Kukuruz 2014

Ako mislis zbog porasta kukuruza ja sam bayer herbicidima prskao i veci kukuruz i nije bilo problema, a ako mislis da ne prskas zbog samo poneke travke a ti zakaci spartac i polako
Nije zbog porasta, nego su zemljisni herbicidi dobro odradili svoj posao,i bice kao sto i pises spartanje iduce nedelje
 
Jel ima ko ovako šta? :osmeh:

2j26m87.jpg


Danas dobio Kelvin i Callam.

Nakon 6 dana druga slika.

4jstx4.jpg
 
Danas malo radili , Gardoprim 4 l/ha odradio dobro posao, nema potrebe za korekcijama. Hibrid NS 4051 na 21,5 cm
2dh6tzd.jpg

35aq4c0.jpg


Ista meta isto odstojanje , Acetohlor 1,7 l /ha + Terbutilazin 0,9 l/ha posle setve pre nicanja (pre em), strnište radjeno totalom. Hibrid NS 5051 na 23,5 cm

16h6ko7.jpg

2qmolma.jpg


NS 6102 na 25,5 cm , nije radjen tretman pre nicanja pola parcele čeka Chief i Nicogan a drugu polovinu Bromoterb i Nicogan ( ako bude nešto sirka, mada neverujem jer je radjeno strnište totalom )

34o67ma.jpg



hv9bn5.jpg



Još par sličica...

23sxlr7.jpg



10yeycl.jpg
 
Kod mene će biti presejavanja jedne njive oko 1,5 kj iduće nedelje, posle ovih kisa sto najavljuju, pa me interesuje koji hibrid, tj. koju fao grupu najbolje da odaberem za krunjenje na njivi s obzirom da će biti sigurno 20. maj. Inaće na toj njivi imam i bunar pa ću ga možda zaliti jednom ili dva puta kad bude kritično.
 
Shale, imam već posejano fao 300 i 400 u redovnoj setvi, tako da ću verovatno uzeti fao 300. Jel neko presejavao proslih godina u drugoj polovini maja? Kakva su iskustva?
 
Jaa sam pre 3 dana presejao malo jače od jutro suncokreta sa KWS 3381, jer nisam mogao ništa drugo da nabavim, pa ćemo videti kako će to ispasti. Inače ovo mi je prvi put posle 2010 (kako sam prestao da sejem repu) da presevam. Mislim da neće biti neke velike razlike ako bude neka uslovno rečeno normalna godina, a i ako nebude, pošto imaš mogućnost zalivanja, mislim da prinos neće biti manje, jedino ćeš duže čekati da odpusti vlagu.
 
Dragan 18.... Sa kojim dozama ides u kombinaciji Bromoterb i Nikogan?

- - - - - - - - - -

Danas i juce bila setva,danas smo jednu njivu zavrslili po kisi. Koliko dana posle setve moze da se prska na crno ?

Pa lepo se kaze posle setve, a pre nicanja. Znaci imas fore dok god se ne ukaze po koja biljka. Koliko je to dana sve zavisi od vlaznosti, temperature zemlje i dubine setve.
 
Chief i Nicogan a drugu polovinu Bromoterb i Nicogan

Vidim ovde po pisanju o primeni herbicida ljudi uzimaju x kombinacija za istu kulturu pa mi nije jasno kako ih ne mrzi da merkaju i peru stalno prskalicu,negde ostane u prskalici negde zafali.Jedino ako su u pitanju velike površine što neverujem.Ja odaberem kompromisnu kombinaciju(cena-kvalitet-aktmat.),oprskam u cugu sve od njiva do njive kad nestane samo nastavim bez da mislim šta je ostalo u prskalici.
 
Nazad
Vrh