Kukuruz 2014

Zahvaljujem se clanu F.E.A.R. ispao je fer i nije mu bilo tesko da objasni, a pregledao sam ranije postove pa mi je malo jasnije
 
Po recima jednog iskusnog agronoma samo bespotrebno trose hrane,kao i zametnuti treci klip ili ne daj Boze peti kad se zna da od njih nece biti nista,onda bolje jedan ljudski dobar.
 
Zasto su onda najbolji klipovi na kukuruzu koji ima zaperke.Da bespotrebno trosi hranu logicno je da bi neki struk bez zaperka imao bolji klip ali na njivi se nisam susreo sa takvim slucajem.
 
Najbolji budu klipovi zato sto i najbolje stablo pusti zaperak,da nema zaperaka bio bi jos bolji.
Kad bi on hranio glavnu biljku onda bi sve selekcionerske kuce tezile ka stvaranju hibrida sa zapercima.
Jako bih voleo da mi neko pojasni kako zaperak moze da ishrani glavno stablo ?
 
Ne znam da ti objasnim, ali se secam 2011 da je u pocetnoj fazi bilo jaaaako mnogo zaperaka. Kasnije u avgustu kad sam isao kroz kukuruze, da vidim kako je sirak podneo koktel hemije nasao sam gde koji zaperak. Prinos odlican te godine, svake godine bih potpisao da tako bude.:bravo:
 
Najbolji budu klipovi zato sto i najbolje stablo pusti zaperak,da nema zaperaka bio bi jos bolji.
Kad bi on hranio glavnu biljku onda bi sve selekcionerske kuce tezile ka stvaranju hibrida sa zapercima.
Jako bih voleo da mi neko pojasni kako zaperak moze da ishrani glavno stablo ?
Moja iskustva su ista, mislim da zaperci mnogo vise uzmu nego sto kasnije u deficitarnom periodu vrate.Ove godine cu pokidati zaperke na par mesta pa cu pratiti sta ce biti sa takvim biljkama.
 
Ako se kukuruz isprska Maton-om u malo vecoj fazi nego sto bi trebalo , imao je oko 5 do 6 listova , sad je veliki ali su mu krajnji listovi uvijeni , hoce li se to ostecenje vremenom povuci ili ne , ima li ko kakva iskustva...
 
Po meni maton ne sme preko 4 lista po nekim mojim iskustvima.I moj komsija je oprskao matonom pre desetak dana i spalio ga kaze ali ce da se povrati,ja u to sumljam.
 
Ja sam kukuruz prskao u 5 listu (kad je na pola izbacio 5 list) matonom i nije bilo nikakvih problema sa kukuruzom, e sad posle 5 lista ne bi nikom preporučio. Ako si išao sa slabio dozom trebao bi da se oporavi.
 
neko je postavio slike od Dekalba vidim da i na njihovim hibridima ima zaperaka, vise verujem da je to uticaj spoljnog faktora ili vise njih nego hibridna karakteristika
 
Nazad
Vrh