Kukuruz 2014

Kod nas masovno pada kukuruz,prvo bube pa sad diabrotica,pada sve redom pocev od druge godine min.20% pa na trecu i cetvrtu ima celih njiva 100% pao,atar je katastrofalan,tretirano sa 1dcl prestiza po vreci pada ko pokoseno sve,kukuruz se bori pusta nove zile ali tesko ce biti na kraju,ovo nam se nikada nije desilo,uglavnom nasa zemlja je podnosila monokulturu,sledece godine nema vise nikakve zastite...plodored jedino.
 
Ne znam. Dobro je krenuo, lepo nikao i onda je stao. Prskan samo Laudisom u 5. listu u dozi 0.9l/kj. Jako je nejednak, negde je visine 150-170cm, a negde 100cm. Korova nema uopste, hrane ima dovoljno, kisa pada svakih 5-7 dana. Ima sve uslove, ali nikako da dodje sebi.

Kod mene na repi Pionir F02 buja, poceo da isbacuje metlice, kosa i klipcici se vec izlaze, prskan je Cambiom u fazi 2 lista i kasnije Equipom 4-5 listu.
 
Ne znam. Dobro je krenuo, lepo nikao i onda je stao. Prskan samo Laudisom u 5. listu u dozi 0.9l/kj. Jako je nejednak, negde je visine 150-170cm, a negde 100cm. Korova nema uopste, hrane ima dovoljno, kisa pada svakih 5-7 dana. Ima sve uslove, ali nikako da dodje sebi.

Repu si prskao sa safariem,moj drugar ima isti problem misli da je od njega.Uspori rast kukuruza i isti se slabo razvija,al kaže da će se kasnije izvući.
 
I to doza safarija za krokodile:haha: Dva puta po 32-35g/ha i treci put 40g/ha:osmeh: Trave nije bilo, ali i kukuruza sledece godine izgleda:ppozdrav:
 
Pocela oplodnja ranih sorti u pitanju cosad reali i pionir a24.
zynerypu.jpg
ve2u2ese.jpg
 
Sad gledajuci ove slike,mislim da cu i ja uraditi ovako nesto.Negde sam procitao da je kritican broj kukuruzne zlatice 17 kom na 10 biljaka,ja juce bio u obilazak i imam od 9 do 11 komada po biljci.Koji bi insekticid bio dobar za kukuruznu zlaticu?
 
Koji god kontaktni . Imaš baš dosta zlatice , ali ako se odlučiš da gaziš kukuruz , nešto i ostavi pa da uporediš za ubuduće dal ti se isplatilo ili ne.
 
Pozdrav drugari, zanima me vaše mišljenje zasto se kukuruz ovako krivi da li sam ga mozda zasekao prilikom špartanja, poremetio koren ili je nesto drugo u pitanju. On raste ali kao luk, Ode u narednu vrstu cak mi na jednoj njivi dobar deo popadao...
bu8azy5u.jpg

2ebupyte.jpg
 
Nazad
Vrh