Kukuruz 2014

Srdjane ti ovu njivu nisi orao gde ti nice kukuruz.I moj je negde pred nicanje ja se bar nadam sutra bi mogao da proverim ako dan bude icemu

- - - - - - - - - -

Evo i jedno pitanje.Uzeo sam njivu u zakup (greskom posto sam promasio njivu pa nadjubrio i poorao tudju) kad sam orao izvukao sam pirevinu iliti zubacu pa sa tanjiracom dvaput prosao i setvospremacem dvaput i izvukao dobar deo na povrsinu a ostalo na put.E sada nisam isao drlčjacom pa je ostalo dosta na povrsini a i sigurno pod zemljom.Sta raditi da je malo neutralisem.Nije nikao kukuruz (ja se bar nadam) u toj njivi

- - - - - - - - - -

Njiva je pola jutra,ja sam djubrio cisternom dooobro a kad sam razoravao izvaljivao sam pileci djubar sa suskom tj piljevinom.Pitam se ja odakle ovaj ovoliki djubar znam da vlasnik sigurno nije djubrio godinama jer je bila i u zakupu dosta dugo.Medjutim kad je lik otisao da tanjira ja sam ga poslao u njivu on kaze Kole druze ovo nije njiva te babe od koje sam ja uzeo ovo je tudja njiva.Taj covek ima farmu pilica te je djubrio pre dve godine a ja sam sada roknuo 15 000 litara osoke od koka nosilja ali sam duboko poorao.Srecna okolnost je sto je njemu ta njiva za izdavanje jer mu je sin umro i on bataljuje poljoprivredu te mi dade.Poludeo sam.E kad sa starim ljudima saradjujes tako to ide.
 
Ništa još nije okasnilo optimalni rok je na pragu a ako se vratimo malo mogao se kukuruz sijati i u januaru kakvo je vrijeme bilo.Sad bi klasao.To ide tako čim jedan krene sutradan su svi već okasnili.
 
evo u nasem pozeskom ataru,njive se polako pripremaju. ja sam sredio sve parcele ali necu jos da sejem par dana hladno je jutros bilo plus 2 stepena. inace kod nas je malo kasnija vegetacija,jos uvek su jako hladna jutra pa se ne usudjujem jos koji dan da sejem ali do velikog petka se mora zavrsiti. :)
 
Juce i prekjuce zavrsena setva kukuruza NS 6030 na 25.5cm a Pionir f38 na nekih 22cm. Zemlja povrsinski suva ali je kukuruz otisao u vlazno dubina sete oko 7cm, sad bi mu jedna dobra kisa legla ko budali samar..
imag0943.jpg

imag0941.jpg
 
Poslednja izmena:
Danas greskom posejah k 67 na 18 cm (na gornjem terenu za one koji znaju atar oko Crvenke)Sta sada da ocekujem?
 
Dragan.kovacev 26 kj za dan sa cetvorednom :sta: ?? Svaka cast ako je tako
Sta je tu cudno, moze i vise! ovo je odradjeno od 8h do 17h u 2 parcele, jedna od 24,5kj druga 1,5kj. setva pod jednu strano, fergu okrenes na petoparac i vec si u drugom prohodu, traktor je stajao samo dok se menjalo seme, milina je kad se samo doliva seme, ovo je malo zajebancija kad se radi sa vise hibrida!
 
Moj ovogodišnji rekord 27kj na osam parcela i 5 vrsti hibrida, krenuo u 7h i do 19,45h bilo gotovo, bez pauza, jedenje u hodu.
 
Evo jedne iz setve suncokreta,a sto se zinora tice dok je ravno i dobar je ali ako je brdovita njiva do brda jedan smer posle brda(Povuce sejalica) drugi,sve gledam da ga ispravim tako sto skupljam vrstu nikako ne da je rastavim.Slika u ponedeljak kad pocinjemo sa kukuruzom,ali mislim da je zinor odlican sobzirom da sam dosad posejo 40 kj i imam 18 godina:bravo:

1554483_10202319101836645_4787186331663930464_n.jpg
 
Sta je tu cudno, moze i vise! ovo je odradjeno od 8h do 17h u 2 parcele, jedna od 24,5kj druga 1,5kj. setva pod jednu strano, fergu okrenes na petoparac i vec si u drugom prohodu, traktor je stajao samo dok se menjalo seme, milina je kad se samo doliva seme, ovo je malo zajebancija kad se radi sa vise hibrida!

Svaka cast :bravo: Ja sam jos uvek sirov u sejanju pa nekih 15,16 lanaca sejem al polako iskustvo radi svoje. Kojom sejes drugom brzom ??
 
ma i ja sejem fergom i negde prvom negde drugom brzom ali mi nekako 1200 malo, mozda ja gresim ali **greška li ga . Mislis da je dosta to gasa da ne treba 1400 obrtaja recimo ?
 
Nazad
Vrh