Kukuruz 2014

Nije, znam šta je lasica..to su kunice tj. kune..

Evo ga..puh,..nasao sam..to je ta zivuljka..imam je na tavanu,..čime da je ulovim?
Postavio sam mišolovku, veću..sa slaninom i sirom :) ali komšija kaze da one ne prave štetu u kukuruzu na tavanu ili ambaru..mada ne bih rekao..meni izgleda baš kao da jede žitarice..

To je taj puać, puvać ,odnosno puh.


@Toza

Bravo ,majstore :ppozdrav:

Preduhitrio si me..i ja sam upravo video taj link na YT..to je ta živuljka...
 
Ne bih rekao..jer je jako plašljiva živuljka..brza je i hitra, da ne poveruješ..vertikalno..po fasadi..cigli..kreće se kao ja sa mounti bike-om po asfaltu :)

A tu priču..za mud*..to sam čuo da jazavci hoće da nasrnu..medjutim i za to postoji objašnjenje.. ne napadaju oni mud*...već se kod čoveka na preponama nalazi žila kucavica..ili neka vrsta arterije,..koju jazavac oseca..i u samoodbrani hvata tamo gde mu je najbliže..što znači..da bi te iscepao i za vrat..samo da mu je bliže..tako da su to ljudi povezali sa muškim ponosom :) ali nema veze sa tim..jazavac gleda da se odbrani..a ovaj puh je totalno bezazlen..brz je,. hitar..ali uzasno iritira..u veče kada legnem da spavam..slušam ga čitavu noć kako nešto struže,testeriše,glođe....kada se popenjem na tavan od kuće..vidim da pravi sitne opiljke raznog materijala..tako da sam prošle godine uspeo da mu potamanim celo leglo onih njehovih malih roze ,tek okoćenih ,odrvratnih, potomaka.
Ali tog puha nikako da ulovim..nadam se da ću mu doći glave..samo ne znam šta mu je glavna poslastica..da mu to metim na mišolovku, onu veću :)
 
Oće da se nastane u napuštenim kućama,gde ih niko ne ometa,tu džumbus prave. Imo sam priliku da ih vidim pa me zato interesovalo da saznam koja je živuljka u pitanju,mnogo gadno izgledaju,kazu da su nastali parenjem pacova i veverice . E sad verovatno se hrane isto cime i pacovi,probaj sa mamcima za pacove,onim ratlucima u kesicama pa ceš videti .
 
Ako je lasica ili tvor onda mu daj nekog mesa jer su mesožderi po prirodi.
Sigurno ne možeš da se setiš kad si zadnji put video pacova u dvorištu. Sad znaš i zašto
 
Nema šanse..sipao sam 200grama onih roze granula za trovanje miševa i pacova..sve sam to sipao na tavan, nijednu granulu nije ni primirisao..
Ako neko zna šta mu je u meniju ishrane, da to postavim na mišolovku.

Inače..sve si u pravu..kuća na selu je dugo bila sama..tako da se taj puh odomaćio..nije mi napravio nikakvu štetu..ali na tavanu je izgrizao i isitnio materijal..to mu je leglo gde poleže mlade..Prošle godine, kao što sam naveo već.. sam uspeo da mu utamanim čitavo leglo..jer kada sam se popeo na tavan..ona grozna mala stvorenja, kao roze miševi kada se okote,.bili su posvuda po tim sitnim opiljcima od raznog materijala koje taj puh secka i testeriše..

Samo da znam šta mu je glavna poslastica,.,.uloviću ga već..

@nesko2563

Nije lasica nije tvor..pogledaj video..to je ta zivuljka!!!!!!!
 
Jebes jazavca,prskaj od plamenca secerac.
Nema,pratim vec par dana...Svilu je izbacio i nista ga za sad ne jede,obilazim.Hvala svima na preporukama i savetima,nesto cu usvojiti i primeniti!Da ne idemo vise u off...Inace dobili smo 5-6 litara kise od svih ovih padavina,kukuruz je u fazi intezivnog porasta i bilo bi dobro kada bi dobio jos jedno 30-ak litara posto se sledece padavine ne ocekuju uskoro koliko vidim...
 
isto je prihranjeno sa kristalonom
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
ja malo danas obilazio kukuruze.Ako izuzmem zubacu ostalo je u redu.Nista ga ne jede.Ovo je 6030 kasnije sadjen generalno mi se ne svidja ovaj hibrid ali sta je tu je,mozda nije za moje njive tj njive koje radim.
kaacrcu.jpg

iVDF5Yc.jpg

inace to je onaj sto je dobio herbicide umesto na 300 na 150 litara vode,greskom.
Ovaj drugi je BC kojim sam izuzetno zadovoljan i sledece godine idem sa njim samo sa razlicitim FAO grupama.
Malo ga zeza zubaca i prskan je i spartan ali ne vredi prva godina kako radim te njive.
9HSTmT4.jpg

edE0xyQ.jpg
 
Danas obilazili kukuruze. Plamenac bas dobro busi, narocito nadero LG ponco. Izbuseno bar 30% biljaka koje sad malo zute u vrhu. Kad razlistam tocir bar po dva crvica u svakom.
 
Evo mog kukuruza koji je blizu pa sam pre nekoliko dana skoknuo do njega...

061714170850.jpg


A evo njive koja nikad od komasacije nije obradjivana!!!! Od korova bilo sve i svasta i iskren da budem mislio sam da od ovog Kukuruza nece biti nista... Ostalo mi je malo pirevine i kajem se sto nisam isao jos jedno prskanje da suzbijem i to!!!! Ali sad je kasno...

061314184702.jpg
 
Nazad
Vrh