Kukuruz 2014

onda ok al meni se to cini skupo,ja prosle god po preporuci zastitara prskao samo siranom u 5,6 lista i extra je odradio posao,ocistio njivu od uskolisnatih,sad mi je t upsenica i super izgleda tako da naredne god nesmeta provereno i ove god idem siranom u kukuruze
 
Kako bre zavrsena setva, ovde kod mene ljudi tek su poceli......Kod Cici-a vidim da se postulje sto strucnjaci kazu..ovde ljudi seju po obicaju....gledaju list dude (kad je list dude velik kao usi od pacova onda moze da se krene sa setvom):ppozdrav:
 
Danas i ja sam posejao 9 kj kukuruza na 4 mesta. Polako bez zurbe:osmeh:. Sutra ako ne pada kisa ( daj Boze da pada vise od 24 sata) posejacu jos nekih 8 kj. Pa ostaje jos nekih 3.5 kj za kraj nedelje. Moram sve polako i dosta produzeno jer sam sebi tako nacrtao za ovu god.
 
Danas oprskano 6kj koji su posejani pre nekoliko dana 2+2l/ha Terbis+Acetohlor... Po neka travcica je samo izasla, al to ce spartac resiti, videcemo za dalje kako ce se odvijati.
 
Dali je neko kupio ili pak posejao 3381?Kakva su iskustva? Njega sam uzeo..
688s40.jpg
 
Sutra sjetva.
Proći dva puta tanjuračama i onda natrpati 15-15-15 u sijačicu i sjeme i ide sjetva.
Nikada ovako rrano nisam sijo.
 
Nisam se javljao nekoliko dana jer je setva bila u punom jeku.U petak zavrseno sve ali juce sejan ogled Ns hibrida jer je seme kasnilo.Pre deset dana probana sejalica,tacnije 31.03 i taj kukuruz nice.
 
Nazad
Vrh