Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za tri topla dana će da se ispravi i nećeš verovati da je to tvoja parcela.I moj je takav kao i svi ostali u ataru.Dva dana je duvao strašan severni vetar tako da je i kukuruz sav nagnut pod jednu stranu.
 
pozdrav od mene. potreban mi je mali savet: kukuruz mi je posejan od 28-31 maja i vec je u fazi 4-5 pera. trava je tek krenula i to bih sacekao jos malo da poraste pa da je sredim talismanom i necim za sirokolisne korove ali me buni kada da ga spartam....ako prskam za dva-tri dana i sacekam jos deset do spartanja plasim se da ce kukuruz biti veliki za spartanje i to ce vec biti jun mesec...vase misljenje o tome? u spartanje mislim da idem i sa 200kg kana ili sana po ha.
Sigurno mislis 28-31 Aprila.
 
hahahaha kad covek zuri i ne misli o onome sta pise ispadne da je moj kukuruz nikao pre setve:haha:sejan je 28 aprila do 1 maja

---------- Poruka napisana u 21:47 ---------- Prethodna poruka je at 21:43 ----------

Tesko da ce biti velik za spartanje za samo 10 dana.

3-4 dana za prskanje i jos deset do spartanja to je 14 dana i vec ce biti 2-3 jun a sad ima vlage i kad ogreje sunce ima da gura...
 
vidim kod nas ljudi pune tankove za sutra, da nije malo rano posle ove hladnoce i politi ga herbicidima???
do duse i meni se zuri jer je proslo 13 dana od 1 prskanja. naime, imam desetak jutara koje sam planirao u 2 puta prskati zbog velike kolicine rizoma. prvo prskanje je bilo 05.05 sa pola litre hemonika po jutru (naj jeftiniji nikosulfuron, kod nas) sirak je stopiran i pozutio je, al krenuo je i drugi! sad se dvoumim dal sa 0,3l 0,4l ili 0,5l hemonika po jutru. a dvoumim se zato sto i kukuruzu nije sve jedno zbog ove hladnoce, dosta je zut iz sredine, kao calisto da ga radi:osmeh: inace da nije tako nebi se dvoumio, isao bi sa 0,5l
 
Stric je prskao sa 1.1l po JUTRU (1.8l/ha) Nikosava! Danas bio da obidje, kaze da nema nikakvih posledica za kukuruz, a sirak je sprzen. :osmeh:
Ljudi mislim da nas kradu na aktivnoj materiji samo tako...
 
kupujete naj jeftinije nikosulfurone i stavljate vise da bi uspelo,pa zar nije onda bolje ici na proverene kuce basf skuplje ali sigurno...I onda kao prosli ste jeftinije a sto ne uspe ili ostavi posledice po usev itd...Posle sve sam mu dao a nije rodilo
 
Covek je prskao sa Cambio+Tarot(original). Pofalilo mu za 1.8 jutara, pa je uzeo 2 flase nikosava da proba da vidi razliku.
 
vidim kod nas ljudi pune tankove za sutra, da nije malo rano posle ove hladnoce i politi ga herbicidima???
do duse i meni se zuri jer je proslo 13 dana od 1 prskanja. naime, imam desetak jutara koje sam planirao u 2 puta prskati zbog velike kolicine rizoma. prvo prskanje je bilo 05.05 sa pola litre hemonika po jutru (naj jeftiniji nikosulfuron, kod nas) sirak je stopiran i pozutio je, al krenuo je i drugi! sad se dvoumim dal sa 0,3l 0,4l ili 0,5l hemonika po jutru. a dvoumim se zato sto i kukuruzu nije sve jedno zbog ove hladnoce, dosta je zut iz sredine, kao calisto da ga radi:osmeh: inace da nije tako nebi se dvoumio, isao bi sa 0,5l

Samo rokaj Dragane za dva dana ima da pomodri znas kako kad ima vlage a toplo vani. Ne brini sto je sad malo pozuteo. Od sledece nedelje ceste kise a toplo vreme, samo zavrsi sto imas oko prskanja i udri brigu na veselje:osmeh::ppozdrav:
 
on voli 40-42 kad ima vlage znas da je to skoro pa pustinjska biljka,al kad nema dobro je i 20,ispod ne bi valjalo uvatile bi ga bolestina sto,pre svega od vlage,20 je granica po mom iskustvu sa ovoliko vlage i u ovom uzrastu ako hoces prinos,sve ispod toga sad bi ga samo ubivalo,raste on al nije to to,sad mu ne bi trebala kisa mesec dana,posle jos jedna dobra i kukuruza ko pleve,al ko to zna,samo onaj direktor gore,sad je prava stvar ko ima mogucnost prvo vreme koje dozvoli ulazak u njive prasati ili frezirati,znaci medjuredna obrada,sto voli kad se ceprkne oko njega i otvori zemlja,gledas kako raste i neverujes,znam da vecina prska i da je lakse,al prinos iz mog iskustva bude i do dvadeset posto veci,imo sam oglednu parcelu i dokazao to,ustvari dve jedna do druge,steta sto nisam slikao i zapisao sve to,steta prava
 
Dobro je ako bude 20 temperatura vazduha,dole pri zemlji je redovno i do 5 stepeni vise...bice to odlicno

---------- Poruka napisana u 20:01 ---------- Prethodna poruka je at 10:55 ----------

Obisao njive..sejano 16.04. majster hemija pre tacno 10 dana

http://i46.tinypic.com/11gsztu.jpg
http://i45.tinypic.com/16ixlpz.jpg
4hcx2b.jpg
 
ja dans nesto malo oparao a vecinu prskao sa laudisom i nesto malo sa eqipom zasad zadovoljan posebno sto je vecina odnosno 80 posto predusev repa
 
posadio sam jedno njivce neplanirano 13 maja.zemlja je crnica.sejan ns 6010 na 27 cm . beceno 50 kg 15 tice i dzak ureja.dal je to dovoljno? il da ga prehranim kad bude kukuruz 1 metar sa kanom 50 kg?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh