Kukuruz 2014

Krajišnik jesi li ti siguran da ti je to B.C sa tolikom visinom?Oni ne rastu toliko visoko,niski su.
Pa siguran sam sto posto.Inace sam sve njega sadio sem jednog dzaka NS na dve parcelice ima i njega.Ovaj sto je pre sadjen je BC nista drugo nije islo u sejalicu pa da se izmesalo ali je i parcele velike pa i da je bilo poneko zrno na velikoj povrsini nebi se primetilo.E sada sta su ovi u Somboru pakovali u dzakove u to ne ulazim.Evo bas sam juce vrsio nesto pa mi guma odsvira negde sam je nabusio pa dok sam caleta cekao prodjem kroz celu parcelu imao sam vremena i da ne poverujes ima fiseke i svile pomalo ima dva i tri klipa po struku retko jedan klip.Neznam da li je to odlika BC ali kod mene je tako.Ima zaperaka ko u prici.Nema u toj njivi toliko trave pogotovo ne zubace.Neverovatno ima misakinje i bokvice.Ova godina je katastrofa sve naopako.
 
http://www.bc-institut.hr/k_bc582.htm
To je taj hibrid.Djubrena njiva cisternama sa kokosijom osokom (Doooobro djubrena).Orano duboko,kise je imao kao sto svi znamo,nije presejavan.Prskano Talisman i Plamen,ima zubace ali ide kao iz vode.U drugim njivama ima travke gde koja ali nema zubace ima verovali ili ne na mestima Misakinje i bokvice.Eto to je to
 
NS 7020.
sdc11514.jpg
.. i
sdc11506.jpg
NS Zenit sejani 27.04.
sdc11515.jpg
..i ZP555 sejan 28.04.
 
Jedan savet od iskusnijih.Da li je ovo sto je na slici obecavajuce da ce da da rod
Nesto mi je totalno nelogicno zato pitam.Malopre sam bio u njivi motoricem pa sam ubrao jedan mali klipic kukuruza.I slikao sam kako izgledaju fiseci na strukovima.Da li su ovo oba fiseka gde se zamece kukuruz.Nesto mi ne stima ovde zato pitam.Cekam odgovor
nucGPnH.jpg

Zp3KDVE.jpg


- - - - - - - - - -

AS72, sejan 02.04, tukao ga grad u nevremenu 25.06

ZP 684 kog je takodje tukao grad
Dobar je on ide on dalje
 
Jedan savet od iskusnijih.Da li je ovo sto je na slici obecavajuce da ce da da rod
Nesto mi je totalno nelogicno zato pitam.Malopre sam bio u njivi motoricem pa sam ubrao jedan mali klipic kukuruza.I slikao sam kako izgledaju fiseci na strukovima.Da li su ovo oba fiseka gde se zamece kukuruz.Nesto mi ne stima ovde zato pitam.Cekam odgovor
nucGPnH.jpg
Sta tu ne stima,ja nevidim nista cudno i neobicno.
 
Danas bio kod jednog domacina,i rece mi da mu je poceo padati kukuruz od diabrotice i to samo pionirov p 088 tako neki mozda gresim....druga godina kukuruz..bvice toga ove godine more
 
Obisao moj pionir juce i prekljuce. Ocena od 1-5 je 3+ za trenutno stanje. Na soji, psenici 4+, na suncokretu 4, na repi 2-
 
Ne znam. Dobro je krenuo, lepo nikao i onda je stao. Prskan samo Laudisom u 5. listu u dozi 0.9l/kj. Jako je nejednak, negde je visine 150-170cm, a negde 100cm. Korova nema uopste, hrane ima dovoljno, kisa pada svakih 5-7 dana. Ima sve uslove, ali nikako da dodje sebi.
 
Dekalb visina oko 1.75..na 10% izbacio klipcic i metlicu,ostalo nista...razbucao ga plamenac ove godine...nikad ovolika steta

2mww6z9.jpg

2lqn35.jpg

2qtzwgj.jpg

2610m88.jpg

2z4fedi.jpg

256a7ww.jpg
 
Nazad
Vrh