Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Lepo otkopaš par zrna i izmeriš razmak i videćeš na koliko ti je sejalica stvarno posejala.
 
Dobro zbore ovi momci .Vrečica seje na 22cm 4.2 dunuma ili 42 ara .A na 20 cm 38ari a ti još na 19 cm. Po meni premalo.Evo i ja danas obišao njive pa podvlačim crtu.Posejao 17 parcela ukupno oko 600 dunuma tj 60Ha.Sejao 70% sINGENTA (CISKO PAKO I Kolumbija)helika nije bilo kod nas .Zatim Pionira 3 vrste nešto iz Hrvatske nešto iz Srbije zatim AS 54 i 42 i ZP555.Nemam apsolutno nikakvu primedbu ni na jedan hibrid.Ništa epohalno nisam zaključio što već nisam znao.Sve hibride ocenjujem sa 10 poents end finaly 12 poents for ZP. Korekcije neće biti uopšte možda samo na 1%površine možda će malo raditi i brentača .Bar za sada tako izgleda videćemo posle kiša.Tamo gde fali je u glavnom moja geška.
2s1k41f.jpg
2s1k41f.jpg
Tamo gde sam proorao na vreme voda odlazi na vreme.
2qvxezn.jpg
2nsz4ed.jpg
Čak ni u onim novookrčenim parcelama nije loše posejano izuzev gde je sejačica izvalila panj pa preskočila
33ene3o.jpg
Sve u svemu nije loše mada kiša ponovo davi li davi.Slike so uglavnom na lošijim mestima ovratinama i uvalama.
 
Moglo bi se reći da mi fali prosječno 10-15% sklopa ,na siromašnijoj zemlji više a jačoj manje. Tek sam ove godine nešto zaključio .: nenicanje , skretanje klice , uvrtanje , listanje pod zemljom, "zakovrčenost" pošto nikne , više ne pripisujem ni hibridima , ni temperaturi nego herbicidima ,a pogotovo acetohloru . U BiH ga više neće ni biti kako čujem , nek mu je sretan put .
 
Spasoje sve ide u zrno ili će biti i silaže?Ja sam sijao sve Pioneer i sve ide u silažu:
-N01 14 Vreća(Mesurol)-Posijano pola
-P12 4 Vreće(Premium)-Posijano
-N43 6 Vreća(premium)-Posijano pola
-Y12 19 Vreća(Premium)
-R92 10 Vreća
-F58 10 Vreća
 
Moglo bi se reći da mi fali prosječno 10-15% sklopa ,na siromašnijoj zemlji više a jačoj manje. Tek sam ove godine nešto zaključio .: nenicanje , skretanje klice , uvrtanje , listanje pod zemljom, "zakovrčenost" pošto nikne , više ne pripisujem ni hibridima , ni temperaturi nego herbicidima ,a pogotovo acetohloru . U BiH ga više neće ni biti kako čujem , nek mu je sretan put .
@MOMOSARIC ove godine i moj kukuruz podlego tim simptomima,samo što ga nisam prsko ove godine ničim a sijan je 10.04 na lucerištu 2 parcele i 1 na kukuruzištu 3 godina zaredom i tu parcelu sam 2god. prsko motivel-kambio,sve parcele bez acetohlora.Jedino mi je zp 606 dobro nikao ali se utanjio ko čačkalica se izvlači ispod pokorice.Imali neki herbicit za uskolisne korove posle 6 pera jeftini od ekvipa?
 
Imaju Kinezi i Turci.Zamena za motivel .Već je pisano nebrojeno puta.@YTO M.@Ti si punu odmakao od mene seješ sve te moderne Pionire iz nove palete.Ja u to ništa neverujem, i dalje se držim M34 r10 a što kaže MOMO za acetohlor ja sam upravo sa njim radio naravno u kombinaciji sa REZON (galenikin terbutilazin).Verujem da neću dugo promeniti tehnologiju.Ja sam njih prenosio izSRBIJE i izlazilo me oko 2000 rsd. po ha.A odradilo je u potpunosti posao. A pogledaj temu o herbicidima u kuk. koje ljudi vrše korekcije sa preparatima koji koštaju po 100KM.po litru.Naravno svako radi kako misli da je naj bolje.I velika je razlika u zakorovljenosti zemljišta takodje i količini humusa klasi tj "jačini zemljišta"itd.Jednom su me ovi izBN, nategli za lumax kad su dovozili seme Singente ali neće više .Provukao mi se koštan pa sam korigovao gridom i motivelom a oni bili skupi jer nije bil Kineza ma da ti nepričam.Sve vršim u zrnu nemam stoke..
 
Poslednja izmena:
Odradi acetohlor ali sad sam ubjedjen da ostavlja posljedice na kukuruz u nicanju tj na sklop . Čuo sam da se povlači sa našeg tržišta , valjda je neko u institucijama skontao da ostavlja posljdice na humusom siromašnoj zemlji , a takve je u Bosni dosta . Doduše u njegovom uputstvu i piše da se ne primjenjuje na zemlji sa malim procentom humusa.
 
kako da znam koliki mi je sklop kukuruza nikao nadam se da nemoram da brojim svaki:osmeh: i kako da postavim slike
 
kako da znam koliki mi je sklop kukuruza nikao nadam se da nemoram da brojim svaki:osmeh: i kako da postavim slike

Izbrojis biljke na 14.28m pomnozis sa 1000 to je broj biljaka po hektaru,slike postavljas na donjoj ikonici gde pise browse,povuces ih sa racunara jer se moraju uploadovati.
 
Ja sam radio sav kukuruz(70ha) 2l ha valsagard+1.5 zeazin sve je prvaliga osim 5ha pionirN43 proslogodisnje gratis seme mislim da nije acetohlor u pitajnu posto je samo staro seme niklo jako falicno i kovrdzavo
 
@ Peet , odlične slike , @ Kristal , koliko je % humusa kod tebe ? Parcele gdje tvrdim da je acetohlor napravio problem su uglavnom do ili oko 1% humusa , Bosna je to.

Nego , kod kuma je jak napad čini mi se repičinog buhača-buvača ili sl , uglavnom nešto ovako :

images


čime tretirati ( pretpostavljam nešto kao decis[FONT=Verdana, Helvetica, Arial, sans-serif] (deltamethrin) , neki [/FONT]cypermethrin ili sl , ali kako , u koje doba ?

Kod mene je toga bilo prošle godine nisam ništa radio , bilo je malo posljedica ali su kasnie napustile .
 
Ti neo pitro.. su dobri jer su jeftini i rešavaju problem. Deluju odmah. Amože i fastac kod mene koriste njega.Kod nas nema tih šara na ledjima više crn buvač .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh