Kukuruz 2014

@mindjusar Blokiraj te reklame, ili stogod bile, ako koristis Chrome, skini sa Chrome web prodavnice AdBlock Plus, i nece ti izbacivati te ponude :D
Isto tako neces imati reklame ni na ostalim stranicama, jedino ako ih volis, onda nemoj nista dirati :D izvinjavam se za off

I jel ovo zlatica? Nesto mi je poranila, ako jeste
IMG_20140616_165433.jpg
IMG_20140616_165258.jpg
Lici mada je rano,jos je crv...mada kako je godina pogodovala i sve bilo ranije mozda i jeste,ili je nekakav mutant.Trebalo bi da ima vise zute boje po krilima,ova je dosta crna,ali moguce da je mlada...
 
Jest , to je zlatica , ima različitih boja , kao neke mutacije . Ono na slici Talianu , najčešće je posljedica malo kasnije primjene dikambe , a redji slučaj je posledica naglog porasta zbog jake ishranjenosti azotom i pogodnih uslova . Oba slučaja su opet vezana za osjetljivost nekih hibrida , najčešće pionirovih , oba slučaja sam imao , a i drugi ljudi ovde , i ko što kaže kolega nije bilo posledica. Ti "bičevi" se kasnije otvore i bude u redu.
 
Bez bojazni za rod.Ja ne vidim nikakvu razliku u biljkama izmedju semenskog i iz cardaka.Svaka cast
Praksa iz predhodnih godina pokazuje da nema brige.Neko mi stalno ispravlja slike u postu pa su slike stalno sve iste,tako da u tvom odgovoru sa citatom slika Agrimaksa i mesanca ista,sad sam ponovo ispravio prvobitni post.

- - - - - - - - - -

@agroproizvodjac

Hvala na slikama. Pokazao si da može da nikne kukuruz iz čardaka, seti se da postavis slike i kad rodi. :osmeh:
Koji je ovde razmak? Primećuje se da ima pomalo i grešaka u setvi, al dobro.
I još da kažem, prosto mi milo kad vidim malo ova brda, šume i obale kraj njiva. Kao da sam kod kuće. :osmeh:
Dosta mi više ovih slika iz Vojvodine, sve mi iste... :haha:
Slika ce biti samo da bude vremena,sad imam neko vreme,cekam zetvu ali kisa zeza.Tesko je ovde raditi,obale na sve strane,zapustene njive,korovi,bolesti,zaraze,gamad.
Sejanje muka,ove sam godine sejao sa komsijinom sejalicom Nodet,iako imam tri sejalice komsija tek kupio,hoce da se revansira za sve ove godine koje mu pomazem i seje mi ove godine.Sejalica posejala katastrofalno,horor,razmak i neznam ima ga raznog.U presevanju sejaono sa mojim mehanickim svabom,poseje na isti razmak i nigde duple semenke.Bice slike moje setve.
 
Poslednja izmena:
@mindjusar Blokiraj te reklame, ili stogod bile, ako koristis Chrome, skini sa Chrome web prodavnice AdBlock Plus, i nece ti izbacivati te ponude :D
Isto tako neces imati reklame ni na ostalim stranicama, jedino ako ih volis, onda nemoj nista dirati :D izvinjavam se za off

I jel ovo zlatica? Nesto mi je poranila, ako jeste
IMG_20140616_165433.jpg
IMG_20140616_165258.jpg
Druze i kod mene se pojavio identican insekt. Gledao po netu slike i nasao da je u pitanju Lema ili ti Oulema melanopus. Komsija imao psenicu koja je bila puna Leme i logicno je da je presla na kukuruz. Sad i ja sam ne znam sta da radim, bas sam hteo da pitam na forumu za savet, kad vidim da si ti izbacio slike.

- - - - - - - - - -

Evo kako kod mene izgleda.
slike.php
[/URL][/IMG]
 
Mislim da mu lema nemoze naskoditi i kod nas je jako puno ima na kukuruzima i pojavilo se neznato belilo po listu jer verovatno zbog suse i zito je zrelo pa nema odakle drugo da se hrani.
 
Nesto mi bas ne lici da su iste "zivotinjke" u pitanju, mozda i gresim.
Ja sam prskao tu parcelu, cisto radi probe sa kontaktinim insekticidom, dozom koja je predvidjena za 1ha, prskao sam 1kj, i ispostavilo se da je dzabe bacen otvor, jer nema nikakvih rezultata, kao i sto sam pretpostavio. Mada,neko moje misljenje da je tada bilo rano prskati sa skupim preparatima poput Coragena, tako da ce se, ako bude potrebe, prskati kukuruz kada bude izbaciovao metlicu, i kada bude navala kukuruzne zlatice i ostalih gamadi... Do tada nema sta da trazim u tim njivama.
Kukuruzna zlatica je identicnog oblika kao sa slike koju sam postavio, samo sto zenka ima zute strafte na lednjima, a ovo pretpostavljam da su "alfa" muzjaci :D

Hvala ostalim kolegama na odgovorima! :)
 
Kad neće neće , sad još i led

DSC04700_zpse0ffd739.jpg


DSC04708_zps4ced56ff.jpg


,...a ovo je prvi "klip" ubran , nećemo ga u lonac al ipak može da bude 18 redi po 40 zrna , samoko zna šta ga još čeka

DSC04717_zpsa66ec325.jpg


DSC04718_zps0df44108.jpg
 
Pretpostavljam , al više me brine ležanje vode , nivo podzemne je tolko visok da je u nižim dijelovima skoro nije ni nestajalo . Zaostaje dosta u porastu u nižim dijelovima , žuti , ako jednom i stane kiša moraće ići jaka prihrana , a već presijavano , bjerovatno će biti i niska cijena , znači minus zagarantovan.
 
Znam da je bilo prosle godine slucaja da vetar povalja kukuruze.U kojoj meri se se on moze ispraviti i u kojim uslovima?Samo me intrresuju konkretna iskustva.
 
Nazad
Vrh