Kukuruz 2014

Jeste prva slika je Zp 666 a druga je 684 ako nisam pogresio za drugu sliku... Za prvu sliku sam siguran 101% da je ZP 666... Sto pitas??? :sta:
 
Ovaj prvi sa slika je posejan oko 2-3 Aprila... To mi je prva njiva koju sam posejao,a ova druga slika je poslednja njiva koju sam posejao..
 
Ciro bica ta njiva ok. Posejes sledece godine soju/suncokret da mozes se resiti pirevine, ili psenicu pa posle totalom ;)
 
Danas obilazili kukuruze. Plamenac bas dobro busi, narocito nadero LG ponco. Izbuseno bar 30% biljaka koje sad malo zute u vrhu. Kad razlistam tocir bar po dva crvica u svakom.
Ma busi sve hibride,neke manje neke vise.
Danas smo obilazili kukuruz prskan pre 3-4 dana i ima poprilican broj mrtvih crvica.Videcemo kako ce da se zavrsi do kraja,ali ako ovako ostane daj boze da prinos prebaci 2t/kj.Prosle godine kod nas posle grada 30.05.bilo je parcela koje su presevane i taj kukuruz je napao plamenac kad je bio otprilike u uzrastu kao sto su sad kukuruzi.Prinosi na kraju izuzetno los,prosek oko 1,5t/kj.
 
Rekoste u jednom postu, pre nekoliko dana da ste Vaše njive u početku malo prskali, malo čupkali, malo kopali... Možda takva metodologija i ovde pomogne. Kolega Krajišnik mi ne deluje kao tip sa flašom piva ispred prodavnice.
A pa nemojte tako,može pivkan i na njivu da se ponese,malo čupazon,malo pivkan :osmeh:
 
To joj je od mene sto je.Kukuruz je dobar ne vidim da mu smeta preterano.Njiva nije moja i izuzetno je zarazena pirevinom nema nista drugo.Kad sam vukao setvospremac morao sam da stajem bar dva puta u jednom progazu da skidam sa moticica rizome.Ali ostalo je u zemlji dosta toga.Prskao sam ga malo je odmorila ali opet ide,prsacio sam je ali je ostala u redu.Ovde na pocetku je doduse i najvise cupavo dalje nije toliko.A sada ako uzmem do godine tu njivu znam sta cu i kako ove godine je moralo ovako (inace ta njiva je greskom i poorana uzeta u zakup treca od ove parcele ali nije niko isao u njivu i ja ovu cisternom nadjubrim i poorem i posle se ispostavi da to nije ta njiva dobro pa vlasnik ove njive ne radi poljoprivredu pa sam uzeo).

- - - - - - - - - -

A sto se tice da cupam zubacu ili da je kopam to ne pije vodu.Ispod kuce sam posejao sest ili sedam redi kuruza i tikve i kad sam sa zenom poceo da kopam a to sve skupa nema dva ara na pola reda bacim i motiku i sve u klinac.Ja da je kopam nece ici.A da kopam njivu celu ma nema te sile koja bi me naterala.Sve moze sto se radi sa traktora inace njive moje nisu travne ali ovo su njive u zakupu,vecinom bile ledine sta sam drugo mogao da sejem sem kukuruz,pogotovo sto sam ih uzeo proletos kad sam kupio cisternu.
 
Kažu da je kod nas u Bosni "fifike" sve više , ito baš ovi "zaštitari" pričaju , ja lično nisam to nikad sijao i iznenadio sam se kad kažu "pa ima toga oko tebe kolko oćeš" ??

Lično nisam protiv toga al ako je zabranjeno , zabranjeno je.

Nego evo malo ne tako sjajnih slika kukuruza , za početak baš ogled DKC , ne vrijedi hiljade litara kiše , jedva je i posijano i opet pliva.

DSC04683_zps5ca8bc33.jpg
 
Poslednja izmena:
Danas obilazili kukuruze. Plamenac bas dobro busi, narocito nadero LG ponco. Izbuseno bar 30% biljaka koje sad malo zute u vrhu. Kad razlistam tocir bar po dva crvica u svakom.
Slazem se,Lg hibridi su im izgleda zapali za oko,veoma velika populacija primecena na njima...kod nas 2-3,ponegde i 4 crvica zna biti u/na jednoj stabljici.
 
Kod mene nema nikakvih crvica :osmeh: nego jako puno buba ima,isto izgleda kao lema,mozda i jeste bas lema :sta:
 
Прогнозно извештајна служба Вас позива да присуствујете конференцији са основном темом:
''ПОЈАВА И КРЕТАЊЕ КУКУРУЗНОГ ПЛАМЕНЦА И ПРОБЛЕМИ ВЕЗАНИ ЗА ПРОИЗВОДЊУ И ЗАШТИТУ КУКУРУЗА'',
У СРЕДУ 25.06.2014. године у 10 часова, у Конгресној сали МАСТЕР центра (Новосадски сајам).

Програм:
- Климатске промене и њихов утицај на неке сегменте пољопривреде (Проф.Др Д.Михаиловић),
- Начин мониторинга кукурузног пламенца и резултати у протекле три године (М.Будић),
- Ефикасност заштите кукуруза применом инсектицида земаљском механизацијом и авиотретирањем (В.Јованчић),
- Избор механизације за сузбијање кукурузног пламенца (Н.Шкрбић),
- Резултати мониторинга здравственог стања кукуруза у 2013. години (Др Д.Јанковић).
 
Nazad
Vrh