Kukuruz 2012

Koliki rod kukuruza očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 41 17,0%
  • 3 t

    Glasovi: 61 25,3%
  • 5 t

    Glasovi: 74 30,7%
  • 7 t

    Glasovi: 43 17,8%
  • 9 t

    Glasovi: 15 6,2%
  • Više

    Glasovi: 7 2,9%

  • Ukupno glasača
    241
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo je razlika na presuseno seme singentinog Helika koji je kasnio u nicanju skoro 7-8 dana.Nema ih mnogo ali oko 5%.
16kv9g.jpg
 
Nicanje 666 sa imidorom preko 95%,a d11 slabo nikao,sve uslove imao, posle kisa sejan u vlazno i toplo i opet cvrc,ne sejem ga vise!
 
Ima li ko da mu se pojavljuje crvenilo na kukuruz,kao sortna osobina ili reakcija na hemiju opet kao sortna osobina.Najvise na singentu i as hibride ali ima i po neki zp,jedino nema na Ns.
ftez5e.jpg
 
Imam ja na ovratinama na svakoj njivi. Kod mene je uzrok 99% sabijeno zemljiste na tim delovima njive.
 
Spasoje kod onakvih parcela ko na slici , (ima ih i kod mene) , spas su samo debeli živci. Ujesen samo "projarčiti" , ništa ne orati , .. , spremiti mašine , raniji hibrid i čekati prave uslove u maju , ako treba i krajem maja . U medjuvremenu jedino možda preći totalom ako "začupavi" . Onda kad dodju topli dani , u jednom mahu orati ( još bolje ne orati nego tanjirati dobrom tanjirčom) , spremiti i sijati . U kanale , drenažu i sl. u takvoj zemlji nešto nevjerujem.
MOMOSARIC@ Parcela je dobra,nije do zemlje nego do kiše.Tačno je da sam molio za kišu ali na ovakvim parcelama koje su zadnji put orane z a AUstrougarske pa ja sad neki dan uzorao i posejao
24lo21f.jpg
in4ubc.jpg
,,Medjutim "neko je GORE" debelo polupo lončiće , ili je došlo do greške u navodjenju pa mi poslao El Ninjo baš na one parcele što sam uredio ko mekinje.Evo i danas sam nešto balavio
29wqyif.jpg
1oalug.jpg
. Ima tu i crva i fazana a iznad svega braća iz NIS-a platili braći Rusima pa tamo gde i valja handre i oni na svoj način a nekako sve po dijagonali.
v5jyfl.jpg
Izgleda da će mi ova godina imati "kontrav navoj skroz".:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
A od cega boluje?Jer na nekim njivama katastrofa a na nekim veoma malo a sve je isto prskano.Buraz kaze da singentu vise nece sejati.Ima je pored D12 i kao da je druga njiva.
 
ospartano sve ... kws i pioneer
xp5v1d.jpg

vymy4m.jpg

ovde je jako veliki pljusak bio posle setve, jedva je izasao, sad ce konacno da prodise
 
I kod mene na d11 se crveni po neki list,e sad sta mu je to ne znam,vidjao sam na vise njiva po ataru!
 
Da , da vidimo i to čudo. Nije valjda da zatežu konac od kraja do kraja da se uhvati prvi red :sta:.

Nego pričo mi čovjek da ima neku napravu ( nisam to vidio al je logično ) , kao neki veći kompas , postavi se na instrument tablu , ima neku pokretnu liniju koja se zakrene u pravcu kretanja , i onda dok voziš samo krajem oka ispravljaš tu liniju , kaže budu redovi ko strijela.
 
Kolega je pre dva dana prskao kombinacijom NIKOGAN i FANTOM i ispostovao i doze i temperaturu vazduha i uzrast kukuruza . Danas smo obisli i tu parcelu i korov je popadao ali je i kukuruz dobro oprljen i cak poceo da se krivi ka zemlji. Jer neko zna zbog cega se ovo desilo
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh