Kukuruz 2014

Sad pricate da Monsoon ne valja kad sam opskao kukuruz u zescem korovu,inace ovde zalosna situacija kukuruzi nikad gori,ako ovo bude kise ko sto najavljuju lepo cu da pretanjirami posejem nov,ovaj nemam zivce vise da gledam kako se muci. . .4 lista 30 marta posejan,ma idi bre tuga. . .i to njiva pripremljena u svakom smislu 100%. . .
 
I kad da ga presejes 20 maj,mislis da ce biti bolji od toga sad.I moj se muci,udarila kora i sklop nije nesto posebno,ali obzirom da je vecina posijala ovih dana necu nista da diram.
 
Ja sam sejao 10.04 zalost, 2-3 lista, nikao negde oko 70 posto, a njiva koja je bila poplavljena isfrezirao sam i posejao pre 3 dana ponovo, vec je pustio klicu , zemlja topla nema kore. a inace i ne radujem mu s enesto jer njiva j pored reke tako da sada posle ovih najavljenih kisa ponovo ce da pliva u vodi. kukuruzi katastrofa ove god, a tek pocetak
 
Pa ne znam stvarno, samo na ovom hibridu se pojavilo neki je skroz crven a neki samo list dva,setva je bila 04.04. ja mislim.
 
A jesi ga imao lane,jel bio crven? Nazoveš sutra momke iz predstavništva i pitaš,verovatno karakteristika za taj hibrid,netreba odmah paničiti :ppozdrav:
 
Nisam se nesto uspanicio al reko ajde da pitam mozda neko ima slicno sikustvo,sad vec necu ga dirati sta bude bice,mada je od pocetka kilavo nicao,najgore seme ove godine bar kod nas.
Nisam,prosle godine bila krmna repica na parceli i postrno sirak sejan,deo je bilo zaorano jer nam nije trebalo vise hrane pa kao ajde da probamo kao zelenisno djubrenje,a deo smo silirali i hranili,ali u sustini nemamo problema sa crvenilom na parcelama tj.dosad nismo imali,o kasnijem crvenilu koje se pominje.
Da da vise je na bordo boju nego na crvenu.
 
lani smo posejali kukuruz na 13 april a ove godine najrano sto smo mogli je bilo 7 maj. pa videcemo kako ce biti.
vy5dzb.jpg

s4x3rs.jpg

mbizpz.jpg

af7t4k.jpg
 
Igor@Prošle godine kod mene b23 na svim repištima bio katastrofa ljubičast,skoro hteo da presejem.Kažu nedostatak fosfora kao i odlika hibrida i bili u pravu.Na kraju nije bilo posledica na prinos,samo što je stvarno gadno izgledao u odnosu na druge u maju.Ove godine ima ga crvenog bez obzira na sortu gde je rano sejan pa se mučio i gde je palo mnogo kiše pa mu ladno,ali kažu biće ok.Jesenas sam po repi zaorao 100kg mapa i kukuruz je super f38.
 
Ako mislis zbog porasta kukuruza ja sam bayer herbicidima prskao i veci kukuruz i nije bilo problema, a ako mislis da ne prskas zbog samo poneke travke a ti zakaci spartac i polako
 
Nazad
Vrh