Kukuruz 2014

Moji prvi "zeleni" ove godine . Red je red pa makar iz žablje perspektive. Inače F38 , nije ni niko brzo kako je imao dobre uslove , Dekalb 3 dana kasnije sijan isto tako niče , definitivno DKC brže niče od Pionira pogotovo u hladnijo zemlji.

DSC04430_zps88f45a9b.jpg
 
Ma da pala na već vlažno , ovo je dabome uzglavnica da ne prljam patike. Inače odkad pratim ovaj forum par godina čini mi se generalno da mi "ovamo" imamo više padavina nego vi "tamo".
 
Sto se tice nicanja kod nas je bas suva zemlja,nista kise...posejano u suvo...sve ove najave kao kisica i slicno nas promasi...ne znam jel palo 10 litara kise od novembra,racunajuci i onaj jedan suvi sneg a sta nas na leto ceka ko zna...gledam slike Moma ono kao mocvarno tlo
 
Treba da bacim insekticid Foksim u zonu semena ali imam samo depozitore za đubrivo. Sa kojim đubrivom mogu da mešam insekticid a da ne utiče na seme?
 
Treba da bacim insekticid Foksim u zonu semena ali imam samo depozitore za đubrivo. Sa kojim đubrivom mogu da mešam insekticid a da ne utiče na seme?

Može sa bilo kojim koje koristiš sa sijačicom . Ja radim tako par godine , koristim force sa djubrivom . Jedini problem je što je insekticid sitniji od djubriva pa u ovom slučaju sa Force koji je u obliku sitnih granulica-peleta , pa propada na dno koša brzo . Iz tog razloga ja ga posipam po djubrivu prilikom sipanja , pa još jednom kad se potroši pola djubriva.

Inače mi je nejasno kad pitaš "da ne utiče na sjeme" . Što bi uticalo na sjeme ?
 
Nazad
Vrh