Kukuruz 2014

Kod vas jos uvek ima divljaci po ataru da napravi stetu???? :sta: :haha: Kod nas taj problem odavno resen... :haha:
 
Kakvu zamku da napravim a da se resim jazavaca...Mislim da cu ih imati uskoro u kukuruzu secercu,ali tu temu retko ko obilazi pa reko da pitam ovde...Najbolje bi bilo da mi neko napise oprobani recept,koji funkcionise,ideja imam i ja pun ali ne znam koliko ce biti delotvorne
 
jazavac ima dve rupe.Uzmes i u svaku ubacis po tri-cetiri tablete fostoksina.Posle toga gurnes u rupu par najkon dzakova i prekrijes ih zemljom koju je jazavac izvadio.To je metoda koju koristim godinama i 99%je efikasna.
 
Opet pljusak od 40l , sve pliva , zadnja 2 mjeseca hiljade litara , presijano opet u vodi , azot otišo, prihranjeno , opet voda isprala , ako preživi najesen će biti 50 % vlaga , pa će ga mraz srediti , pa će zato cijena biti budzašto ,...nemam više ni volje ni sredstava , jebeš ovo..
 
A da iskopavaju lisicu na njivi pripremljenoj za setvu repe?? Njih šurnajs utabanali proletos,zatrpali iskop,a ono secovalo pola metra! Nek izigravaju lovce u maminoj p...,a ne da se slade na tuđoj šteti
 
A kojim pravom se motaju po tvom posedu :sta:

Motaće se dok ih ne povatam sve i pokačinjem na bagreme kao ovu so nataknem ih na k...c

- - - - - - - - - -

Ako nije ogradjeno ko da nije njegovo,to je sve lovni revir.

Bilo je sve to ograđeno al "braća"odnela sve... biće lova al ljudskog kad ih odvalim od života lovnu im ja mater j...m

- - - - - - - - - -

A da iskopavaju lisicu na njivi pripremljenoj za setvu repe?? Njih šurnajs utabanali proletos,zatrpali iskop,a ono secovalo pola metra! Nek izigravaju lovce u maminoj p...,a ne da se slade na tuđoj šteti

Javi za sledeći put da ih onako kolegijalno smerakom sve poiskrivimo... :bravo:
 
jazavac ima dve rupe.Uzmes i u svaku ubacis po tri-cetiri tablete fostoksina.Posle toga gurnes u rupu par najkon dzakova i prekrijes ih zemljom koju je jazavac izvadio.To je metoda koju koristim godinama i 99%je efikasna.
Može li malo da se pojasni tu metoda?
Kod mene ,na selu, postoji potok..dubine 30metara..to je kao neka provalija..u tu provaliju su se nastanili jazavci i to im je prebivaliste sigurno..pa jedno 80godina unazad.Teško je prići..ljudi iz sena su bacali dinamit u jame.,.puštali NLT-t (nemačke lovne terijere), izadju svi sa polomljenom vilicom ili im fali deo kože..znači..da sa štetočina utamani, nema šanse..em ju je država zaštitila..
Što je interesantno..napravili su stazu..kao kroz šumu kada ljudi ugaze stazu kojom svi idu..tako i oni..ne prave štetu u blizini svog staništa..već putuju kroz šumu, imaju tačno ugaženu i definisanu stazu (marš rutu)..i naprave haos u kukuruzu u dolini,pored reke., gde ljudi obično zaseju veće količine kukuruza.

To bi bio sevap utamaniti sve,pa kolko košta, da košta,.
 
Poslednja izmena:
I o tome sam razmisljao, ali nigde nisam mogao, u mom kraju, da pronadjem..niko ne prodaje u slobodnoj prodaji...inače, to se kod nas zove gvožđa.
Ali znam i za taj termin..'kljuse'..
 

Moze da posluzi.. :osmeh: :haha: (ja sam bivsi lovac) :haha:

- - - - - - - - - -

I o tome sam razmisljao, ali nigde nisam mogao, u mom kraju, da pronadjem..niko ne prodaje u slobodnoj prodaji...inače, to se kod nas zove gvožđa.
Ali znam i za taj termin..'kljuse'..

I kod mene u kraju sam se kaze Gvozdje... Tesko ih je naci ima prodaju po pijacama nekad polovne ali ima i novih... Ja sam slucajno naleteo na pijaci prodaje jedan covek 3 para i ja se cenkao sa njim i kupim sva 3 para...

:off_topic: Pre nekoliko dana sam imao problem sa Lisicom sad ga vise nemam,samo stavim zivog zeca u kavez (od papagaja) do zida i oko kaveza sva 3 para Kljusa i nema da omane... (ako ih negde nabavis OBAVEZNO ih vezi lancem za neko drvo li zabi jako neki kolac u zemlju,jel ce da ode Jazavac sa sve njih ako se uhvati samo za jednu nogu.. OBAVEZNO ih vezi lancem ni slucajno kanapom jer ce da pregrize... ) :osmeh: :osmeh: :osmeh:
 
Znam za to,.Hvala ti u svakom slučaju..jer i obične mišolovke..one malo veće..za lov poljskih miševa, isto tako vezujem žicom..jer postoje i neke druge živuljke..kod nas u kraju se zove 'puać' (ili puvać) ..grdno ime, veći je od miša..oko 15cm duzine,..ima braon kratku dlaku kao miš izgleda..ima rep sličan veverici..pentra se svuda..nisam mogao da verujem kako je brz po zidu od kuće..kreće se po cigli kao po ravnom terenu..i slušam ga svako veče kako nešto na tavanu grize..gricka..tako da sam mu mišolovku već postavio..ali sam se izgleda zeznuo ,jer mi je komšija rekao da taj 'puać' (ma kako se to zvalo latinskim terminom..) da ne pravi štetu u kukuruzu..tj. kada bih kukuruz arhivirao u ambar..on ne napada kukuruz..pa sam na mišolovku stavio slaninu..pa ću ovih dana proveriti da li se uhvatio.

Ako neko zna o kojoj se živuljci radi, voleo bih da znam pravo ime , jer se to kod mene na selu odomaćio taj neki banalan termin i tako ga nazivaju..drugo ime ne znam za njega..Googlao sam, ali nisam mogao ništa slično da pronadjem.
Izgleda kao malo veći miš..kratka dlaka..braon je boje..ali je rep kod veverice..samo kraći dosta.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh