Kukuruz 2014

@MOMOSARIC

Ne plašim se ja insekticida već đubriva. Opeko se jednom sa urejom pa se zato brinem.
 
Danas zavrseno sa setvom..Posejano 90ari na 25cm i povaljano.
fotografija0543.jpg
 
Sutra, u stvari vec danas ako vreme sluzi, setva zadnje parcele kukuruza od 8 kj i to mali ogled 3 hibrida, Dkc 5276, Kws 3381 i Raiffeisen Ulyxx sa istom agrotehnikom. Setva na 21 cm. Jesenas 100 kg/kj Mapa i sad 150 kg/kj ureje. Predusev suncokret. Zemlja ritska 5 i 6 klase koja je jako zavisna od kise. Dva od ova tri hibrida idu dalje a najslabiji otpada zauvek.
 
Da Vas pitam, kako da uradim presejavanje. da li tanjiracom da isecem kad nikne ili da prskam totalom?

Pre 2 dana sam poceo setvu i stopirao. Radio mi je covek usluzno. Gledam ja na sadilici ne lepi zrno na svakoj rupi (Nodet pneumatska), ali se ne razumem, reko mozda tako treba. Zavrsi on sa setvom i cim sam video koliko je semena ostalo znao sam da je zaj***** stvar. Kuci premerim seme, preracunam i ispade da na 80 ari koliko smo posadili fali oko 8000 zrna. Na 32 cm je sadjeno. Ja mu kazem namesti na 27cm, a on mi veli na 32 je najbolje, ali ispade da ne zna da podesi razmak :osmeh:.
 
Da Vas pitam, kako da uradim presejavanje. da li tanjiracom da isecem kad nikne ili da prskam totalom?

Pre 2 dana sam poceo setvu i stopirao. Radio mi je covek usluzno. Gledam ja na sadilici ne lepi zrno na svakoj rupi (Nodet pneumatska), ali se ne razumem, reko mozda tako treba. Zavrsi on sa setvom i cim sam video koliko je semena ostalo znao sam da je zaj***** stvar. Kuci premerim seme, preracunam i ispade da na 80 ari koliko smo posadili fali oko 8000 zrna. Na 32 cm je sadjeno. Ja mu kazem namesti na 27cm, a on mi veli na 32 je najbolje, ali ispade da ne zna da podesi razmak .

dobro ti posejao,nediraj nista :bravo:
 
Brzo ce da nikne posto je pala kisa, a jos ima vremena za reagovanje tek je 11. april. Kad nikne javljam se.
 
Bata 87;
Nista to ne diraj. Bice to dobro.
Po meni je bolje i 30000 biljaka na hektar, nego presejavanje.
To sam iskusio par puta i vise kukuruz ne presejavam...
 
Ako se neko iz okoline nije još snašao za seme imam ja NS6030 i NS4030, dogovor na pp.
 
Meni ostalo jos 1/3 povrsina za kukuruz da posejem, ostale kulture posejano sve. A tek je pocela druga dekada Aprila.
 
Poceo sam sa setvom juce ,malo sejao danas ,nastavak u ponedeljak..

ns4030
kws3381
caussade realli
no1
zp427
agrimax rabina

Baba narucio sareno :) i nista od proslogodisnjih koje smo planirali za ovu 5276 , ulyxx , pako...
 
Nazad
Vrh