Kukuruz 2014

Da Vas pitam, kako da uradim presejavanje. da li tanjiracom da isecem kad nikne ili da prskam totalom?

Pre 2 dana sam poceo setvu i stopirao. Radio mi je covek usluzno. Gledam ja na sadilici ne lepi zrno na svakoj rupi (Nodet pneumatska), ali se ne razumem, reko mozda tako treba. Zavrsi on sa setvom i cim sam video koliko je semena ostalo znao sam da je zaj***** stvar. Kuci premerim seme, preracunam i ispade da na 80 ari koliko smo posadili fali oko 8000 zrna. Na 32 cm je sadjeno. Ja mu kazem namesti na 27cm, a on mi veli na 32 je najbolje, ali ispade da ne zna da podesi razmak :osmeh:.
Ne valja mu vakuum, rupe na plocama neadekvatne ili najvjerovatnije nije dobro podesio brisace sjemena. Gdje nadje takvog tipa da ne umije podesiti razmak?
 
@kanacki
Jako sareno imas kukuruza. Mene zanima kako ces proci sa ZP 427. Hibrid koji planiram da sejem u vecoj meri dogodine:ppozdrav:
 
Danas završili, ako nisam neki preskočio sejano su sledeći hibridi 5276, 4608, P1114, N61, N43, F38, F73, 0725.
 
Svaka cast vama koji ste zavrsili sjetvu a pogotovo ovima ciji kukuruzi vec "vire" van i vide se redovi. Ja sam danas poceo sjetvu medju prvima, vecina ne zuri i cekaju toplije vreme jos desetak dana. Ove godine samo Pioneer i to Aqua 9911, A24 i N01. Razmak 22.
 
3. aprila na povratku sa rumskog vašara vidim puno polje traktora, radi se na sve strane. Bilo je jako puno vec posijanih njiva. U bjelovarskom kraju najhrabriji krecu oko 10.4. a normalno je da se sjetva oduzi do 1. maja mada ja obicno gledam da do 20. zavrsim
 
Da Vas pitam, kako da uradim presejavanje. da li tanjiracom da isecem kad nikne ili da prskam totalom?

Pre 2 dana sam poceo setvu i stopirao. Radio mi je covek usluzno. Gledam ja na sadilici ne lepi zrno na svakoj rupi (Nodet pneumatska), ali se ne razumem, reko mozda tako treba. Zavrsi on sa setvom i cim sam video koliko je semena ostalo znao sam da je zaj***** stvar. Kuci premerim seme, preracunam i ispade da na 80 ari koliko smo posadili fali oko 8000 zrna. Na 32 cm je sadjeno. Ja mu kazem namesti na 27cm, a on mi veli na 32 je najbolje, ali ispade da ne zna da podesi razmak :osmeh:.
Moje iskustvo ako presejavas,samo ponovo presej i cekaj da prvi kukuruz nikne opici totalom i cao zdravo,radio sam tako nekoliko puta i bilo je dobro.Ako mislis da ti je retko presej slobodno nista ne fali. Nego oce li ova kisa i hladno vreme kod mene oko 3 stepeni da zezne kukuruz koji je posejan.
 
Ne valja mu vakuum, rupe na plocama neadekvatne ili najvjerovatnije nije dobro podesio brisace sjemena. Gdje nadje takvog tipa da ne umije podesiti razmak?

Ja kad bih mu sve to ispricao sta moze da ne valja, on ne bi znao da mi kaze kako se zove :haha:. Salu na stranu, treba da sadim AS160 za silazu tu nesme da omane, a takodje i ostatak za branje. Najverovatnije cu naci drugog, mada sa ocem nikako da se dogovorimo. Znaju se pa ga on brani i opravdava.
 
Svaka cast vama koji ste zavrsili sjetvu a pogotovo ovima ciji kukuruzi vec "vire" van i vide se redovi. Ja sam danas poceo sjetvu medju prvima, vecina ne zuri i cekaju toplije vreme jos desetak dana. Ove godine samo Pioneer i to Aqua 9911, A24 i N01. Razmak 22.

Bas svaka cast!!! Jutros kod nas bio MRAZ sve se belilo, mada nisam video jos neku parcelu da se uvrstala iako je 80% posejano.....
Ja bogami cekam jos par dana, jednom sejao drugog aprila-platio skolu i sada bez zurbe. Kisa pada fala bogu svaki dan po malo.......
 
Nema tu svaka cast nikom,rana setva je preventiva susi i namera da se iskoristi vlaga dok je ima za klip ako ne bude kise,e sad doslo vreme kukuruz ako ne obere mraz i sneg,onda zagarantovano vadis trosak pri ranoj setvi,ako ga posejes kasno a bude ko zadnjih godina obere ga susa,a svi se borimo da ga oberemo mi pa sad probas,uglavnom kad se potrefi godina na ranoj setvi znam sigurno da moze da rodi da se covek pita odakle toliki kukuruz,sto kod kasnije setve bude mnogo teze,na kraju nasa fabrika je pod nebom,pa sta nam Bog da. . .
 
Jer moze odmah posle setve totalom da se poprska jer ima trave koje priprema nece resiti i sta moze da se desi u najgorem slucaju, hvala unapred.
 
Stidljivo ali nice.Pionir p1114.
dxd9o3.jpg
jijmgk.jpg
 
Nazad
Vrh