Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Korimbos sejan 6.4. na gruberisanu strnjiku sejan na 23cm
jhh-1.jpg

sklop fantastican 61000 biljaka

Ovaj je sejan 17.4 predusev kukuruz sejan isto na 23cm
jhh-3.jpg

jhh-5.jpg

tu mi je neto slabiji sklop 58000 biljaka
 
ovako izgleda moj 684ultra sejan 2.04.belilo se povuklo danas špartan još mu sleduje fokus ultra +špartanje i to mu je to
sdc13360.jpg

sdc13385.jpg

sdc13375.jpg
 
Da li neko ima problema sa kukuruzom ove godine?naime kod nas u okolini kukuruz koji je nikao masovno se susi,kao da je prskan totalom,stim da u dnu stabljike postoji neko zadebljanje,kao zrno soje...iskljucujem mogucnost da je total dosao u kontakt sa niklim usevom,kao i da je odredjeni hibrid samo u pitanju,jer se dogadja totalno nepovezano,ne zaviseci ni od datuma setve,ni od dubine,niti od preduseva...postoje njive u okolini sa 30% stete!
 
Nesto se i kod mene desava na jednoj parceli no nije ni izbliza tvojoj slici . Kukuruz je zaostao nesto malo i ima neku braon ljubicastu boju listova . Sutra ide spartanje ako vreme posluzi .
 
pogledajte tu kao kuglicu pri samoj povrsini zemlje...ne znam sta raditi-neki ljudi su vec presejavali pre neki dan,pa se i opet boje da opet ne pocne da se susi,jer ne znamo ZBOG CEGA dolazi do ove pojave...sutra dolaze u selo ljudi iz savetodavne sluzbe,pa cemo ici na parcele da utvrdimo uzrok.ako neko ima slicne pojave,neka se oglasi.
 
Kod mene ima dosta kukuruza koji se nakrivio i čak polomljenog.Daleko je veći od ovoga(8-10 listova) i mislim da je to posledica strašno jakog vetra koji je duvao dva -tri dana nakon padavina od 30 litara.Ovo kao na slici kod Srđana nisam video:sta:
 
@srdjan7
A da ne jede njega nesto?
Ne,to je prvo proveravano-seme(zrno) je celo i neosteceno,kao i cela stabljika...nema nikakvih rupa niti slicno...caksmo na uzorku od 10 osusenih biljaka,samo kod jednog nasli zicara,ali seme ni tu nije bilo dirano,jer je vec bilo u vecem porastu.ovakvu pojavu ne pamti niko ,kako u selu,tako u okolini.i npr imam dve njive,deli ih kanal samo,sve isto radjeno,na jednoj ima stete,dok na drugoj ne.
 
pogledajte tu kao kuglicu pri samoj povrsini zemlje...ne znam sta raditi-neki ljudi su vec presejavali pre neki dan,pa se i opet boje da opet ne pocne da se susi,jer ne znamo ZBOG CEGA dolazi do ove pojave...sutra dolaze u selo ljudi iz savetodavne sluzbe,pa cemo ici na parcele da utvrdimo uzrok.ako neko ima slicne pojave,neka se oglasi.

Da li je to kukuruz u monokulturi?
Prvi put vidim ovo,ali:
Nesto slicno se desilo komsiji koji je sejao suncokret cesto na istoj njivi, svake druge godine...pa zato pitam.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh