Kriza u Ukrajini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Историја сремац је курва видиш да у задњем посту пишеш да су комунисти направили проблем са украјином а у оном пре жалиш што кинески комунисти нису надвладали кинеске националисте на тајвану ако ћемо поштено и кијевску русију и да нашњу пољску је основало словенско племе пољани Које је по несторовој хроници дошло са средњег тока дунава нисам деретићевац А и ми често вређамо словенско становништво у Галицији говорећи да су унијати кода су имали велики избор па син џингис кана огатај је побио целу источну европу и они су пробали да опстану тад је кијев уништен између галиције ицариграда је била златна хорда па на кога да се ослоне
 
они су се поунијатили кад су дошли моголи у 13 веку
 
Zar nije ministrica te zemlje juce dosla u Moskvu da kaze uzivo da suspenduju do daljnjeg sjeverni tok dok se stvari oko ukrajine ne iskristalisu , da se nece dati ucjenjivati plinom ?
Аха, глупача и људски пропалитет од зелених, дошла да попује, а што не каже лепо својој јавности да су препродавали руски гас по цени од 1000+ долара, а куповали га по дугорочној цени од 280 долара за 1000 кубика...и онда Руси криви што им не дају више гаса и енергетска криза коју су они изасвали, а највећи пријатељи им утерали кару тако што су сав тешни гас препродали Кинезима...и сада туапва европа има проблема и то озбиљних са снабдевањем, за који је она сама крива не Русија, која је хтела да се иде на дугорочне уговре за гас, а не по берзанској вреднсоти....ово је био потез са којим су хтели да оборе цену гаса, међутим зајабали се хоштаплери па извисиле многе земље са ценом због истих....

Ти зелени су најгори људски шљам који хода овом планетом земљом, живе у неком свом свету мишљења да се може струја добити из ветро паркова, а добро се зна да је тренутно нуклерка нмеро уно што се тиче енергие и да ти ветри паркови служе за показивање јетле свести о зеленој енергији, а с друге стране се те исте државе снабдевају од других бабана дражва прљавом енергијом и приказују је као чисту....

И знаш како се Путин усрао те клинке....ево ома спустио гађе и реко удри ко што је твој прадеда ударао 1941.. године...дошла да зајабава једну нуклерану супер силу, патуљак војни...
 
@galicije83 apsolutno isto razmišljamo. Jako temeljno istražujem i pratim globalnu geopolitiku od 2000-ih na ovamo pogotovo događaja koji se dešavaju od 2008 na ovamo (iz dana u dan dešavanja) to me je jako zanimalo, a u isto vreme moja velika ljubav je moderna istorija. Ako Ukrajina napravi pogrešan korak i isprovocira Rusiju, sigurno mogu da očekuju takav ishod kao što si naveo. Mislim da će se strasti smiriti, tj. barem se nadam, definitivno je da Ukrajini trebaju odgovorniji političari od trenutnih. Ova politika definitivno vodu Ukrajinu u propast.... kako ekonomsku tako i svaku drugu degradaciju.
I geo Politiku e stvarno šampinjon...auuu svaka čast samo rano si krenuo koliko si imao god 2000?
Jedno 9?
 
Trgovina je trgovina , firme rade trgovinu . Amerikanci nisu utjerali evropi sa svojim gasom nego je eu tu kriva sto nisu usli sa Amerima u posao izgradnje vise lucnih skladista plina , izmedju ostalih i u Jadranu , jer im je tad Ruski plin bio jeftiniji . Sad da imaju infrastrukturu za prijem i skladistenje americkog on bi bio jeftiniji .
 
Историја сремац је курва видиш да у задњем посту пишеш да су комунисти направили проблем са украјином а у оном пре жалиш што кинески комунисти нису надвладали кинеске националисте на тајвану ако ћемо поштено и кијевску русију и да нашњу пољску је основало словенско племе пољани Које је по несторовој хроници дошло са средњег тока дунава нисам деретићевац А и ми често вређамо словенско становништво у Галицији говорећи да су унијати кода су имали велики избор па син џингис кана огатај је побио целу источну европу и они су пробали да опстану тад је кијев уништен између галиције ицариграда је била златна хорда па на кога да се ослоне
Извини молим те, за разлику од комуниста у СССР, кинески комунисти нису урадили као своји ментори да су нарпавили нове нације од кинеске постојеће и да су изделили дражву на једно 10 мањих савезних држава, као што су јелте урадили Друг Мумија и остали...У томе јер разлика и зато зовем ове у русији црвена пошаст, јер су један народ разбили и створили више нових и створили од етнички чистих руса нову нацију/је...

О каквим бре ти унијатима причаш..па то је раздор у једној православној цркви звана Руска православна црква..Управо су створени да учврсте национални идентитет украјине који не постоји дуже од 100 година...нешто слично као и са црногорцима који су се пре 1945 године махом изјашњавали као Срби да би по доласку комунсита одједаред преко 95% били црногорци, па да би се потом током 90тих вратили у великој већини као Срби и да би потом под Милом од 2006. године вратили црнороству, иако се исти изјашњавао током 90тих и почеком 2000 као Србин...

И под том златном хордом, велика већина су и даље били Руси, нису се називали другачије, живели су ту,п лаћали данак истој, као и Срби под турцима, мада има и оних који су прешли у ислам и данас се зову бошњаци...немој мешати западне украјинце који су махом били пољаци, румуни, мађари раније а те територије су припојене украјини после 2.СР.....
 
Trgovina je trgovina , firme rade trgovinu . Amerikanci nisu utjerali evropi sa svojim gasom nego je eu tu kriva sto nisu usli sa Amerima u posao izgradnje vise lucnih skladista plina , izmedju ostalih i u Jadranu , jer im je tad Ruski plin bio jeftiniji . Sad da imaju infrastrukturu za prijem i skladistenje americkog on bi bio jeftiniji .
Тај гас је далеко лошији зато што амери гас добијају из ШКРИЉАЦА, то није природни гас, поготово за привреду и фабрик, ем је прескуп, ем се троши више.... може донекле да иде за домаћинства али је папрено скуп како год окренеш...па нису немци сисали весла и закупили на 7 годиан руски гас по 280 долара или исто тако норвешки на још дужи период...

Не може тај гас из ШКРИЉАЦА да буде јефтини од природног ни у лудили ма колико терминала ти имао...а и сам поступак претварања из гасног у течно стање и обрнуто је скуп...оканте се ћорава посла људи, па најлакше је псотавити цеви и црпити из земље нешто што је природно, а не тамо роварити по стенама па притиском претварати из њих у гаси онда га претвараи у течно стање, па слати пар хиљада км бородм, па опет у гасно стање претварање...
 
Imas na jutubu dosta o njihovoj modernizaciji pjesastva , neka me Zorge ispravi ali mislim da se taj plan modernizacije ili sta vec zove Ratnik , tako kazu ameri da to vise nije sovjetski vojnik koje smo gledali u Gruziji vec najmodernije opremljena pesadija sa najnovijom elektronskom opremom za komunikaciju sa ostalim rodovima vojske( odjeca protiv IR osmatranja, digitalna komunikacija svih mogucih vrsta,nocna i opticka oprema itd.)
Није само пешадија модернизована, него сви родови...све је то сада умрежено, пешадија на новиу чета има своје мале дронове за осматрање, на основу којих се навоид артиљерија, авијација...модернизација комплетне авијације..тренутно она има преко 350 новиха виона, и још око 200 модернизованих, а где су ту крстареће ракете које испаљују са копна, мора, ваздуха....паметне бомбе, модернизован оклоп/тенкови преко 3000 модернизованих тенкова имају...хеликоптери нападачки Ми-28, Ка-52 преко 200 комада плус Ми-35/24...

Где је ту савремен и модеран ПВО, како трупни, тако и овај што штити авијацију..украјинци имају прастаре С300П системе, а пошто је то руски јелте систем, то се лако омета од истих...

Значи од оне збрда дола армије из 2008 па чак и из 2014. године дошли смо до озбиљне и модерне армије у сва три рода која може да стане раме уз раме са војском САД по савременошћу...

Ах да заборављате Сирију где су Руси истестрилаи све и свја и преко 200 000 војника, официра, подофицира је прошло тај рат...имају ратно искуство у употреби свремене технологије...што за ове од преко нишана не бих рекао....и за крај разлика у технолошком развоју РУС-УКР војска је као наша и америчка 1999. године....
 
Ali dobro bi im dosao za ovakve trenutne ekstremne cijene
Немцима не би добро дошао..осталој боранији да...јер су погасили све што су имали за производњу електричне енергије... утоме је резлиак између озбиљне дражве и банана...озбиљна гледа бар 10 годиан у напред, банана тренутно,....
 
и под том златном хордом су били ПОБИЈЕНИ а унијати су постали словени у пољској брестовска унија а у угарској ужгородском унијом срби су постали стварањем крижевачке епархије
 
па зар нисмо њих оптуживали да су раздвојили русе и украјинце па они ратују на истоку против руса кад је ратово православац између себе
 
Није само пешадија модернизована, него сви родови...све је то сада умрежено, пешадија на новиу чета има своје мале дронове за осматрање, на основу којих се навоид артиљерија, авијација...модернизација комплетне авијације..тренутно она има преко 350 новиха виона, и још око 200 модернизованих, а где су ту крстареће ракете које испаљују са копна, мора, ваздуха....паметне бомбе, модернизован оклоп/тенкови преко 3000 модернизованих тенкова имају...хеликоптери нападачки Ми-28, Ка-52 преко 200 комада плус Ми-35/24...

Где је ту савремен и модеран ПВО, како трупни, тако и овај што штити авијацију..украјинци имају прастаре С300П системе, а пошто је то руски јелте систем, то се лако омета од истих...

Значи од оне збрда дола армије из 2008 па чак и из 2014. године дошли смо до озбиљне и модерне армије у сва три рода која може да стане раме уз раме са војском САД по савременошћу...

Ах да заборављате Сирију где су Руси истестрилаи све и свја и преко 200 000 војника, официра, подофицира је прошло тај рат...имају ратно искуство у употреби свремене технологије...што за ове од преко нишана не бих рекао....и за крај разлика у технолошком развоју РУС-УКР војска је као наша и америчка 1999. године....
Mali da bi vojno okupirao neku zemlju , ne racunaj Siriju ovo je drugacija zverka , vise ti trebaju prasinari od S400 ili nekih cuda koje si ti nabrojao, sad sracunaj za zemlju koja je jedna od povrsinski najvecih u europi i ima 30 milijuna stanovnika koji se izjasnjavaju kao Ukrainci , tesko da ce svi drzati ruke u dzepovima , za to treba cizama i to jako puno, i novca jos vise , a u taj glib tesko da ce uci Putin.

To ti je isto kao Ameri poslali na Rusku granicu 20aviona 50 tenkova i nekoliko hiljada vojnika :haha: , sa koliko ono bese vermaht napao sssr , 3 , 5 ili vise milijuna vojnika.
 
Где сам ја рекао окупацију целе украјине!?

Ако дође до сукоба, зна се шта ће Руси узети, тачније шта ће бранити антомје ЛНР/ДНР. Не треба њима Кијев, само ове две јединице које су требале бити федералне по минском споразуму 2...а то нису постале...

Од тих 30 милиона украјинаца, рачунај бар на половину који су неутрални и не сматрају русе за непријатеље за разлику од оних са запада католички орјентисаних који имају највише удела у злочинима почињеним над неистомишљеницима од 2014. године па на овамо...

Без озбиљне ПВО не можеш имати одрживу авијацију, такође та ПВО покрива твоје трупе и скида непријатељске летелице, авионе неспилотне па чак и ракете....

И како је прошао моћни вермахт са братијом у тој истој Русији ..ах да ослободили Руси немце усред Берлина, исто као и французе усред Париза 200+гидина раније....

Поредити ратовање пре 80 година и ово данас је неумесно...

И да поновим, неће Русија ударити на Украјину, осим ако ове будалетине из исте одлуче да се к...е па да нападну исток...а и ако дође до тог рата, брзо ће се то смирити јер ће они бити брзо смлаћени као и 2015. у зиму, ма шта имали од наоружања...па ће онда ићи опет неки други Минск или Берлин или Париз....и статус кво...и мрцварењр украјине...
 
Poslednja izmena:
Mrcvarenje Ukrajine nije u interesu Rusije, sto je duze mrcvare manje su sanse da je kasnije uvuku u svoj svet.
Isto kao i mi sa Crnogorcima, bojim se da smo ih izgubili zauvek iz naseg korpusa.
 
Где сам ја рекао окупацију целе украјине!?

Ако дође до сукоба, зна се шта ће Руси узети, тачније шта ће бранити антомје ЛНР/ДНР. Не треба њима Кијев, само ове две јединице које су требале бити федералне по минском споразуму 2...а то нису постале...

Од тих 30 милиона украјинаца, рачунај бар на половину који су неутрални и не сматрају русе за непријатеље за разлику од оних са запада католички орјентисаних који имају највише удела у злочинима почињеним над неистомишљеницима од 2014. године па на овамо...

Без озбиљне ПВО не можеш имати одрживу авијацију, такође та ПВО покрива твоје трупе и скида непријатељске летелице, авионе неспилотне па чак и ракете....

И како је прошао моћни вермахт са братијом у тој истој Русији ..ах да ослободили Руси немце усред Берлина, исто као и французе усред Париза 200+гидина раније....

Поредити ратовање пре 80 година и ово данас је неумесно...

И да поновим, неће Русија ударити на Украјину, осим ако ове будалетине из исте одлуче да се к...е па да нападну исток...а и ако дође до тог рата, брзо ће се то смирити јер ће они бити брзо смлаћени као и 2015. у зиму, ма шта имали од наоружања...па ће онда ићи опет неки други Минск или Берлин или Париз....и статус кво...и мрцварењр украјине...
Rusima je cilj zauzimanje LNR/DNR gde je većinsko rusko stanovništvo ...ukoliko dodje do sukoba...i spajanje Krima kopnenim putem do reke Dnjepar. Meni bi bio interesantan i Harkov, tu je tehničko remontni zavod za tenkove.

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Mrcvarenje Ukrajine nije u interesu Rusije, sto je duze mrcvare manje su sanse da je kasnije uvuku u svoj svet.
Isto kao i mi sa Crnogorcima, bojim se da smo ih izgubili zauvek iz naseg korpusa.
Проблем је у томе што ми мислимо овде читајући највише западне портале, јелте који управљају нашим јњр су њихово власништво да тамо украјинци мрзе русе из дна душе. Уопште није тако и већина гледа на Русе и даље као на братску државу, нити им замера за одузимање Крима. И даље су они озбиљно везани за ту Русију и многи би волели да до овога није дошло и да се стање врати на оно из 2014, када су имали добре односе. Проблем је што се сервира оно што запад хоће да чујемо и увек из мањинског западног дела....

Чак шта више тренутно је на раду у Русији преко 4 милиона украјинаца који су ето решили да оду и нађу посао тамо у мрској им Русији...

И да мрцварење украјине на овај начин је и те како у интересу Русије јер она од запада ништа добила није. Сем оних силних обећања како ће јелте живети боље, они живе лошије, много него пре мајдана '14 године...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh