Kukuruz 2014

Dosta slabije napreduje u odnosu na predhodne godine,kise pa hladno sad susa nigde kapi da padne...cak i u odnosu na famoznu 2012-tu...treba mu kise ko za lek...visina oko 1.3m a proslogodisnji tacno na danasnji datum 2m...suva zemlja neverovatno nikako da baci senku medju redove...mesao sam slike Pioneer neki fao 500 i Dekalb 5276...isti su

4vifxu.png


iodjci.jpg


k03csz.jpg
 
Pitanje,kojim sredstvom tučete plamenac.Danas šetao po njivama i na patenika napao plamenac a nema ni 7 pera.Je li ima kaka hemija domaće kuće i preporuka koji preparat.I onako mi je kukuruz nikakav još ga i on cepa.
 
Pitanje,kojim sredstvom tučete plamenac.Danas šetao po njivama i na patenika napao plamenac a nema ni 7 pera.Je li ima kaka hemija domaće kuće i preporuka koji preparat.I onako mi je kukuruz nikakav još ga i on cepa.
Ukucaj " Zastita od kukuruznog plamenca" sve ce ti izaci, pa vidi sta ti odgovara.Gledao sam i isao da se raspitam za cene, nije jeftino, ali jeftinije je nego ga ne zastititi ako ima plamenca.

- - - - - - - - - -

A ima koliko hoces insekticida, evo nekih:Coragen 20SC 0,1-015 l/ha, (am. hlorantaniliprol), Avaunt 15EC 0,25l/ha (am. indoksikarb), Talstar 10ec 0,2-0,3 l/ha (am. bifentrin), Moze i fastak, alverde, fobos EC, i otprilike je sada vreme za prskanje, moze da se saceka jos 2-3 dana.
 
e ako se secate moje baste prskao sam je sa BONACOM 1L--PLAMEN 0.200ml i 350litra vode i kupinu i palamidu je osusila al menti samo malo pozuteli gornji listovi..prskao sam u nedelju i odma posle sat vremena udarila kisa,mislio gotovo ode sve u ma...j..ka ono danas obilazio suse se..mada sam zaboravio da slikam od srece sto je uspelo bice za koji dan..hvala svima na savetima...slika pre prskanja
attachment.php
s
 
Stizanin , dobar je kukuruz , nego nije mi nikako jasna ova tvoja slika . šta je tu radjeno ? Vidim bilo pokorice pa je nečim kultivirano , a u redu nema ?
 
Aaaa tako , vidim nešto neobično . Pa dobro je ispalo , dobro podešena sijačica . Izgleda da od te druge sjetve do sad nije palo ni kap kiše jer zemlja stoji netaknuta.
 
e ako se secate moje baste prskao sam je sa BONACOM 1L--PLAMEN 0.200ml i 350litra vode i kupinu i palamidu je osusila al menti samo malo pozuteli gornji listovi..prskao sam u nedelju i odma posle sat vremena udarila kisa,mislio gotovo ode sve u ma...j..ka ono danas obilazio suse se..mada sam zaboravio da slikam od srece sto je uspelo bice za koji dan..hvala svima na savetima...slika pre prskanja
attachment.php
s
Nisam siguran u uspeh prskanja.Ja bi to ponovio_Ovako kako je na slici nece tu puno cega da uvene nadam se da gresim cekaj da ti iskusniji odgovore po mome iskustvu ovo prskanje nije uspelo

- - - - - - - - - -

Ne pratim na casu,izvini druze.Vidim da ovo netaknuto a prskano,rekoh nemoguce da nista nije uvenulo
 
na mojim kukuruzima ima dosta (10-20%) biljaka koje pustaju zaperke 1-2 zaperka :sta:
Imate li neku ideju sta to moze biti??? inace suvo je zadnju kisu dobili oko 01.06. a onih nedelju dana temperatura preko 30 stepeni su zabetonirali zemlju samo tako
 
na mojim kukuruzima ima dosta (10-20%) biljaka koje pustaju zaperke 1-2 zaperka :sta:
Imate li neku ideju sta to moze biti??? inace suvo je zadnju kisu dobili oko 01.06. a onih nedelju dana temperatura preko 30 stepeni su zabetonirali zemlju samo tako

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] Formiranje zaperaka karakteristika je nekih hibrida, pogotovo ranih, ali i drugih cinilaca (uslovi tla, gustina setve, način setve, rok setve, dužina dana, intenzitet osvetljenja) imaju utjecaja na formiranje zaperak[/FONT]a.Kod mene je cesce cim je redji sklop,ako dobro nadjubrim.Prosle godine ih je bilo strasno mnogo kod mene a sejano na 22cm ove jako malo sejano na 19-20cm
 
Formiranje zaperaka karakteristika je nekih hibrida, pogotovo ranih, ali i drugih cinilaca (uslovi tla, gustina setve, način setve, rok setve, dužina dana, intenzitet osvetljenja) imaju utjecaja na formiranje zaperaka.Kod mene je cesce cim je redji sklop,ako dobro nadjubrim.Prosle godine ih je bilo strasno mnogo kod mene a sejano na 22cm ove jako malo sejano na 19-20cm

A Vi (mislim na clana "Rabadzija"), ako sam dobro informisan i jeste sejali rane hibride. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh