Kukuruz 2014

2009 je nasim atarom protutnjao mini tornado i srusio kukuruze. Uglavnom niko nije mogao da bere vec su svi morali da krune. Prinos kod mene je konkretno bio mozda 5 % manji nego tamo gde nije popadao. U sutini mora biti sto bolji heder za kukuruze da ga sto bolje pokupi.
Evo ga i snimak
 
Meni su prošle godine na 2 ha bili povaljan i kukuruzi pa to je bilo strašno, ja sam čak teo da orem, pa ponovo da sejem, međutim odustao sam od toga i ostavio ih. Svi su se ispravili i dobili guščiji vrat, i malo smo se napatili da ih skinemo, a prinos nije bio ništa lošiji od drugih koji nisu popadali, čak je bio i bolji.
 
@mindjusar Blokiraj te reklame, ili stogod bile, ako koristis Chrome, skini sa Chrome web prodavnice AdBlock Plus, i nece ti izbacivati te ponude :D
Isto tako neces imati reklame ni na ostalim stranicama, jedino ako ih volis, onda nemoj nista dirati :D izvinjavam se za off

I jel ovo zlatica? Nesto mi je poranila, ako jeste
IMG_20140616_165433.jpg
IMG_20140616_165258.jpg

Kod mene je ista takva buba , ali je kukuruz toliko velik da nemozez u njivu, jel ima opasnosti ?
 
Ako ih je malo nije neka opasnost , osim što će što kaže kolega da se razmnožavaju za sledeću godinu . Kad vidiš desetak po stabljiki da se motaju to je već opasno . Jedna dve malo grickaju svilu al nebude posledica . Kod mene ih ima već 5 godina , neke godine bude jači napad a neke slabiji . Mada se o diabrotici najviše priča , i jest da ju nije jednostavno riješiti al od čuvene petorke u kukuruzu , žicar , sovica , plamenac i crvenilo ja bi reko da ona može najmanju štetu da napravi.
 
Sad se vratio iz atara.Kukuruzi gadno stradali.Imam utisak da su oni nizi gore prosli.Ima njiva kao da ih je valjak presao.Uz to u jednom delu atara i led je jaci bio.Tamo gde su povijeni,a da nije do zemlje,kao da se pridizu.Ima i dobar procenat polomljenih ali ne kod mene nego par komsija.Bice ovo teska godina.
 
Ima i kod nas,idem danas za Kovacicu i pored puta se vidi da su kukuruzi povaljani...Odem veceras do moje njive i usput gledam dosta njiva takodje povaljani kukuruzi,uglavnom sto kaze Diklofen gore izgledaju manji kukuruzi kojih je kod nas vecina.Kod mene ima ogumaka gde je povijen,ali monokultura je u pitanju i kuk.zlatica je uzrok tome.Hvala Bogu nije za sad kao prosle godine sto je bilo,mozda nekih 5% je savijeno i to na ogumke odnosno pecate
rc7pfp.jpg
2lt4kte.jpg
a evo i slika komsijinog kukuruza,takodje druga godina kukuruz,ali dosta manji od mog
ezo7eg.jpg
 
Kod nas bez leda.Jos bi nam to trebalo i onda u P.M Malopre sam bio da vidim psenicu jel se sprema za vrsu pa navratio do jedne parcele BC kukuruza i u fiseku svuda metlice.Cim suce grane evo njih napolju.Inace visina je preko 2 metra za sada.Stablo nije predebelo
 
Hvala na pitanjima.Presijao oko 10 ha .Kasno sejao prvi puta oko 20 ha.
Uspjelo ono sejano po Blagovesti ,08 aprila.Tu ima stete do 20 %
Ovim putem bih se zahvalio u ime svih kojima su usevi stradali u poplavama,bratskoj nam drzavi, a i ovoj nasoj ,kao i svima sto su na neki nacin ucestvovali u ovoj akciji da dobijemo bar seme.
Zaista je brzo stiglo dok je voda jos bila u njivama ,tako da smo vec oko 01 06 . mogli poceti .Pitanje je ko bi imao snage ponovo kupovati semena. Mnogi nebi ni sejali.
27zhyrc.jpg

Evo jedne parcele presevane.
2ryqavb.jpg
8zr1bn.jpg
2d1ny80.jpg

Bio PIONIR sada je ZP. Kuca zgrade automobili ,kod mene licno nisu osteceni.
Bio sam prvi na onoj farmi u Tisini .Provezao sam vlasnika u Masseyu kroz vodu i jos neke momke sto su nosili hranu za to selo.
Ukabini je bio i moj sin koji je snimatelj na jednoj lokalnoj televiziji u Brckom i tako su krenule one slike i snimci po celom svetu .Vidio sam da ste pricali o toj farmi ,i neko je vec rekao da je kod Samca tako da se nisam ni ukljucivao. Inace na farmi je bilo 450 grla a spasli smo 80 tj. one se spasle jer subile na malo visem terenu u staji .To su uglv. mlada grla dok su stradale sve za mlijeko i reprodukciju. Mali OFF.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh