Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Drugari treba mi savet kako i šta da radim,nisam pametan a evo šta sam naumio:
imam parcelu kukuruza NS640 od pola hektara posejana 16.04. i bačeno pre setve 50 kg 16:16:16 ruskog đubreta
parcela je prošle godine poprskana totalom i poorana zimus,pa poorano pre setve 5 dana
na parceli sada vlada pirevina(zubača),divlji sirak, palamida, čičak, štir ... nema šta nema
kukuruz je u porastu 4-5 listova a skoro se i ne vidi od korova
zbog posla i kiše nisam mogao da odradim prskanje pre nicanja pa mi je sada palo na pamet da oprskam matonom,ukoliko sutra bude moglo da se uđe u njivu, i da dodam wuxal super pa da sačekam kukuruz do 7-8 lista pa da poprskam equip+wuxsal
da li sme u kratko roku ovo ovako da se obradi a da kukuruz ne bude oštećen
e sada je pitanje koliko treba čekati između ova dva prskanja ako je to izvodljivo i da li špartati i kada ili ne špartati uopšte da bi se sve to posušilo i uginuo sav korov
proverio sam da maton i equip ne smeju da se mešaju a wuxal može u oba
 
Ipak mislim da taj kukuruz ima vise listova,ako je 16-tog sejan,a za to je kasno za maton.
Da bi koliko toliko suzbio korove,moraces ici sa nekom skupljom verzijom.
 
To i ja mislim kao i Robi da je kasno za Maton nego bi moglo Laudis+ Ekvip + Vuxal stim da ako nema previse sirka onda pola doze Ekvipa, posle po potrebi drugu polovinu.
 
I ja ne znam sta da radim kukuruz mi polako prelazi u 5 list iako je sejan 27.04.Hteo sam da ga spricam sa Nikosav-Maton,ali to polako otpada jer u njive sigurno ne mogu da odem jos 4-5 dana jedino camcem.E sad razmiljam polako o kombinaciji Laudis-Equip e sad ne znam u kojoj kolicini da ih primenim,od korova nemam uopste sirka samo muhar od uskolisnih a od sirokolisnih ima puno cicak,palamida,stir...
 
Već sam napomenuo da jedno zlo nikad ne dodije .Zato prskati kuk. dva puta a još u ovom šoku koji podnosi zbog vremena ,da je moj ja ne bih.Čekao bi da kuk. dodje u kondiciju i opleo sa nečim skupljim i sigurnijim.:ppozdrav:
 
16052012038.jpg
16052012037.jpg
16052012039.jpg


Tako to izgleda danas, kukuruzuglavnom ima 4-5 poneki i 6-7 listova
 
Poslednja izmena:
Imas dosta preraslih korova, koje nijedan herbicid nece unistiti. Ostalo ces resiti sa Laudis/Callisto i Tarot/Equip.
Moram da te razocaram, ali mislim da i pored hemije ce preziveti neki korovi. Posle prskanja 10-15 dana moras da kultiviras kukuruz i jos da prodjes malo motikom ono sto prezivi utamanis. Nije velika povrsina pa ces imati vremena. :ppozdrav:
 
Ne vidim nista strasno sto ne bi ti herbicidi resili. Ovde jos uvek se redovi kukuruza vide. Mnogo gorih parcela sam video gde redovi se vise nisu videli pa sa Callistom i Equipom su resili problem korova pa makar to bilo samo za tu godinu.
 
Hvala drugari.Vidim ja svog boga motika mi ne gine,prskaću pa koliko uspe.
Najviše se bojim da posle kultiviranja to ne krene ponovo da raste šta ću onda da radim.
A ovo visoko bile šljive pa krenuli mladari iz žila a ima i neke trave
Što se tiče prihrane ići ću Vuksalom uz hemiju a u kultivaciji sam mislio da dodam rusku ureju oko 100kg na hektar
 
Idi sa nekim djubrivom koje ce brze da bude dostupno kukuruzu(kan,san,an),i 15 dana posle prskanja ne pipaj nista da hemija odradi svoje,i naravno sa sto skupljim preparatima.
 
pozdrav od mene. potreban mi je mali savet: kukuruz mi je posejan od 28-31 maja i vec je u fazi 4-5 pera. trava je tek krenula i to bih sacekao jos malo da poraste pa da je sredim talismanom i necim za sirokolisne korove ali me buni kada da ga spartam....ako prskam za dva-tri dana i sacekam jos deset do spartanja plasim se da ce kukuruz biti veliki za spartanje i to ce vec biti jun mesec...vase misljenje o tome? u spartanje mislim da idem i sa 200kg kana ili sana po ha.
 
Ne znam kakvo je stanje u vasim atarima ali u nasem ataru kukuruz nesto pozuteo ne izgleda bas veselo... kako kod drugih tako i kod mene ali ipak za moj najvise brinem pa mi izgleda najlosije ... dosta sam ga rano i posejao pa je ocigledno patijo zbog hladnog vremena.. ali ne znam nekako mi je ocmoljen ima sedam listova ali sve mi to izgleda nekako mrsavo.... dal je moguce da ga je potreslo ovo tmurno vreme pa ce da se opravi kad grane sunce ne znam nisam pametan
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh