenje na njivi s obzirom da će biti sigurno 20. maj. Inaće na toj njivi imam i bunar pa ću ga možda zaliti jednom ili dva puta kad bude kritično.
I u mene imaju 3 njive gdje je kriticno, sijane pred 1 maj i onda kise ubile kao beton je bilo, prezubio sam onako lagano da razbijem koru al opet nejednako nice, tako da i ja cekam posle ovi kisa ako ne izbije onda presijavanje.
 
nikad razbijanje kore nije moglo nešto pomoći. Ako već ne nikne zbog kore onda je već krenuo da lista pod zemljom i neće izaći jedino ako se skloni zemlja , i tada je opet neujednačeno nicanje , ovaj što je niko biće dosta veći pa problem . Najbolje kad kiša ujednači ili ako fali 30% presijavanje . Inače ko baš oće razbijanje kore dobri su sjetvospremači oslonjeni samo na rotore a da esovi budu dignuti , još bolje ako je rau sistem na lancima taj može u ravnoj njivi da se namjesti da pltko grebe , kembridž isto ako se drži na hidraulici može biti dobar , kultivator za kukuruz sa skinutim motikama a samo depozitori za djubrivo da paraju pored reda isto dobro .
 
I ja se nadam da kisa malko omekani pa da izbije ako ne presijavanje, prije par godina sam presijavao jednu njivu 13 maja i bio mi bolji kukuruz u njoj nego sto sam sijao u aprilu, mada to dosta zavisi i kakva je godina.

- - - - - - - - - -

Momo, jesili sijao mozda pionir no1?
 
Evo kako to izgleda u mom komšiluku kod štutgarta:

6y4e8ery.jpg


Malo zešći sklop oko 11-12cm ( zanimljivo da ga skidaju u zrnu a ne za silazu )

5ugy5e2u.jpg


I malo osoke

ajahaheh.jpg
 
I ja se nadam da kisa malko omekani pa da izbije ako ne presijavanje, prije par godina sam presijavao jednu njivu 13 maja i bio mi bolji kukuruz u njoj nego sto sam sijao u aprilu, mada to dosta zavisi i kakva je godina.

- - - - - - - - - -

Momo, jesili sijao mozda pionir no1?

Nisam još al oću , eno ga u šupi , čeka. Dosad ove godine samo dkc 6089, 5276 ,5170 , pionir f38 , 0725 (nije imo sreće biće presijan ) i f58 na brijegu. Inače n01 s ovde pokazao kao jako standardan hibrid , u najvećoj suši niko se nije žalio , jedino nije za klip , kruni se . Komšija u ogledu prošle godine , sa navodnjavanjem imo preko 15t prnos N01.
 
U mom kraju i ono malo sto se seje izgleda da ce prelezati ove godine (ko je nasejao aprila katastrofalnoo niklo, ko je nasejao za vikend sad ce da se skape ili ce da uhvati koricu sledece nedelje nece ni da nikne), ako ovo stane do nedelje u njive nema ulazenje do Sv. Nikole a ovde niko nije sejao tada kukuruz, jesu sejali oko Djurdjevdana tako da sto se mene tice ja pare da bacam na seme i djubre ove godine necu.
 
da li se ovaj kukuruz moze izvuci i ispraviti,ali ima i puknutih
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
@Traktorist.................Jedne godine kada nam je kukuruz bio u 8-10 listova pala je ogromna kolicina kise sa jako velikim vetrom. Sutradan kada sam otisao u obilazak svaki je bio skroz na zemlji. Ovo sto vidim na tvojim slikama je NISTA u odnosu na to sto je bilo kod mene. Veruj mi doslo mi da placem od tog prizora. Udarilo sunce i sledeci put posle 3 dana kada sam otisao kukuruz je bio skroz normalan kao da se nista nije desilo sa njim. E sad je moguce da ce ovom tvom trebati malo vise vremena da se ispravi jer nema sunca ali ce se SIGURNO ispraviti tako da nemoj nista da brines.

Oni sto su pukli ti su pukli i tu nema pomoci.
 
Nazad
Vrh