Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel Vranjevo deo Novog Beceja ?
da se i ja pohvalim moja baba je Vrenjevcanka od Stankovica :) pa su po nju dosli iz backe da je zene davnih godina.....opasan bio taj moj deda Djura.......

...................Današnji Novi Bečej činila su 1918. dve posebne administrativne opštine: Vranjevo i Turski Bečej. Njih je i tada razdvajao samo jedan manji kanal, ili jendek, kako ga mi Banaćani nazivamo. Dok je u Turskom Bečeju većinsko stanovništvo bilo mađarsko, dotle je u Vranjevu u apsolutnoj većini bilo srpsko, i to naseljeno graničarima iz nekadašnje razvojačene Potisko-pomoriške granice. Vranjevčani kao vredni i bogati domaćini su živeli ceo vek u okviru Velikokikindskog dištrikta, ali bili su i trgovci najznačajnijeg žitarskog izvoznog centra Banata na obali Tise. Oni su svojom ekonomskom snagom uspevali da odole mađarizaciji i sačuvaju svoj nacionalni identitet, gde im je posebno smetalo da se njihovo mesto mađarski naziva Aracs.Za razliku od Vranjeva, u Turskom Bečeju najveći deo stanovništva činili su Mađari i to agrarna sirotinja koja je radila na imanjima Rohoncija, Šoljmošija i Ivanovića, ali je bilo i dosta uspešnih i bogatih zanatlija..............
 
Poslednja izmena:
Spasoje zemlja je perfektna ali imam 2 izvora u toj parceli od oko 7 ha što mi predstavlja velik problem,sad nisam mogao zasijati i obraditi nekih 4 duluma(0,4ha) koliko je dobra još je skuplja,a evo jutros osvanuo snijeg nekih 4-5 cm koji se več topi a kukuruz je sijan 11.5. hoćeli biti šta kukuruzu,nije još ni izašao iz zemlje
 
Sneg će ga dobro rashladiti.Sada je u najkritičnijoj fazi po meni .Pošto je bila topla zemlja dobro ga je poterala za 4 dana . Nadam se da se je zemlja duboko zagrejala i da greje odozdo i da neće biti problema .Od petka toplije ali ne mnogo nego postepeno.Jel ti parcela u krateljima sa strana pa počinješ iz sredine???:ppozdrav:
 
Sad prosao pored jedne njive i kukuruz peva ariju u polju.
2rmsjnc.jpg
 
Kolege imam jedno pitanje za vas a radi se o broju zrna po hektaru,problem je sledeci:pre neki dan mi covek da na koriscenje jednu parcelu od 60 ari koja je blizu farme krava pa sam je zbog pristupa osoci uzeo,zastro osokom i za dan poorao,spremio i posejao,zbog kasnije setve koristio sam hibrid PKB Dukat u rangu 4,gde na dzacetu pise da ima 25000 zrna i da je tezine 8 kilograma,sejano je sa imt-ovom pneumatskom cetvorednom sejalicom,rastojanja izmedju lula 70 cm,a biljka od biljke 19,1cm.Po tabeli bi trebalo da ode 36000 zrna na 60 ari,to jest ceo dzak ipo,a meni otislo negde oko 5,5kg znaci ni ceo dzak,zato vas sada pitam posto mi se ovo desava vec drugi put,da li u zaku ima vise nego 25000 zrna ili meni pneumatska ne radi,ono sto sam gledo u njivi svuda lepo spustila zrno,dal je neko imo ovih problema il da otvorim dzak i brojim????
 
kukuruz mi je u fazi od 6-9 listova i posle ovih kisa kad se prosusi zemlja sledi zagrtanje,naravno ako uslovi to dozvole.
 
Najsigurnije je kad imas el.kontrolu setve ovako je na slucajnom uzetom uzorku i prekopavanju po njivi.Mislim da je to malo sto si posejao jer i da je 6mm kalibraza nezadovoljava po kg.
 
zrno nije kalibrirano,samo pise u opsegu 6-8 milimetra,gledo sam za sejacicom plocu na svakoj brazdi drzi u svakoj rupi zrno,neznam sta se desava,dal neko zna koliko je trosio dzaka po hektaru da mi kaze,ako su dzakovi standardni 7-8 kilograma
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh