Kukuruz 2014

Za naše uslove ovde dosta malo pogotovo za 18cm gustinu . Za tvoju zemlju neznam , ali kad donji listovi žute iz sredine može biti manjak azota . Doduše neki hibridi , pogotovo kod DKCa , u toj fazi "zanemaruju" donje listove . Vaga će reći.
 
Vlage za sad sasvim dovoljno i jos nisam primetio da listovi zute. Jes da je danas bilo malo toplije, ali nista preterano, pre je bilo prevlazno u vazduhu sto kukuruzu savrseno odgovara za oplodnju, koji je to poceo da radi.
 
Da tražim analizu za tu parcelu? Dobra je,bće tu dobar kukuruz i na tih 6 redi,koji UOPŠTE NIKAKVOG đubriva nisu dobili,samo pepeo experimentalno :osmeh:
 
kod mene i u komsiluku puno parcela gde je nejednak kukuruz, a najbolji mi je sto sam presevao i to bez insekticida, to sa radio po nagovoru jednog velikog gazde u komsiluku koji vec drugu godinu nista ne tretira i prosle a i ove godine mu dobar sklop
 
Za sad dobro
2196w40.jpg

2s6n8rb.jpg

2e3qx43.jpg

4e4y.jpg

11bm548.jpg
 
Jeste tako,ali ako padne jos jedna dobra kisa bice cena 10 din na bazi vlage.Mozda bolje i da ne pada vise!U Crepaji ako bude jos samo jedna kisa od 10 tak litara bice rod u ataru prosek 6t po kj!A da ne padne nista vise bice 5t LADNO!
 
Jeste tako,ali ako padne jos jedna dobra kisa bice cena 10 din na bazi vlage.Mozda bolje i da ne pada vise!U Crepaji ako bude jos samo jedna kisa od 10 tak litara bice rod u ataru prosek 6t po kj!A da ne padne nista vise bice 5t LADNO!
Znaš li onu narodnu: kukuruzu i k...u nikad ne veruj.Kad se kukuruz bude uskladištio onda će se znati rod.Do tada to je samo travuljina.
 
Jeste tako,ali ako padne jos jedna dobra kisa bice cena 10 din na bazi vlage.Mozda bolje i da ne pada vise!U Crepaji ako bude jos samo jedna kisa od 10 tak litara bice rod u ataru prosek 6t po kj!A da ne padne nista vise bice 5t LADNO!
Ja bi uvek da rodi. Ako neko misli da količina roda u srbiji ima neki značajan uticaj na cenu ja stvarno nemam komentar.
Pa pre dve godine smo imali katastrofalan rod kukuruza pa cena otišla u bunar.
Ja bi da mi rodi 7 tona, pa cemo cenu docekati.Samo nek pada, bez nekih vetrova i leda.
 
Da se neko plasi dobrog roda to ne mogu da razumem?! Pa kako god, odrace nas. Gospodin doticni nece se mesati u berzanske poslove, kako rece, trziste formira cenu a razlika u vise navrata izmedju nas i Budimpeste i do 7 din po kg. Tako da je mnogo sigurnije odlican rod nego cekati milostinju njihovu ako ne rodi.
 
Nazad
Vrh