Kukuruz 2014

Kako gde :osmeh: kod nas sad pevaju kukuruzi, ali!!! nas pesak trazi svakih 15 dana da mu rokne 10-20l, kod nas nista ne znaci da padne od jednom 100l, tih 100l su trenutni isto kao i onih 20l.
verujte mi da posle jucerasnjih 20l i danasnjih 5l da sutra popodne (ako bi bilo suncano sa nekih 30c) komotno moglo da se udje u nive, danas je moglo preko lucerista da se voze prikolice sa 100-150bala bez bilokakve stete, a bilo je takvih danas.
 
Ovo je verovatno za temu "Nikada ovako"...

vpyy3b.jpg


i3te7p.jpg


keep8h.jpg


- - - - - - - - - -

I sve tako na 5,5 kj u tabli....
 
Ovo je Tomo nedaleko od Bukvicevog salasa,vidi se u levom gornjem uglu...nazalost nije u pitanju zicar nego nemarnost.Sejano je secerom,kasnije uzadjivani redovi koji su bili retko nikli,mada i ono sto je ostalo nije za pohvalu.Znam to jer je to zemlja mog dede,koju je ujak nasledio i evo obradjuje...nekako...nikako....
 
Ne bi trebaloda je diabrotica jer ona ima zute pruge a i malo je rano da izlece,sad ce crv da radi pa posle kad se ulutka onda izlece na svilu.
 
Ovo je Tomo nedaleko od Bukvicevog salasa,vidi se u levom gornjem uglu...nazalost nije u pitanju zicar nego nemarnost.Sejano je secerom,kasnije uzadjivani redovi koji su bili retko nikli,mada i ono sto je ostalo nije za pohvalu.Znam to jer je to zemlja mog dede,koju je ujak nasledio i evo obradjuje...nekako...nikako....
Sada sam bolje pogledao sliku i skontao sam je gde se nalazi greota za takvo parce njive da se tako obradjuje,a jeli tu isto sejan 434 znam da si mi nesto pricao?
 
Evo da vidite šta radi divljač u kukuruzu inače se tu nalazi salaš
img0191.jpg
img0192.jpg
img0193.jpg
img0196.jpg


inače su jedni od uzroka i lovački mamci koje su postavili oko salaša
img0197.jpg


inače je ovo pionir v74
img0199.jpg
img0198.jpg
 
Nazad
Vrh